Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Demontaż turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316351)

tymoniasty 11-01-2021 22:09

Demontaż turbiny
 
Czołem Panowie,

czy ktoś z Was miał okazję demontować turbawkę z 2.0tdci w mondu/smaxie/galaxy ?
Jak z dostępem? Dużo mordęgi? Na coś szczególnie zwrócić uwagę?
Przy okazji sprawdziłbym w jakim stanie jest EGR i go wyczyścił.
W 1.6. hdi z perzotki kiedyś ze znajomym na parkingu wyciągnęliśmy pod blokiem - tam była właściwie na wierzchu, kilka godzin roboty, wręcz przyjemność.
Z góry dzięki za podpowiedzi :)

lucas4891 14-01-2021 16:17

Odp: Demontaż turbiny
 
Demontaż z kanału/ podnośnika wchodzi w grę. Dostęp niezbyt łatwy

tymoniasty 15-01-2021 00:51

Odp: Demontaż turbiny
 
Dzięki lucas4891, to ważna informacja.

Car Piotr 16-01-2021 12:16

Odp: Demontaż turbiny
 
Ja jestem w trakcie demontażu kolektora wydechowego co wiąże się z ruszeniem turbiny. Jest sporo rozbierania i gimnastyki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Car Piotr 16-01-2021 22:13

Odp: Demontaż turbiny
 
Panowie żeby dostać się do śrub trzymających turbo w kolektorze, tych 2 od dołu, muszę odkręcać przewód wodny ? Macie jakiś inny patent na te śruby ?
Od uwolnienia turbiny zatrzymała mnie jedna śruba - ta na przewodami olejowymi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tymoniasty 07-02-2021 11:05

Odp: Demontaż turbiny
 
Cytat:

Napisał Car Piotr (Post 3311748)
Panowie żeby dostać się do śrub trzymających turbo w kolektorze, tych 2 od dołu, muszę odkręcać przewód wodny ? Macie jakiś inny patent na te śruby ?
Od uwolnienia turbiny zatrzymała mnie jedna śruba - ta na przewodami olejowymi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak poszło Piotr?

Car Piotr 07-02-2021 11:11

Odp: Demontaż turbiny
 
Poszło ale nie chciałbym tego robić drugi raz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tymoniasty 07-02-2021 11:20

Odp: Demontaż turbiny
 
Cytat:

Napisał Car Piotr (Post 3317205)
Poszło ale nie chciałbym tego robić drugi raz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam walczyłeś czy miałeś wsparcie techniczne? Ile finalnie Ci zeszło z demontażem? pi razy drzwi - pytam o roboczo godziny.

Car Piotr 07-02-2021 11:39

Odp: Demontaż turbiny
 
Cytat:

Napisał tymoniasty (Post 3317210)
Sam walczyłeś czy miałeś wsparcie techniczne? Ile finalnie Ci zeszło z demontażem? pi razy drzwi - pytam o roboczo godziny.


Sam walczyłem w garażu, auto na kobyłkach. Ja ogólnie wymieniałem uszczelkę pod kolektorem wydechowym wiec musiałem rozbierać wszystko w podszybiu- egr z chłodniczke, rurę doprowadzająca powietrze do turbo. Przewody wodne o które pytałem tez demontowałem.
Nie wiem czy przy demontażu samej turbiny jest dojście (bez demontażu podszybia) do górnej nakrętki trzymającej turbo przy kolektorze.
Mi to zajęło kilka dni bo robiłem to pierwszy raz, po 2,3 godziny dziennie. Teraz gdy wiem co gdzie i jak poszło by znacznie szybciej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tymoniasty 07-02-2021 12:22

Odp: Demontaż turbiny
 
Cytat:

Napisał Car Piotr (Post 3317217)
Sam walczyłem w garażu, auto na kobyłkach. Ja ogólnie wymieniałem uszczelkę pod kolektorem wydechowym wiec musiałem rozbierać wszystko w podszybiu- egr z chłodniczke, rurę doprowadzająca powietrze do turbo. Przewody wodne o które pytałem tez demontowałem.
Nie wiem czy przy demontażu samej turbiny jest dojście (bez demontażu podszybia) do górnej nakrętki trzymającej turbo przy kolektorze.
Mi to zajęło kilka dni bo robiłem to pierwszy raz, po 2,3 godziny dziennie. Teraz gdy wiem co gdzie i jak poszło by znacznie szybciej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem, dzięki za info :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.