Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jaki płyn hamulcowy na dolewkę? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49473)

14-08-2008 13:10

Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Jak w temacie, czy wystarczy dolać jakikolwiek DOT4 do zbiorniczka, żeby było ok? Mam minimum i zaczyna mrugac kontrolka a nie "po drodze" mi do ASO po płyn Motorcraft...
Dzięki i pozdrawiam

TERBUH_B 14-08-2008 14:41

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
najlepiej wymienić całość na ferodo5 lub motula
płyn jest higroskopijny i co jakiś czas sie go wymienia :fcp2

fokus mury 14-08-2008 14:55

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Dot4

ufowroc 15-08-2008 12:11

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Cytat:

Napisał TERBUH_B
najlepiej wymienić całość na ferodo5 lub motula
płyn jest higroskopijny i co jakiś czas sie go wymienia :fcp2

popieram,wymiana co 2 lata

15-08-2008 17:18

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Wygląda na to, że niekoniecznie minimum w zbiorniczku płynu musi być powodem mrugającej kontrolki - dziś przejechałem przez większą kałużę i momentalnie kontrolka zapaliła się na stałe. Zalałem czujnik? Gdzie on się znajduje - chciałbym go lepiej "zakonserwować"

Dinar 15-08-2008 18:17

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Cytat:

Napisał vorph
Wygląda na to, że niekoniecznie minimum w zbiorniczku płynu musi być powodem mrugającej kontrolki - dziś przejechałem przez większą kałużę i momentalnie kontrolka zapaliła się na stałe. Zalałem czujnik? Gdzie on się znajduje - chciałbym go lepiej "zakonserwować"

Czujnik to grubość papierosa,i dł. pół papierosa,jest to zatopione w plastyku i to się nie konserwuje[wieczne]
natomiast połączenie tego jest na wysokośći sprężyny i tu może dojść do zalania ale to też nie możliwe,chyba
że ktoś wcześniej rozłączał ,i żle włożył.

15-08-2008 18:21

Re: Jaki płyn hamulcowy na dolewkę?
 
Cytat:

Napisał Dinar
Cytat:

Napisał vorph
Wygląda na to, że niekoniecznie minimum w zbiorniczku płynu musi być powodem mrugającej kontrolki - dziś przejechałem przez większą kałużę i momentalnie kontrolka zapaliła się na stałe. Zalałem czujnik? Gdzie on się znajduje - chciałbym go lepiej "zakonserwować"

Czujnik to grubość papierosa,i dł. pół papierosa,jest to zatopione w plastyku i to się nie konserwuje[wieczne]
natomiast połączenie tego jest na wysokośći sprężyny i tu może dojść do zalania ale to też nie możliwe,chyba
że ktoś wcześniej rozłączał ,i żle włożył.

ok.dzięki, są może inne możliwości zapalenia się kontrolki po przejechaniu przez kałużę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.