Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185781)

amsolsztyn 10-07-2013 21:34

Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Witam,
8 dni temu kupiłem forda Galaxy MK1 1.9 TDI (110 KM). Do dnia wczorajszego wszystko działało.
Dziś włączam klimę i nic.
Mało tego.... lekko mżyło na dworze więc włączam wycieraczki i też nic.
Zajrzałem do bezpieczników i znalazłem przepalony B28. Wymieniłem i wycieraczki zaczęły pracować.
Ponownie włączam klimę i znowu "wywala" bezpiecznik 28.

Co to może być???

stomat 12-07-2013 11:27

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Może być bardzo wiele rzeczy. U mnie od czasu do czasu włączenie klimy powodowało przepalenie bezpiecznika od nawiewu (klimy przy okazji też). Powodem był uszkodzony presostat. W środku miał luźną blaszkę i czasami robiła zwarcie do masy, zależy jak się ułożyła na dziurach :) Po kilku dniach było wszystko w porządku aż do następnego razu. Naszukałem się jak dziki osioł.

bartixr 12-07-2013 11:32

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
zadzwoń do sprzedawcy i powiedz zeby naprawił..
specjalnie ukrył tą wadę.

mch12 12-07-2013 12:14

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Kolega jak masz podgrzewane dysze spryskiwaczy to pewnie Ci któryś robi zwarcie
rozłącz oba i wymień bezpiecznik chyba 15A

tasiek 12-07-2013 15:32

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Kolego miałem ten sam problem w silniku 2,3 tylko że mi wywalało jak pamiętam bezpiecznik 29. Okazało się że jak załączałem klimę to robiło się jakieś zwarcie na sprzęgle klimy bo było już całe spalone i blokowało rolkę w tedy przepalało bezpiecznik, jak nie włączałem klimy wszystko było w porządku do puki całkowicie rolka nie stanęła na łożysku i zerwało pasek.

amsolsztyn 12-07-2013 21:09

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Sprawa wyjaśniona,
Jak odłączyłem sprężarkę, to nie paliło bezpiecznika. Dodatkowo sprawdziłem, że sprężarka lekko się obraca więc nie zatarła się.

Z tymi informacjami zacząłem jeździć do miejscowych klimatologów i masakra. Ciągle mówiono mi że to sprawa elektryczna i do elektryka muszę iść. Oni tylko napełniają klimę, sprawdzają szczelność i odgrzybiają. W końcu jeden serwis klimatyzacji (a traciłem nadzieję) wiedział o czym mówi i od razu obstawił elektromagnes znajdujący się w sprężarce.
Diagnoza to potwierdziła. Za 400zł wyjęli sprężarkę, wymienili elektromagnes, założyli ją z powrotem, napełnili układ i odgrzybili.

Szacun dla serwisu a ja dalej mogę cieszyć się chłodem.

Pozdrawiam wszystkich

bartixr 13-07-2013 06:32

Odp: Po włączeniu klimatyzacji (manualnej) przepala bezpiecznik 28
 
Cytat:

Napisał amsolsztyn (Post 2044064)
Dodatkowo sprawdziłem, że sprężarka lekko się obraca więc nie zatarła się.

jeśli nie załączyć sprzęgła kompresora to nie jesteś w stanie dowiedzieć się czy ona sprężarka stoi i czy chodzi i czy daje opór.
sprawdzisz jedynie łożysko sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.