Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Komputer pokładowy brak danych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285688)

metys4 04-09-2018 09:02

Komputer pokładowy brak danych
 
Cześć,
mam taki problem w FF2 polift, że wyświetlacz działa wszystko jest dostępne oprócz danych komp pokładowego (zasięg na paliwie w zbiorniku jest cały czas ten sam a reszta Chwil. zuż. pal., Śr. zuż. pal., Śr. prędkość ----).
Jak mogę to naprawić? Potrzebne jakiś dane?

Antej 04-09-2018 09:42

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Wskazówka od poziomu paliwa działa?

Moze odpiecie licznika pomoże, albo soft na nowo wgrac.

langolier 04-09-2018 09:54

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
A może jest tylko nowa deska, a komputera nie ma ?

Antej 04-09-2018 09:57

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Bez jaj, każdy Focus Mk2 ma komputer, nie ma znaczenia czy interface (licznik) jest podstawowy czy pełny od navi, dane sa dostępne.

hindus 04-09-2018 10:06

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
A to nie jest tak, że komputer tzn. układ do obliczania średniego spalania itd. znajduje się w liczniku, a z komputera silnika czyli PCM przychodzi po prostu informacja o dawce wtryskiwanego paliwa?

lukaszooo 04-09-2018 10:30

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Dane oblicza licznik. Wsadzałem poliftowy licznik do najubozszej wersji 2005 i komputer działał prawidłowo. Wniosek taki ze spalanie oblicza licznik.
Podepnij kompa i sprawdz błędy, zapewne będzie brak komunikacji.

Antej 04-09-2018 10:40

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Jak to się ma do tego ze po OBD mozesz uzyskac takie same dane, skoro wedlug Was to licznik ma algorytmy.

hindus 04-09-2018 10:42

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Po OBD przez czyste dane z protokołu czy przez program który bierze różne parametry pracy silnika i przeprowadza obliczenia lokalnie?
Zerknij na listę kodów z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i znajdź tam coś dotyczącego
a) średniego spalania
b) zasięgu
c) przebiegu
O ile Ford nie wprowadził własnych ramek do tego (wątpliwe) to moim zdaniem wszystkie obliczenia przeprowadza licznik.

Antej 04-09-2018 10:50

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Jakby nie by tego nie tłumaczyc i tak zegary do resetu lub do wgrania softu, albo do wymiany.
Skoro są puste pozycje tzn. że auto ma taką opcję ale brak danych.

metys4 04-09-2018 10:53

Odp: Komputer pokładowy brak danych
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3026088)
Dane oblicza licznik. Wsadzałem poliftowy licznik do najubozszej wersji 2005 i komputer działał prawidłowo. Wniosek taki ze spalanie oblicza licznik.
Podepnij kompa i sprawdz błędy, zapewne będzie brak komunikacji.

podepnę i sprawdzę dzisiaj błędy ale zastanawiam mnie, że inne dane takie jak licznik dzienny działają prawidłowo więc komunikacja jakaś jest.

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3026098)
Jakby nie by tego nie tłumaczyc i tak zegary do resetu lub do wgrania softu, albo do wymiany.
Skoro są puste pozycje tzn. że auto ma taką opcję ale brak danych.

w jaki sposób przeprowadzić reset zegarów?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.