Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] "falujący" czujnik temperatury na desce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169249)

EPI 08-11-2012 18:55

"falujący" czujnik temperatury na desce
 
Witam, mam problem z mk3 2.0tddi 115km, a dokładnie z czujnikiem temperatury na desce. Pokazuje mi zmienną temperaturę. Raz 90 stopni raz jakieś 50 i tak się waha podczas jazdy. np przy dodawaniu gazu wskazówka opada a przy spuszczaniu nogi z gazu rośnie. Ostatni padł mi termostat ten duży i pompa wody. Wymieniłem na nowe i po tej wymianie mam problemy z czujnikiem. Postanowiłem wymienić czujnik temperatury cieczy(czujnik temperatury głowicy jak nie którzy koledzy z forum mi podpowiedzieli) ale dostępny jest tylko z oryginału (200zł) kupiłem więc używkę ok kolegi z forum i dalej to samo. Ktoś wie co dalej ???

rednaxelA 08-11-2012 21:13

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
Mały termostat sprawdzony?

Płynu nie ubywa? nie wypycha go ze zbiorniczka wyrownawczego?

A moze kabel od czujnika sie gdzies przetarł..

EPI 09-11-2012 10:03

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
podczas wymiany dużego termostatu i pompy sprawdziłem mały termostat, jest ok. sprawdzałem też te przewody i nigdzie nie widać żeby byłe przetarte, nawet sprawdzałem czy gdzieś styki nie są zaśniedziałe czy skorodowane. Nic!!!
byłem nawet na diagnozie komputerowej i żadnego błędu. Następnie mechanik wysłał mnie do kolesi od klimy( do tego załącza mi się samoczynnie klima co jakiś czas i wentylator od niej) tam tez nic nie znaleźli.

bartekrychu 23-02-2016 17:35

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
Mam tak samo w swoim samochodzie. Najgorsze że nikt nic nie wie

Abback 23-02-2016 20:50

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
U mnie jest identycznie tylko nie pamiętam po jakich zabiegach naprawczych się tak zrobiło ale nie jestem pewien czy czasem nie było to wyczyszczenie IC + kolektor ssący ale ręki uciąć sobie nie dam :D Po prostu na to uwagi już nie zwracam, bo i na co mam zwracać skoro niby wsio ok z autem - jak jeździło tak jeździ :D

Tak teraz sobie coś pomyślałem - może to coś związanego z tym dodatkowym ogrzewaniem silnika - nie wiem jak to fachowo się zwie :p Chodzi mi o ten system z dodatkowymi świecami co jest pod podwoziem za wózkiem centralnie pod siedzeniem kierowcy :p

mkalak 29-02-2016 18:23

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
To jest dogrzewanie cieczy na postoju.

Abback 01-03-2016 06:09

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
Cytat:

Napisał mkalak (Post 2547547)
To jest dogrzewanie cieczy na postoju.

Czyli nie ma nic wspólnego z temperaturą podczas jazdy ?

nkluivert 01-03-2016 19:03

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
aktualizacja oprogramowania pomoże, miałem kiedyś to samo.

mkalak 01-03-2016 19:10

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
Cytat:

Napisał EPI (Post 1902661)
. Następnie mechanik wysłał mnie do kolesi od klimy( do tego załącza mi się samoczynnie klima co jakiś czas i wentylator od niej) tam tez nic nie znaleźli.

Czyli możesz mieć padnięty rezystor a załącza Ci się dokładnie sprężarka czy wentylatory?

Abback 02-03-2016 05:38

Odp: "falujący" czujnik temperatury na desce
 
Cytat:

Napisał nkluivert (Post 2548346)
aktualizacja oprogramowania pomoże, miałem kiedyś to samo.

Mowa o wgraniu na nowo również MAP ? Bo jeżeli tak to już bym się chyba pofatygował o jakieś modowane mapy ^^


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.