Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Grzejące się hamulce po wymianie tarcz, klocków i zacisków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230453)

tomek0304 09-09-2015 20:44

Grzejące się hamulce po wymianie tarcz, klocków i zacisków
 
Witam,

Nie znalazłem postu z podobnym problemem jak mój. Kupiłem półroczne tarcze klocki i zaciski hamulcowe. Jeden z moich zacisków miał zapieczony mechanizm od ręcznego, więc postanowiłem wymienić oba. Auto było po wypadku a na tarczach nie było nawet czuć minimalnego zużycia. Profilaktycznie wymieniłem też linki od hamulca ręcznego. Na całym zestawie zrobiłem może ze 150 km, za każdym razem sprawdzałem oba koła.
Dzisiejszego popołudnia po przejechaniu około 5 km z prawego tylnego koła zaczęły unosić się kłęby dymu. Pewnie nie jeden z was miał podobną przygodę.
Jako że wożę ze sobą mini warsztat rozebrałem całość na parkingu. Mechanizm ręcznego chodził tak jak powinien. Szczęście w nieszczęściu ze w bagażniku miałem jeszcze stare klocki i tarcze. Zdemontowałem całość, założyłem stary zestaw i ruszyłem w drogę do domu. Po drodze zatrzymałem się jeszcze 3 razy i objawy ustąpiły. Mam kilka podejrzeń co do przyczyny, a mianowicie: Podczas wymiany nie przesmarowałem prowadnic zacisku oraz prowadnic klocków, wydawało mi się też, że tłoczek wkręciłem do końca,ale i tak cały zacisk wszedł ciasno.Całość jest około 1,5-2cm grubszy od starego. Czy istnieje taka możliwość ze tłoczek niewystarczająco się chowa ? . A może mechanizm od ręcznego szwankuje ?? tylko że zacisk ma pół roku... nie wiem co robić. A dodam jeszcze ze całość była odpowietrzona.

wojtekp27 11-09-2015 01:36

Odp: Grzejące się hamulce po wymianie tarcz, klocków i zacisków
 
a zaciski masz od tego samego modelu chodzi o rocznik itp

dżizas 11-09-2015 05:13

Odp: Grzejące się hamulce po wymianie tarcz, klocków i zacisków
 
Masz przedlifta, więc moim zdaniem zaszwankował samoregulator dźwigni ręcznego.
Miałem podobny przypadek w poprzednim MK3.
Jeżeli robiłeś wymianę tylnych hebli powinieneś się również pokusić o wymianę dźwigni na poliftową, żeby wszystko miało ręce i nogi.
Gdyby problem leżał po stronie zacisku lub prowadnic problem nie pojawiałby i znikał bez powodu.
Moja rada, zmienić dźwignię na poliftową, przesmarować tłoczki i prowadnice pastą do zacisków np. ATE, wyregulować...
Zapomnieć!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.