Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185284)

Yotez 02-07-2013 12:42

Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Witam, odwołuje się do Waszego doświadczenia - jak wygląda sprawa kolejnej wymiany paska rozrządu? Od nowości zrobiłem 132tys Km, po czym zdecydowałem się na wymianę: paska, rolki/napinacza, pompy wody i paska osprzętu - od tamtego czasu a minęły już ponad 2 lata i zrobiłem już w sumie 180 tys. Km, czyli prawie 50 tyś Km na nowym pasku. Dowiadywałem się w warsztacie, który mi to robił i uzyskałem informację, że producenci pasków zalecają kolejne wymiany paska co 60 tyś Km. Pytanie, ile w tym jest prawdy, skoro sam producent określił przebieg do wymiany rozrządu co 150.000 Km (fakt, że od nowości) a może to zwykła ściema i tak naprawdę można spokojnie zrobić na tym kolejne 100.000 Km. Pytam, bo planuje w tym miesiącu wyjazd na południe europy i zastanawiam się czy wymienić przed wyjazdem (uszczuplając budżet wakacyjny), czy jeszcze poczekać do określonego przebiegu. Wiem, że podobny temat był wielokrotnie wałkowany na forum, jednak dotyczył pierwszej wymiany paska, ja nie jestem do końca przekonany co do przebiegu kolejnej....

kacper69 02-07-2013 14:39

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Daj na luz, Yotez , daj na luz.
Ja też zmieniłem ostatnio pasek i pompę po 125 tys km przebiegu, tylko dlatego że pompa ciekła , i to nie sama pompa tylko uszczelka puściła.
Mechanik ocenił stan wymienionego paska rozrządu na "idealny".
Zobacz, że te same paski w silnikach w nowszych autach maja zalecane wymiany przy znacznie większych przebiegach, a to co zaleca producent, to nie test sprawą krytyczną.
Jako przykład podam przypadek z mojej rodziny , wstyd się przyznać kogo ;)
Właściciel forda Sierra z silnikiem benzyna 2.0 litra.
doszedł do wniosku, ze będzie jeździł bez wymiany pasków i pompy , aż się zepsuje.
I okazało się że pasek wytrzymał 380 tys km , fakt , że przy tym przebiegu się zerwał :(
Jak nie będziesz katował swojej fuzji, to tez możesz "troszkę" przeciągnąć termin wymiany paska i pompy wody.

Skolmi 02-07-2013 16:13

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2038733)
Ja też zmieniłem ostatnio pasek i pompę po 125 tys km przebiegu, tylko dlatego że pompa ciekła

Jakie koszty? Znika mi płyn i raczej pompę obstawiam. A rozrząd przy okazji też trzeba.

Yotez za silnik w razie czego Ci nie zwrócę oczywiście :) ale ja bym po takim przebiegu nie zmieniał.

PS. Zajrzałem do Haynes'a, który jest baaaardzo restrykcyjny jeśli chodzi o obsługę w wielu kwestiach. I stoi w nim namazane: timing belt every 50 000 miles or 5 years whichever comes first. Więc nawet do tego interwału trochę Ci jeszcze brakuje.

kacper69 02-07-2013 20:29

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Koszty wymiany kompletnego rozrządu, , pompy , dwóch pasków klinowych , płynu w chłodnicy i jeszcze jakiegoś uszczelniacza , części i robocizna wyszły na poziomie 900 zł.
Wykonane w warsztacie należącym do sieci motointegrator.

Pawełkier 03-07-2013 08:08

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Spokojnie możesz jechać 50 tys to zadne cuda na pasku.W tym aucie co 150 tys ale jak miałeś jakiś kiepski zamiennik to lepiej wymień za 50 tys czyli w sumie bedzie 100 tys..

pawel182 03-07-2013 09:54

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2038733)
Daj na luz, Yotez , daj na luz.
Ja też zmieniłem ostatnio pasek i pompę po 125 tys km przebiegu, tylko dlatego że pompa ciekła , i to nie sama pompa tylko uszczelka puściła.

Tyle, że w silnikach benzynowych pompa nie jest napędzana chyba paskiem rozrządu tylko pakiem osprzętu...

Pawełkier 03-07-2013 13:29

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 2039119)
Tyle, że w silnikach benzynowych pompa nie jest napędzana chyba paskiem rozrządu tylko pakiem osprzętu...

Nie wiem jak tam jest ale zapewne trzeba sciagnac rozrzad zeby sie do niej dostac jak w escorcie.:wink:

michalpodroznik 04-07-2013 11:33

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Koledzy, poradzcie - wymieniac już rozrząd?

Moje auto ma prawie 100 tys. km przebiegu (przebieg oryginalny, udokumentowany; auto salonowe kupione w Polsce) i 7 lat.

kacper69 04-07-2013 13:30

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Przy 100 tys km , to ja bym jeszcze nie wymieniał.
Tym bardziej, że na forum nikt się nie skarżył na słabej jakości paski rozrządu w Fuzjach.

pepeg_torun 10-11-2013 18:51

Odp: Kolejna wymiana rozrządu - mity i fakty
 
Ja szybciej osiągnę wiek w którym trzeba wymienić pasek niż przebieg.
W silniku 1.4 TDCI wymiana paska jest przewidziana przy 250 tys. km (inne źródła podają 150 tys. km) lub przy osiągnięciu przez auto wieku 10 lat.
Z mojego doświadczenia z innymi samochodami wynika, że w drugim zestawie rozrządu szybciej od paska wysiadają pompy wody - zwyczajnie się rozszczelniają. Jeżeli chodzi o paski to polecam GATES model POWERGRIP 3. - na tym pasku można zrobić kolejne 150 tys. km
Kiedyś była taka reklama pewnej prezerwatywy, która idealnie pasuje do pasków GATES w wersji Powergrip 3 - "Prędzej ci serce pęknie..."
Piotr
P.S. Niedawno zaglądałem do mojego paska (170.000 km) i wygląda jak nowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.