Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] AAS-możliwość wyłączenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156243)

fedyk1 18-04-2012 19:47

AAS-możliwość wyłączenia
 
Witam drogich forumowiczów,
Posiadam Focusa 3 1.6 tdci z AAS. Moje pytanie brzmi następująco. Czy nie można trwale wyłączyć funkcji start-stop. Generalnie nie przypadła mi do gustu, jest nawet bym powiedział lekko irytująca,oszczędności paliwa są raczej śmieszne (około 0,2). Generalnie zawszę należy wyłączyć guzikiem na konsoli środkowej. Czy jest jakaś inna możliwość aby tej "operacji" nie powtarzać za każym uruchomieniem silnika.
Pozdrawiam;)

Matych 18-04-2012 20:08

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Gratuluję pomysłu sam bym tak zrobił.Najtaniej będzie założyć przekażnik który po każdym odpaleniu zmostkuje przewody przycisku wyłączenia tej funkcji,droższa opcja to grzebanie w sofcie ale pierwsza jest ok tu masz przekażniki(trzeba wybrać właściwy),jeśli sam nie dasz rady elektryk sobie poradzi.

boncio 19-04-2012 12:22

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Czyli dopłaciłeś 1000PLN za system, który chcesz na stałe wyłączyć :shock:

Matych 19-04-2012 20:51

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Może brał to co było z tym gó... systemem

fedyk1 20-04-2012 17:13

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Oczywiście że nie dopłaciłem za ten system. Ogólnie to kupiłem przez zbieg okoliczności, cena jaką zapłaciłem za tego focusa była nie do przebicia przez inne marki. Przekaźnika raczej nie będę montował bo jest jeszcze gwarancja po może się zobaczy. Zapytam się jeszcze w serwisie może idzie przez komputer wyłączyć.

Aleksander96 07-04-2013 23:39

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Cytat:

Napisał fedyk1 (Post 1818050)
Oczywiście że nie dopłaciłem za ten system. Ogólnie to kupiłem przez zbieg okoliczności, cena jaką zapłaciłem za tego focusa była nie do przebicia przez inne marki. Przekaźnika raczej nie będę montował bo jest jeszcze gwarancja po może się zobaczy. Zapytam się jeszcze w serwisie może idzie przez komputer wyłączyć.

I co w tej sprawie, wylaczyłeś?
Dzisiaj sprawdziłem w służbowym aucie żony i jest na stałe wyłączony (myśle, że musiało to być robione w aucie flotowym przez serwis.

Pozdrawiam

tom170 09-04-2013 19:21

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Nie rozumiem po co wyłączać - ja na światłach nie daje na luz i nie mam problemu. Jak chce by mi zastopował to próbuje dać na luz i puszczam sprzęgło. A tak normalnie to te 30-40sek trzymam sprzęgło + hamulec i jade dalej :) Może to kwestia przyzwyczajenia ale wrzucanie na luz i biegu jak światło się zmienia jest strasznie powolne. Tym bardziej, że często stoję pierwszy lub drugi na światłach.

zombie6 10-04-2013 06:14

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Trzymanie sprzęgła na postoju nie jest zdrowe dla sprzęgła, osobiście badziew ASS wyłączam od razu przy wsiadaniu do auta ;)

_Big_Mac_ 15-04-2013 13:24

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Na jeździe próbnej, gdy wyraziłem swoje wątpliwości co do ASS, to mi zaproponowali, że wyłączą w kompie, jeśli chcę. Chyba się nawet na to zdecyduje.

Także to jest jak najbardziej wykonalne i jak serwis twierdzi inaczej, to pewnie jest niedouczony albo leniwy ;)

fedyk1 21-04-2013 18:42

Odp: AAS-możliwość wyłączenia
 
Witam,
bardzo ciekawe, wg Twojego serwisu idzie to wyłączyć. A mi powiedzieli że nie idzie wyłączyć i za każdym razem jeżeli nie chce się korzystać z tego systemu należy go samego wyłączyć. Jeżeli u Ciebie się da to super od razu bym to zrobił. Bardzo dziwne jest to że jak jade i staję na swiatłach to silnik mi się wyłączaa, panika, auto się zepsuło czy coś takiego, kilka szybkich myśli co by mogło się zepsuć??? a potem zaskakuje że zapomniałem....choler....co za gów....no ale rok jakoś przejeździłem ponad 35 tyś i już jakoś intuicyjnie zaraz po odpalaniu wyłączam i już:-)
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.