Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338518)

wojtas7 20-12-2023 08:27

1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Hej,

Historia jest taka że jakieś 10kkm temu robiłem spory remont łącznie z wymianą turbiny i sprawdzeniem wtrysków na stole probierczym. Wszystko ładnie śmigało aż jakiś czas temu auto po prostu osłabło. Postanowiłem coś z tym zrobić i pojechałem na hamownię celem diagnostyki + ewentualnie chip tuning:

Silnik fabrycznie 109 KM przy 4000 RPM, 240 Nm przy 1750 RPM:

https://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/0...pg/zdjecie.jpg

mając 1200zł w portfelu mniej, zaznaczyłem na wykresie prawdopodobny przebieg momentu dla serii. Widać że program przywrócił parametry seryjne ale wszystko jest mocno przesuniętę na wyższe obroty, Nm większe niż seria.

Zamówiłem zawór sterowania podciśnieniem turbiny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, czy jedynym 100% wyjściem będzie oddanie turbiny na gruntowną weryfikację, czemu tak późno wstaje? Kierownice spalin już niedomagają? na wolnych obrotach gruszka zasysa sztangę do końca, po zgaszeniu silnika wysuwa się ok 1,5cm.

Bump:

hindus 20-12-2023 08:39

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Tu masz dla porównania wykres z hamowni dla tego samego silnika w innym aucie https://www.kreatormocy.pl/wp-conten...1.6D-109KM.jpg
Także możesz sobie nanieść na wydruk taki jak powinien być :)

ratmed24 20-12-2023 08:44

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
na co robic chipa za 1200 zl jak trzeba do uzytku auto doprowadzic bo 86 KM to żart i cos mu dolega

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

konieczko5 20-12-2023 09:36

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Co za partacz. Auto kuleje, a ten robi mapę (ważne, aby wyrwać kasę).
Turbo źle zregenerowane i pewnie teraz ma duży luz.

BlueCat 20-12-2023 17:42

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Jeśli moge się podpiąć pod temat. Mam dokładnie ten sam problem i nawet ta sama jednostka napędowa. Kilka dni temu jechałem i nagle odczułem spadek mocy w aucie. Pierwsze podejrzenia poszły w stronę uszczelki pod wtryskiem, gdyż miałem już z tym do czynienia poprzednio lub rozwalony zawór EGR (walił mi błędy jak głupi). No ale pod wtryskami jak patrzyłem sucho, EGR wymieniony na nowy, ale auto jakby nadal nie odzyskało kopa. Okresowo sprawdzam turbinę i nie wyczułem znaczących luzów. Co to może być? Komputer nie wali mi żadnych błędów. mogą być to jednak oznaki kończącego się turbo? Raz miałem taką sytuację w VW Caddy, ale wtedy efekty były dużo, dużo bardziej odczuwane.

technik08 20-12-2023 19:07

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Cytat:

Napisał wojtas7 (Post 3479197)
na wolnych obrotach gruszka zasysa sztangę do końca, po zgaszeniu silnika wysuwa się ok 1,5cm

Sprawdź czy sztanga działa w ten sposób .
U mnie sztanga czasem nie reagowała na wolnych obrotach i auto nie miało mocy . Po odczytaniu błędów wyszło " błąd podciśnienia turbiny ". Po wymianie zaworu pierburga jest ok. i brak błędów .

wojtas7 21-12-2023 06:23

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Cytat:

Napisał ratmed24 (Post 3479202)
na co robic chipa za 1200 zl jak trzeba do uzytku auto doprowadzic bo 86 KM to żart i cos mu dolega

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Jest to dziwne bo pierwsza decyzja była "proszę najpierw naprawic auto" a potem miał wolny slot więc zajął się moim. Dopytywałem czy po naprawie będzie trzeba jeszcze raz robić mapę to ze nie trzeba. Na pewno wymienię zawór i jak zacznie mieć znów dobry dol to pojade jeszcze raz zmierzyć wykresy, cena 200zl ale bede na pewno targował bo to na pewno niefajnie chip robić na uszkodzonym osprzęcie

BlueCat 21-12-2023 13:34

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Jeśli autor powoli.

Dzisiaj jechałem do pracy i nagle wyrzuciło mi check engine i wyczułem spadek mocy. Dwa dni temu miałem wymieniany EGR. Czy może mieć to coś wspólnego z wymianą zaworu? Dodatkowo jak dla mnie auto dziwnie cicho chodzi.

hindus 21-12-2023 14:11

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Cytat:

Napisał BlueCat (Post 3479305)
wyrzuciło mi check engine i wyczułem spadek mocy.(...) Czy może mieć to coś wspólnego z wymianą zaworu?

Odczytaj błąd to się dowiesz :)

BlueCat 21-12-2023 15:36

Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3479307)
Odczytaj błąd to się dowiesz :)

Wyrzuciło mi te same błędy co przed wymianą. Skasowałem je i przeprowadziłem adaptacje zaworu. Odpaliłem auto parę razy i na ten czas spokój. Ciekawe na jak długo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.