Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wentylator rozładowywuje akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226495)

Matek24 18-06-2015 20:22

Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Witam
Od kśd zrobiło sie ciepło zauważyłem, że mój S-Max zaczął się dziwnie zachowywać. Po każdej jeździe chodzi wentylator. Bez znaczenia czy jadę 100km czy 50 metrow. Sprawdzałem już na włączonej i wyłączonej klimie, przy delikatnej jeździe i przy ostrej i przy dużym dystansie i dosłownie 2metry pod domem. Gasiem go i na ciepzm silniku i na zimnym(odpalenie pod domem na 30 sekund i przejechanie 2 metrow). Po zgaszeniu silnika wentylator pracuje przez okolo 5 minut. 3 tygodnie temu byłem na serwisie w Elblągu i nie wykryli żadnym nieprawidłowości. Mówili tylko żebym doładował aku bo jest słabe. Tak też zrobiłem. Dziś po przerwie obiadowej chciałem wrócić do pracy i już nie odpalił. Podłączyłem prostownik i po chwili udało sie go uruchomić. Wie ktoś po co on tak dlugo pracuje?

citrovit 19-06-2015 15:34

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Dziwne zachowanie. W moim przy największym upale po długiej jeżdzie wentylator pracuje najwyżej z 5 sek po wyłączeniu silnika.Zresztą po krótkiej jeżdzie też tylko chwilkę go słychać.

kolopeter 19-06-2015 17:46

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
moze czujnik temperatury wody szwankuje. co wskaznik na liczniku pokazuje? moze sprawdz tez co pokazuje w liczniku w trybie serwisowym. teoretycznie powinno byc to samo. ewentualnie sprawdzenie czujnikow na komputerze w serwisie.

motorek4612 19-06-2015 17:55

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
U mnie tez jak się cieplej zrobiło to wentyl po odstawieniu siłowni pracuje jeszcze chwile niezależnie od tego czy klima on czy off.Podczas zimniejszych dni wentyl był martwy:)

Wodnik 19-06-2015 18:25

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Ja kiedyś tak miałem w innym aucie i po wymianie szczotek wentylatora było OK.

Matek24 24-06-2015 20:14

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Witam
Odwiedzilem wczoraj serwis Brohan w Jork i stwierdzili ze trzeba wymienic akumulator dodajac ze jest to specjalna bateria. Niczego nie sprawdzali tylko po opisie zdarzen tak stwierdzili. Nie spodobalo mi sie to i zabralem samochod do innego warsztatu. Co prawda nie do autoryzowanego forda lecz do goscia prywatneo prowadzacego swoja dzialalnosc z mistrzowskimi papierami od VW. Po paru godzinach zadzwonil i powiedzial ze walniete sa rezystory wentylatora przez co padl akumulator. Zamowil czesci i baterie i chyba jutro wieczorem auto bedzie do odbioru. Szacowany kosztorys 180 euro. W fordzie chcieli 150 za sam akumulator + wymiana.

stefanekmac 25-06-2015 10:31

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Z tegoż powodu mój smx pojechał na lawecie do forda.Coraz dłużej i głośniej pracował wentylator.W końcu padł i aku i podobno alarm-immobilizer.Nie dał się uruchomić z innego aku przez przewody.Obecnie dmuchawa chodzi ciszej i krócej.,tak ze 2 minuty.Przy okazji był przegląd po 180 tys czyli duży.Słono bo ponad 3tys zł.Auto odebrane po 3 dniach brudne, hak nie na miejscu w schowku tylko wciśnięty byle gdzie.Ponieważ mam asisstant ok to miałem 3 dni mondeo.Panowie w fordzie odłączyli alarm jako sprawcę.Włożyli baterię do zapasowego transpondera-ale ten miał rok temu też nówkę baterię, a leżał w szufladzie,dziwne, nie zamykał nie otwierał drzwi.Nie wyłączyli syrenki ,która potrafiła nagle zawyć, to ją wyłączyłem.Auto już 2 raz na lawecie z powodu akumulatora.Chcieli za nowy 450 , jak powiedziałem że przywiozę swój to wyszło 306 zł...Miernik pokazywał 12,3 V a auto nawet nie zakręciło-kontrolki nie przygasły.Auto zgaszone po trasie, ciepłe jeszcze nie odpaliło.Martwić się ?

eclipse 26-06-2015 13:15

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
12,3 V na akumulatorze to nie jest wcale żle .
Dziwne że nie zakręcił .
Może to rozrusznik jest przyczyną ?...

stefanekmac 28-06-2015 16:25

Odp: Wentylator rozładowywuje akumulator
 
Słychać było tylko cichutkie klik z rozrusznika,nie kręcił i światła i kontrolki nawet nie przygasły, a zawsze tak jest jak rozrusznik startuje czy próbuje startować.Rozrusznika nie zmieniali tylko aku i odcięto alarm.Pomogło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.