Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] klimatyzacja nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227954)

omeniusz22 20-07-2015 19:20

klimatyzacja nie działa
 
Witam: szanownych forumpowiczów, ma taki problem jak włączę klimę na zimnym silniku to wiatrak się załącz i klima działa,jak silnik się zagrzeje klima raza chłodzi a raz nie.
-model ford fiesta mk7 rok 2010 benzyna 1.25
-klima na bita 390gr.
-wentylator bez rezystora.

co to może być za przyczyna ?

edekp1977 21-07-2015 09:47

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
kup termometr za 20 zł taki z kabelkiem, włóż do środkowej kratki i zobacz jak to wygląda z temperaturą, jeśli na drugim biegu będziesz miał 5-6 stopni, jak się wyłączy, temperatura wzrośnie na chwile np. do 8-9, potem znowu się włączy i będzie z powrotem 5-6 stopni to wszystko jest ok.

morus 21-07-2015 19:11

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
Widząc "takie" problemy - wolę już moją zabawkę bez tego cuda do wentylowania wnętrza.

omeniusz22 21-07-2015 20:21

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
Wymienię przekaźnik i zobaczę czy coś pomogło.

Dam znać jutro.

omeniusz22 22-07-2015 17:48

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
Witam: po zmianie przekaźnika wentylator chodzi normalnie. Kiedy włączę klimatyzację wentylator chodzi i jest klimatyzacja. Gdy silnik się zagrzeje a klimatyzacja jest na auto 18 stopni to dmucha ciepłe powietrze i co jakiś czas słychać cyknięcie. Jak cyknie to klima działa a po jakimś czasie znowu nie działa.


-klimatyzacja na auto 18 stopni a rozłącza się i leci ciepłe powietrze, słychać cyknięcie i jest klima przez jakiś czas.

Co to może być?

Gdzie znajduje się czujnik temperatury klimatyzacji?

edekp1977 22-07-2015 21:26

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
ciepłe powietrze to znaczy na drugim biegu wentylatora ze środkowej kratki ile ma stopni? jak to się zmienia temperaturowo?

omeniusz22 23-07-2015 17:23

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
Cytat:

Napisał edekp1977 (Post 2431631)
ciepłe powietrze to znaczy na drugim biegu wentylatora ze środkowej kratki ile ma stopni? jak to się zmienia temperaturowo?

odp: ze środkowej kratki i bocznych też leci ciepło nie chłodzi, nie mierzyłem temperatury bo nie mam termometru.
Czuć ręką ze raz chłodzi i raz nie tak jak byś puścił nawiew normalnie.

Bump: Tak sobie pomyślałem ze to może być z braku nie dobitego odczynnika?
Nie wiem ile tego odczynnika u mnie powinno być?
Gdzie szukać naklejki?
Dzwoniłem do forda to mi podali 390g lub 520g i trzeba zmierzyć grubość rdzenia skraplacza, jeśli ma 12mm to 390g a jeśli 16mm to 520g .
Jak to zmierzyć i gdzie jest ten skraplacz?

edekp1977 24-07-2015 09:33

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
skraplacz to inaczej chłodnica klimatyzacji, jak staniesz przed zderzakiem to widzisz chłodnice klimatyzacji, chłodnica wody jest dalej, a za nią jest wentylator,
chodzi o szerokość skraplacza, dostęp z komory jest łatwy więc zmierzysz zwykłą linijką.

boncio 27-07-2015 15:03

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
Cytat:

Napisał omeniusz22 (Post 2431495)
e znajduje się czujnik temperatury klimatyzacji

Jeśli masz na myśli ten od temperatury wnętrza to w MK7 nad prawym kolanem kierowcy.
Piszesz, że masz ustawioną temperaturę na 18 stopni, więc można założyć, że masz auto klimę EATC. Cykniecie to pewnie włączanie i wyłączanie sprzegła sprężarki klimy - w każdym nowym aucie sprężarka nie pracuje 100% czasu, tylko cyklicznie włącza/wyłącza się w zalezności od potrzeb. Nie wiem nawet czy Sprężarka zawsze włączona jest na ustawieniu LO. Fakt, że w Fieście czuć różnicę w temperaturze.
Dodatkowo komp w Fordach wyłącza sprężarkę przy mocnym wciśnięciu pedału gazu, np. podczas wyprzedzania, tak aby cała moc szła na koła.
Poza tym 18 to jak dla mnie o 4 stopnie za mało.

tomek ch 07-08-2015 15:44

Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.
 
witam klubowiczów mam problem ja zdemontować czujnik temperatury wewnętrznej klimatyzacji klimatronik za rady z góry dziękuję


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.