Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170402)

siwy__ 26-11-2012 14:08

Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Witam
Przymierzam się do wymiany rolki pośredniej paska wieloklinowego bo ma lekkie luzy. I teraz moje pytanie.Znalazłem dwie rolki które bi mi pasowały:
ze śrubą:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i bez śruby:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Różnica w cenie jest znaczna dlatego chciałem się dowiedzieć czy ta śruba ma tak duże znaczenie?Czy przy odkręcaniu starej można ją jakoś uszkodzić?A może to na tej śrubie jest luz a nie na łożysku? Proszę o odpowiedź kogoś kto już wymieniał tę rolkę i wie czy lepiej kupić ze śrubą czy może bez.

moons 26-11-2012 16:12

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Nie pamiętam jaki zamiennik u siebie kupiłem, ale kasy nie żałowałem. Niestety nawet roku nie wytrzymała i znowu było to samo, teraz kupiłem oryginał i mam już kilka dobrych miesięcy a mam nadzieję że i lat spokój.
Śruba nie ma żadnego znaczenia, można użyć swojej starej.
Pozdrawiam

Toni999 30-11-2012 17:59

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Witam,
Jeśli masz tą śrubę oraz tulejkę dystansową to kup wersję bez śruby, stara jest tak samo dobra, a jeśli chodzi o dwie wersje tej rolki w sklepie to zapewne wynika ona z tego że ktoś może zgubić tą śrubę i wuwczas musi kupić ją wraz z rolką.

wieslaw75 30-11-2012 18:17

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Kiedyś kupiłem dwie rolki firmy kraft myślałem ze będzie badziew a tu 2 lata i nic poprzednia Ruville 1,5 roku i łożysko się wysypało

jak jesteś zainteresowany to mam rolkę na sprzedaż

maciejka11 30-11-2012 18:27

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Kolego siwy w tej rolce wystarczy wymienic tylko lozysko, rolka jest metalowa wiec delikatnie wytlaczasz stare lozysko i montujesz nowe w rolke i po zabiegu, koszt okolo 20 zl za lozysko;) Ja tak zrobilem i juz jezdze 2 rok 8)

siwy__ 04-12-2012 06:50

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 1913473)
Kolego siwy w tej rolce wystarczy wymienic tylko lozysko, rolka jest metalowa wiec delikatnie wytlaczasz stare lozysko i montujesz nowe w rolke i po zabiegu, koszt okolo 20 zl za lozysko;) Ja tak zrobilem i juz jezdze 2 rok 8)

A możesz napisać jakie to ma być łożysko?

maciejka11 05-12-2012 20:48

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
1 załącznik(i)
Jak juz wymontujesz stare łozysko ( dobrze jakbys mial dostep do takiej recznej praski ) to jedz z nim do sklepu gdzie maja łozyska najlepiej jak sie tylko zajmuja łożyskami i maja duzy wybor, wtedy bez problemu Ci dobiora ( chodzi o rozmiar i parametry pracy łożyska ) U mnie stare lozysko wyszło lekko, bylo bardzo luzno osadzone, nowe ktore wtloczylem weszlo z lekkim oporem czyli ok. I przykrecajac rolke uwazaj zebys nie przeciagnal sruby bo wchodzi ona w aluminiowa oslone napedu pompy.

pawelstep 12-05-2014 18:57

Odp: Rolka - koło paska wieloklinowego pośrednie
 
Witam,
Chciałbym nieco odświeżyć temat, tylko w Focusie MK II FL (kombi 2008r), czy zna ktoś może symbol łożyska do rolki o numerze Forda YS6E-19A216-AA , YS6E-19A216-AB. Rolka wygląda podobnie więc sadzę że i łożysko takie samo j/w, ale z uwagi na to że jak zdejmę pasek to nie będę mógł podjechać po łożysko.Prośba o pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.