Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Filtr kabinowy (pyłkowy) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284167)

tomi002 29-07-2018 10:19

Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Czy ktoś używał filtra kabinowego, węglowego Meyle?
Jak się sprawuje i czy nie ma problemu przy zakładaniu? Bo w Focusie wiadomo, że trzeba go trochę zgnieść przy wkładaniu.
Węglowy Meyle kosztuje w granicach 35 zł plus przesyłka.

Dla porównania węglowego, fordowskiego można już kupić za ok 50 zł a filtr mann FP 2440 za ok 70 zł.

pablos79 29-07-2018 10:29

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
O takim filtrze nie słyszałem mogę Ci tylko zarekomendować Filtron z Intercars albo niemiecki filtr który kupuje ze sklepu ford.esklep.pl oczywiście węglowy

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

krzysiek47 29-07-2018 11:38

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
A jak chcesz sprawdzić jego działanie? Pytanie dość dziwne........ Zakładasz nowy filtr i zapominasz do kolejnej wymiany, pozdrawiam

hindus 29-07-2018 11:48

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Filtr węglowy powinien oprócz filtracji mechanicznej pyłków i kurzu także częściowo usuwać zanieczyszczenia chemiczne z powietrza, np. resztki niespalonych par paliwa czy oleju z samochodu przed nami. Myślę, że autorowi chodziło właśnie o takie doświadczenia - czy kopcący diesel przed nami wciąż wymaga zamknięcia obiegu powietrza, czy zapach jest na tyle mało intensywny, że nie trzeba tego robić.

maureliusz 29-07-2018 12:21

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Filtry Meyle są OK. Nie używałem chyba kabinowki, ale inne.
Zresztą oryginał forda oleju robi właśnie meyle :-) do Foki 1.6 tdci przynajmniej. Być może oryginał kabinowy również.

Ja generalnie kupuję na ford e-sklep zamiennik węglowy i jest orajt.

bailaga 29-07-2018 12:35

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Taki będzie jeszcze lepszy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 29-07-2018 15:02

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Ja polecam oryginał Forda. Cena ok i bardzo dobra jakość.

Harun 29-07-2018 15:45

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Cytat:

Napisał bailaga (Post 3011849)
Taki będzie jeszcze lepszy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Coś takiego ma też Valeo, a nazywa się ClimFilter Supreme.

tomi002 29-07-2018 18:21

Odp: Filtr kabinowy (pyłkowy)
 
Cytat:

Napisał krzysiek47 (Post 3011828)
Pytanie dość dziwne........

A co w tym dziwnego? A jak działa filtr? Filtruje. Węglowy dodatkowo ma zatrzymywać różne chemiczne zapachy.
Ten filtr jest "budżetowy" dlatego pytam posiadaczy jak się sprawuje. Np. w porównaniu z droższymi markowymi. Czy zatrzymuje te zapachy? Czy nie ma tendencji do zamakania i przez to parowania szyb itd. Czy w ogóle mają jakieś negatywne doświadczenia po założeniu tego filtra.
Dodatkowo pytam o łatwość wsunięcia go w Focusie. Np. ludzie narzekali na sztywną ramkę w filtronie utrudniającą zgniecenie go przy wkładaniu.

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 3011844)
Filtry Meyle są OK. Nie używałem chyba kabinowki, ale inne.

Właśnie mało jest opinii o Meyle. Poza takimi, że to firma przepakowująca. Ale jeśli używający nie mają do nich zastrzeżeń to można zakupić.
Wiem, że w ciemno można zakupić Forda, Mann, Mahle - Knecht.

Cytat:

Napisał bailaga (Post 3011849)
Taki będzie jeszcze lepszy:

Wiem. Jest też i dwa razy droższy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.