Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Dostęp do parownika klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297381)

rychlakdesign 18-06-2019 08:11

Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Niedawno kupiłem Forda Mondeo MK5 z 2015 (używany z salonu Forda). Mam problem ze śmierdzącą klimatyzacją przy uruchamianiu. Przed zakupem miał zrobioną "akcję klimatyzacja" w salonie Forda, ale po kilku upalnych dniach znowu zapach powrócił.

Czy ma ktoś jakiś schemat lub informację jak w Mondeo MK5 dobrać się do parownika, aby zaaplikować tam preparat do odgrzybiania?
Jest tam jakiś sensowny dostęp?

Miałem Forda Focusa MK3 od nowości, tam też od samego początku był problem ze śmierdzącą przy starcie klimatyzacją. Najbardziej skuteczna w moim przypadku była metoda aplikacji preparatu Wurth w sprayu na parownik + czyszczenie szczoteczką parownika. Tam parownik był zaraz za filtrem.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

weuek 18-06-2019 08:17

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Moim wypraktykowanym zdaniem problem jest zawsze jeden i ten sam: użytkownik klimatyzacji. Jak ma nie śmierdzieć, skoro po wyłączeniu silnika razem ze sprężarką w układzie zostaje wilgoć (do kiśnięcia na gorącu)? A tradycyjnie usuwa się zawsze skutek, a nie przyczynę.

Yoo! 18-06-2019 08:25

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Dlatego najlepiej krótko przed zakończeniem jazdy wyłączyć klimę i zostawić sam nawiew.
Czyż tak ?
:D

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

weuek 18-06-2019 08:26

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Dokładnie tak. Dodatkowa zaleta jest taka, że dla organizmu jest zdrowiej, bo mniejsza różnica temperatur przy wysiadaniu.

rychlakdesign 18-06-2019 08:29

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3143831)
Moim wypraktykowanym zdaniem problem jest zawsze jeden i ten sam: użytkownik klimatyzacji. Jak ma nie śmierdzieć, skoro po wyłączeniu silnika razem ze sprężarką w układzie zostaje wilgoć (do kiśnięcia na gorącu)? A tradycyjnie usuwa się zawsze skutek, a nie przyczynę.

Przy Focusie praktykowałem takie osuszanie układu. Po zrobieniu wszystkich dezynfekcji, wymianie filtra dbałem o to, aby po każdej jeździe osuszyć kanały ciepłym powietrzem (nie jest to fajna sprawa w upalne dni). Szczerze, problem i tak wracał. W mojej ocenie to bardziej coś konstrukcyjnie jest nie do końca dobrze zrobione z odprowadzaniem wilgoci.

Drugim moim samochodem jest GOLF VII. Od 3 lat klimatyzacja jest zawsze włączona na AUTO (lato/zima). Nigdy nie miałem problemu nawet z najmniejszym brzydkim zapachem. Standardowo co roku robię odgrzybianie w ASO VW. W każdym samochodzie wymieniam filtr przeciwpyłkowy 2 razy do roku.

Wracając do tematu, jak ktoś ma informację na temat parownika w Mondeo MK5, będę wdzięczny.

Bump: Mniej więcej lokalizację parownika już znam:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytanie jak tam z praktycznym dostępem do niego od strony schowka pasażera?

Danielo_82 18-06-2019 11:11

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A ten cały Wurth to nic innego jak zwykły alkohol izopropanolowy do dostania za 10 zł litr, a pod marką wurth 40 zł za 300 ml...

rychlakdesign 18-06-2019 11:35

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3143906)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A ten cały Wurth to nic innego jak zwykły alkohol izopropanolowy do dostania za 10 zł litr, a pod marką wurth 40 zł za 300 ml...

Dzięki Danielo_82 za link. Jakoś przeoczyłem ten wątek podczas szukania. Na dniach spróbuję się dobrać do tego parownika, dam znać z jakim skutkiem mi to wyszło.

kasprzak 18-06-2019 14:13

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 3143917)
Dzięki Danielo_82 za link. Jakoś przeoczyłem ten wątek podczas szukania. Na dniach spróbuję się dobrać do tego parownika, dam znać z jakim skutkiem mi to wyszło.

Zrób zdjęcia, może małą instrukcję w mire możliwości dla potomnych :)

rychlakdesign 18-06-2019 14:18

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał kasprzak (Post 3143971)
Zrób zdjęcia, może małą instrukcję w mire możliwości dla potomnych :)

Jak się zabiorę za temat, to na pewno porobię zdjęcia z operacji i umieszczę tutaj.

kasprzak 18-06-2019 20:11

Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji
 
Dzisiaj w ASO powiedzieli, że bezpośrednio na parownik nic nie robią, bo kiepskie dojście i robią 2x ozonatorem i wymieniaja filr :D :D :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.