Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208111)

Devilo 14-07-2014 06:51

Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, które przeglądam od dłuższego czasu. Piszę z telefonu, gdyż jestem na wakacjach, wiec przepraszam za formę tego posta. Niestety dotyczy on problemu z Mondeo 08r,benzyna w wersji Titanium.

Do sedna. Wczoraj rano odpaliłem auto, słyszę, że radio nie gra. patrzę na ekran(posiadam wersje z ekranem dotykowym) - czarno. Próbuje włączyć przyciskiem I nic. Ekran nie reaguje, żadne przyciski również. Próbuje włączyć klime lub ustawić nawiew- rowniez nic. Nawet podświetlenia w guzikami nie ma. Patrzę na wyświetlacz Convers, a tam tylko do wyboru komputer pokładowy i ustawienia. Tak jakby nie widział radia, nawigacji i reszty bajerów. Wygląda jakby nie było zasilania na konsoli sterującej radiem, navi i nawiewniki. Odłączyłem akumulator na 10min i nic.

Proszę o jakieś rady, czy jest coś co mogę zrobić, aby sprawdzić co jest nie tak? Innym problemem jest to, że jestem na wakacjach i stało się to pierwszego dnia po przyjeździe.

Z góry dzięki wszystkim forumowiczom.

Krzysztoff 14-07-2014 09:16

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Cytat:

Napisał Devilo (Post 2241195)

[...] Patrzę na wyświetlacz Convers, a tam tylko do wyboru komputer pokładowy i ustawienia. Tak jakby nie widział radia, nawigacji i reszty bajerów. Wygląda jakby nie było zasilania na konsoli sterującej radiem, navi i nawiewniki. Odłączyłem akumulator na 10min i nic.
[...].

To chyba oznacza, że jest gdzieś przerwane zasilanie do radia i "reszty bajerów". Najłatwiej sprawdzić bezpieczniki.

Bump:
Cytat:

Napisał Devilo (Post 2241195)

[...] Patrzę na wyświetlacz Convers, a tam tylko do wyboru komputer pokładowy i ustawienia. Tak jakby nie widział radia, nawigacji i reszty bajerów. Wygląda jakby nie było zasilania na konsoli sterującej radiem, navi i nawiewniki. Odłączyłem akumulator na 10min i nic.
[...].

To chyba oznacza, że jest gdzieś przerwane zasilanie do radia i "reszty bajerów". Najłatwiej sprawdzić bezpieczniki.

Devilo 14-07-2014 13:08

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Dzięki Krzysztof.


Czy ktoś może wie który to bezpiecznik może być? jestem na wyjeździe, bez instrukcji oraz z ograniczonym netem. chyba, że mam sprawdzić wszystkie?

Dzięki

Devilo 14-07-2014 21:15

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Okej. sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki w komorze silnika, pod schowkiem i z tyłu. Wszystkie wyglądają ok.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły gdzie jest problem?

mucha_fkp 14-07-2014 21:21

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Kolego podobny problem miałem okolo 2 tyg temu co prawda u mnie wystapiło to po odłączeniu aku podczas montażu tempomatu, też nic cisza i czarny ekran, forscan nic nie wykrył, bezpieczniki byly ok kazdy sprawdziłem miernikiem,
zaczelem juz szukać na allegro i sa tam uslugi naprawy czarnego ekranu za 500 zł ale szukalem dalej, skończylo sie na tym ze zdemontowalem cała navi i odpiełem złącze z tyłu i zapiąłem ponownie na wł zapłonie navi ożyła i dziła do dziś, później rozmaialem ze znajomym i mowi ze to wina CAN i to tak czasami jest

Devilo 15-07-2014 08:01

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Dzięki Mucha.

Czy sterowanie nadmuchem I klimą podpięte jest również przez to złącze? Piszesz, że navi zaczęła działać, czyli cały ekran-radio i reszta funkcji również?

Niestety jestem na urlopie i nie mam warunków do demontażu tego panelu, zresztą boje się, żeby czegoś nie rozwalić i będzie jeszcze gorzej.
Myślałem, że to może jakiś bezpiecznik, albo wystarczy jakąś wtyczkę wypiąć i wpiąć.
Strasznie mnie to irytuje, wszystko było ok, pierwszy dzień urlopowiczami i awaria. Idą upały, a klimy brak...


Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, proszę o info.

jvc 15-07-2014 08:05

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Gdzie na tym urlopie jesteś? Jeśli nad morzem to w strefie może znajdziesz kogoś kto Ci pomoże.

Devilo 15-07-2014 10:25

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2241722)
Gdzie na tym urlopie jesteś? Jeśli nad morzem to w strefie może znajdziesz kogoś kto Ci pomoże.

Jestem na Mazurach.

kuba1961 15-07-2014 11:51

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
A może zacznij od klucza 10 i resetu. Odepnij na 30s akumulator. 2 razy już przy co prawda innych problemach ale pomogło. raz na radio raz na reflektory.

FM18tdci 15-07-2014 11:54

Odp: Panel sterujący nawigacją, nawiewami i radiem nie włącza się
 
Popieram przedmówcę. U mnie przy IDENTYCZNYCH objawach pomogło odpięcie klemy na 10 minut. Wówczas wszystko wróciło do normy i hula do dziś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.