Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Kamera cofania od zera. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223591)

ceemzet 20-04-2015 20:08

Kamera cofania od zera.
 
Witam,
Wiem, że temat po części był już wałkowany, ale koledzy forumowicze ukochali sobie linki do popularnych aukcji które wygasły, pyzatym moje zapędy łączą w sobie kilka problemów i szczerze to się trochę w tym gubię. :<

Mam Mondeo Mk4 przed liftem z radiem 6000CD i chciałbym zamontować kamerę cofania.
Na nawigacji nie specjalnie mi zależy, bo telefon sprawuje się dobrze i nie przepłacam za mapy, ale fajnie by było zobaczyć co dzieje się za autem gdy wrzucę wsteczny.

Przede wszystkim myślałem o czymś fabrycznym, żeby wyglądało dobrze, działało sterowanie z kierownicy i chyba najtaniej wyjdzie wymiana radia na TravelPilot FX.
Niestety nigdzie nie znalazłem info o tym jaką kamerę do do tego dokupić, i czy w ogóle będzie to działać.
Macie takie lub podobne instalacje? możne możecie się pochwalić ?:-)

Druga sprawa to czy TravelPilot FX gra bardziej jak 6000CD czy bliżej mu do SONY. gdzieś wyczytałem, że przy moich seryjnych głośnikach i radiu 6000CD wymiana na SONY robi różnicę..

tedi_k 20-04-2015 20:25

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Travelpilot FX z wejściem kamery cofania istnieje (moim zdaniem) jedynie w katalogu. Realnie w przyrodzie (jak Yeti...) nikt go nie miał w rękach...
Tak więc musisz kombinować dalej...

Myślę, że trzeba się trochę jednak "złamać" i zrezygnować z "fabryczności".

Można dołożyć np. taką kamerkę zintegrowaną z uchwytem otwarcia klapy bagażnika
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wygląda prawie jak "fabryczna"...
Jedna taka sztuka jedzie do mnie, więc wkrótce będę mógł powiedzieć jak to wygląda...

Do tego wymieniasz lusterko (nawet fotochromatyczne) na takie z wyświetlaczem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i masz w miarę wygodną i nie rażącą oczu instalację...

Znany jestem jako fan "wyposażenia fabrycznego", ale czasem warto dobrać rozwiązanie do faktycznych potrzeb...

ceemzet 20-04-2015 22:36

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Propozycja godna uwagi. chętnie zobaczę jak działa to w praktyce, zwłaszcza w nocy.

Podoba mi się, że lusterko można zamontować zamiast tego fabrycznego i że jest zgrabne. Mam nadzieje że zasilanie da się ukryć:-)

Chciałem pójść o krok dalej i poszukać podobnego z dodatkowo wbudowanym wideo rejestratorem (cenowo niewiele gorzej), ale z sensownych znalazłem tylko Xblitz PARK VIEW FULL HD, który montuje się rzepami.
Po zamontowaniu możne wyglądać nieciekawie, poza tym dodatkową kamerę montuje się chyba wewnątrz samochodu, więc ta Twoja kamera jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna jeżeli chodzi o parkowanie.

Wracając do potrzeb:027:, jak zdecyduje się na lusterko z kamerą które do Ciebie płynie, i wymienię radio na SONY, cenowo może wyść podobnie, może uda mi się gdzieś znaleźć Travelpilot FX z wejściem na kamerę. :-)

tedi_k 20-04-2015 23:47

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Szukać FXa z wejściem kamery możesz... Nawet Ci FINIS mogę podać: 1670986.
Numer części 9M5T-18K931-EA
Cena w ASO powinna wynieść (jeśli tylko jakikolwiek egzemplarz był wyprodukowany...) ok. 5,5k zł:one:
Powodzenia!

BTW - co do "pasowania" różnych chińskich produktów (w tym przypadku uchwytu lusterka) to trzeba zachować daleko posuniętą ostrożność. Dość często zapewnienia rozmijają się z rzeczywistością... Tyle, że ktoś to musi sprawdzić...

Kamerę w rączce nie sprowadzam dla siebie (mam fabryczną), tylko tak na próbę... Może ktoś się skusi...

bartoszek 21-04-2015 07:28

Odp: Kamera cofania od zera.
 
A fabryczna kamera z FF / mondeo jakie ma wyjścia Tadeusz? Będa pasowały do tego lusterka.
Osobiście myślałem nad takim rozwiązaniem, ale zastanawia mnie wytrzymałość przycisku otwierania klapy z ryżowej krainy, dlatego chciałbym oryginalny przycisk i chińskie lusterko, bo jakoś nie mogę znaleźć oryginalnego.

Speedo 21-04-2015 07:44

Odp: Kamera cofania od zera.
 
to w lampkę, najwyżej diody padną ;)
tylko nie bierz wi-fi tylko zwykła na kabel, do wyrwania za 18 USD

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 21-04-2015 08:33

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Cytat:

Napisał bartoszek_pl (Post 2391647)
A fabryczna kamera z FF / mondeo jakie ma wyjścia Tadeusz? ....

Fabryczna kamera ma standardowe wyjście CVBS. Do podłączenia do dowolnego odbiornika sygnału "na żółtym cinchu"...

wrzoch 22-04-2015 19:15

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Cytat:

Napisał bartoszek_pl (Post 2391647)
ale zastanawia mnie wytrzymałość przycisku otwierania klapy z ryżowej krainy

Wytrzymałość oryginalnego przycisku otwierania klapy (tego sprzed lifta) w Focusach/C-Maxach (nie wiem jak w Mondeo) za to była wprost wzorcowa.

Nie wszystko co chińczyk jest złe, trzeba tylko dobrze trafić. Stosunek jakości do ceny powoduje, że odrzut mają mniejszy i rozrzut większy, ale często warto zaryzykować.

kasztan 22-04-2015 19:27

Odp: Kamera cofania od zera.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2391457)
Można dołożyć np. taką kamerkę zintegrowaną z uchwytem otwarcia klapy bagażnika
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wygląda prawie jak "fabryczna"...
Jedna taka sztuka jedzie do mnie, więc wkrótce będę mógł powiedzieć jak to wygląda...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ja jakiś czas temu kupowałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Chyba to jest to, co Ty zamówiłeś, albo bardzo zbliżone. Ja nie mam zastrzeżeń :)

crinosek 02-07-2015 09:38

Odp: Kamera cofania od zera.
 
5 załącznik(i)
Witam!
Ja zakupiłem taki monitor:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i taką kamerkę:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
do Forda Mondeo Mk4 przed lift Hatchback 2010r.

Zdjęcia po zamontowaniu:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.