Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wydajność klimy na postoju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105070)

wilbert 13-07-2010 10:12

wydajność klimy na postoju
 
Witam,
Przy aktualnie panujących upałach zauważyłem, że gdy stoję w korku lub na światłach to wydajność klimatyzacji wyraźnie spada - im dłużej stoję tym mniej zimne powietrze. Nie wydaje mi się, że powinno tak być. Co może być zatem przyczyną?

Z góry dzięki za odpowiedzi

radek170777 13-07-2010 10:45

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Tak na prosty rozum, gdy jedziesz pęd powietrza schładza dodatkowo chłodnicę od klimy wspomagając tym samym wiatraki, a gdy stoisz w korku same wiatraki nie schłodzą ci czynnika gdyż zaciągają ciepłe powietrze z dworu pewnie do tego jeszcze wraz ze spalinami auta poprzedzającego i do tego jeszcze ta bliskość chłodnicy płynu chłodzącego silnik który również nagrzewa się do niemal 100 stopni.

wilbert 13-07-2010 11:09

Odp: wydajność klimy na postoju
 
No niby logiczne, ale... żona ma VW Bora i tam taki efekt nie występuje.

radek170777 13-07-2010 11:15

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Tato ma volvo V70 i u niego również tego nie ma, a w fordzie to chyba norma, no chyba że się mylę i siada już sprężarka...

karloss 13-07-2010 11:29

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Ja u siebie takiego problemu nie zauważyłem, a większość jeżdżę po mieście i stoję w korkach.
Może wypadałoby wodą wymyć brudną chłodnicę?

Kalten 13-07-2010 13:09

Odp: wydajność klimy na postoju
 
U mnie tez jest OK. Moze trzeba jakis przeglad klimatyzacji zrobic? Dolac jej tego czynnika chlodzacego ja czy cos?

Rafał A.(antek) 17-07-2010 12:25

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Wydajnosc klimy na postoju spada, raz za słabe chlodzenie (tylko wentylator) dwa wolniejsze obroty silnika a zatem i sprezarki. W nowszych autach, badz z innym rozwiazaniem technologicznym problemy te moga nie byc tak widoczne bo np wzrasta predkosc obrotowa wentylatora, albo sprezarki pracuja w innym cyklu (sa wydajniejsze)

Hrabia82 17-07-2010 12:49

Odp: wydajność klimy na postoju
 
w moim mondeo nie ma takiego efektu. cały czas jest tak samo skuteczna klima.
może faktycznie powinieneś zrobić przegląd (może mało czynnika?)

Rafał A.(antek) 17-07-2010 13:09

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Cytat:

Napisał Hrabia82 (Post 1475815)
może faktycznie powinieneś zrobić przegląd (może mało czynnika?)

taka opcja tez jest mozliwa :)

Giziorex 17-07-2010 14:35

Odp: wydajność klimy na postoju
 
Dzisiaj byłem na przeglądzie klimy z podobnym problemem i okazało się że mam do wymiany skraplacz (za duża wilgotność w układzie) .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.