Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330708)

szyrud2973 01-09-2022 05:41

bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cześć,

Mam taką przypadłość, że keyless działa mi tylko z drzwiami kierowcy. W ustawieniach samochodu wszystko OK ( wszystkie drzwi aktywne ).

Pomaga zdjęcie klemy na 1-3 minuty i po jej założeniu wszystko wraca do normy. Niestety po tygodniu / dwóch znów działają tylko drzwi kierowcy

Gdzie szukać przyczyny?

pozdrawiam.

Foka mk4 01-09-2022 06:06

Odp: Niewłaściwie działający keyless
 
Witam. U mnie taki problem leżał po stronie niedoładowanego akumulatora. Po naładowaniu wszystko wróciło do normy. I tak już dwa lata. Dodatkowym symptomem tego stanu było szybkie wyłączanie oświetlenia kabiny i bagażnika.
Pozdrawiam.

adrianze 14-05-2024 20:05

bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Witam
problem polega na tym, że otwierać/zamykać bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy - z pozostałych 3 samochód nie reaguje.
ustawienia w menu ZAMKI mam identyczne jak w mondeo mk5, w którym to działa na wszystkich 4 drzwiach.
w czym może leżeć problem? czy możliwe, że ma to jakiś związek ze zdechłym akumulatorem?

tomao 14-05-2024 21:35

Odp: problem z otwieraniem/zamykaniem mk4
 
Cytat:

Napisał adrianze (Post 3492965)
związek ze zdechłym akumulatorem?

Trop do sprawdzenia w pierwszej kolejności.

tedi_k 14-05-2024 23:37

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał adrianze (Post 3492965)
...ma to jakiś związek ze zdechłym akumulatorem?

Na forum jest "ze 100 tematów", że przy słabym aku w nowych autach (Mondeo MK5 i pochodne, Focus MK4 itd.) bezkluczykowo otwierają się jedynie drzwi kierowcy.
Tak więc mamy "101 temat w tej jakże intrygującej kwestii"...:569::569:

Foka mk4 15-05-2024 06:07

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
99% akumulator.

bidżej 16-05-2024 18:46

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3492983)
że przy słabym aku

rzecz w tym, że w Focusach i Kugach akumulator nie musi być "słaby", żeby elektronika zaczęła ciąć funkcje. Tam jest coś spaprane w mierzeniu/liczeniu stanu akumulatora.

Do OPa: naladuj akumulator zewnętrzną ładowarką, zresetuj BMS, Forscanem podkręć w BCM "Target charge" na 85% i z powinno mu przejść na dłuższą chwilę.

adrianze 17-05-2024 09:36

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3492983)
Na forum jest "ze 100 tematów", że przy słabym aku w nowych autach (Mondeo MK5 i pochodne, Focus MK4 itd.) bezkluczykowo otwierają się jedynie drzwi kierowcy.
Tak więc mamy "101 temat w tej jakże intrygującej kwestii"...:569::569:

dzięki, Twoja odpowiedź bardzo dużo wnosi. szczególnie w kontekście dyskusji- która jak widac poniżej się wywiązała. nie pozdrawiam

do reszty kolegów: dzięki. samochód wzięty od handlarza, więc obstawiam, że akumulator mimo, że dobrze wygląda, nie jest w dobrej kondycji. nie sądzę też, że BMS był resetowany. tak czy inaczej kupie coś nowego żeby być spokojnym w późniejszym okresie.
pozdro

tedi_k 17-05-2024 18:13

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał adrianze (Post 3493215)
....nie pozdrawiam ...

Szcerze? Wisi mi to... Zdecydowanie lepiej będzie dla Kolegi jak zamiast "nie pozdrawiać" nauczy się wreszcie używac forumowej szukajki.
Wtedy dowiedział by się, że owa "wywiązana dyskusja" to głosy tych co to "nie bardzo się znam, ale coś tam napiszę"... Reset BMS przy zużytym aku to jeden z głupszych pomysłów.

bidżej 18-05-2024 16:51

Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3493268)
to głosy tych co to "nie bardzo się znam, ale coś tam napiszę"

mhm. Szkoda, że bardzo selektywnie czytasz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.