Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Czujka w masce silnika czy to od alarmu ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230461)

dario3103 10-09-2015 06:12

Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?
 
Witam!
Zainteresowala mnie pewna sprawa. Zauwazylem ze do zamka maski silnika dochodza kabelki. Domyslam sie ze w zamku jest mikrostyk z alarmu. Ale dzis jak zamykalem auto z pilota przy otwartej masce to wlaczyly sie kierunkowskazy tak jak by bylo wszystko w aucie pozamykane. Czy jest to normalne? Chyba powinny mrognac dopiero jak wszystko jest zamkniete albo?
Dodam ze w sharanie jak np. maska byla otwarta lub jakies drzwi to auto sie zamykalo ale kierunki nie migaly dopoki nie pozamykalo sie wszystkich drzwi w aucie z klapa wlacznie.
Moze ktos sprawdzic u siebie czy tez ma tak jak ja w moim Galaxy? Albo mam cos uwalone?
Nie wiem jak sie za to zabrac zeby sprawdzic czy wszystko jest ok. Moze byc ze nie mam wogole alarmu w aucie?
Widzialem zamki z wtyczkami na sprzedaz z opisem ze sa do modeli bez autoalarmu.
Dziekuje i pozdrawiam

Lector 10-09-2015 15:42

Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?
 
Witam!
Jako ze sam zainteresowałem się tematem dołożenia fabrycznego alarmu (temat w dziale mondeo) to odpiszę.
Sam już założyłem w swoim lampkę z czujnikami i syrenę w prawym schowku w bagażniku w swoim Galaxy.
Jeszcze go nie aktywowałem, czekam na kabel.
Jak kupowałem samochód to niby miałbyś u mnie alarm, ale nie było. Sprawdzenie zamknij samochód z otwartym oknem, odczekaj chwilę (jak jest alarm to się uzbroi) i otwórz drzwi klamką od środka.

To że w Twoim (jak i wielu osób) dochodzą przewody do zamka klapy silnika, nie oznacza ze jest tam czujnik otwarcia.
Aby się najprościej przekonać trzeba zdemontować wtyczkę i zobaczyć czy są styki w zamku, bo może to być coś w rodzaju zaślepki trzymaka wiązki.
Wiem ze jeszcze inni pisali aby na odpalonym silniku otworzyć maskę, to na komputerze powinien być komunikat jak przy otwartych drzwiach.

Fabryczny alarm może być obwody (zamknięcia drzwi) oraz obwody z czujnikami ruchu we wnętrzu.

Tak wygląda lampka z czujnikami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zdjęcie kolegi piotrali.

wojtekn 11-09-2015 07:07

Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zmniejsz fotkę ;)

Lector 11-09-2015 17:18

Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?
 
Sorki za offtopa.

Ale fota taka sama jak w wątku tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dario3103 14-09-2015 20:10

Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?
 
Witam!
Wlasnie sprawdzalem u siebie i niestety nie mam alarmu. Nie mam rowniez zamka z czujka w masce. Wlasnie przypadkiem wpadlem na Twoj temat z dokladka alarmu. Przeczytalem od deski do deski. Ja bym se dolozyl gdyby nie blo problemu z czesciami do tego. Nie mam czasu na szukanie wszystkiego i skladanie zestawu. Pozatym Swietna robota i super opisane prace w Twoim przypadku
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.