Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak skasować błąd ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249331)

focus94 17-08-2016 13:16

Jak skasować błąd ABS
 
Podczas montażu lustra fotochromatycznego w celu sprawdzenia czy wszystko działa przekręciłem stacyjkę, od tego czasu świeci się kontrolka ABS, i teraz pytanie ja skasować ten błąd??

mojmistrz 17-08-2016 13:48

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Przejedź się kawałek, jak układ sprawny, to błąd sam zniknie. Sprawdź od razu bezpiecznik od abs. Później zostaje już tylko komp w celu ustalenia, który czujnik wywala błąd. Wtedy albo odpinasz czujnik, czyscisz, psikasz kontaktem, zapinasz i błąd zniknie po przejechaniu krótkiego odcinka, albo wymieniasz czujnik na nowy i po problemie. Zależy, czy to tylko brak styku czy czujnik zdechł.

Xperia Z1 tap tap

focus94 18-08-2016 17:01

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Cytat:

Napisał mojmistrz (Post 2643716)
Przejedź się kawałek, jak układ sprawny, to błąd sam zniknie. Sprawdź od razu bezpiecznik od abs. Później zostaje już tylko komp w celu ustalenia, który czujnik wywala błąd. Wtedy albo odpinasz czujnik, czyscisz, psikasz kontaktem, zapinasz i błąd zniknie po przejechaniu krótkiego odcinka, albo wymieniasz czujnik na nowy i po problemie. Zależy, czy to tylko brak styku czy czujnik zdechł.

Xperia Z1 tap tap

Wywala bład tylnego czujnika, wg diagnostyki czujniki sprawne, wina jest w elektryce, tam gdzie "grzebałem" kable sprawdziłem jest wszystko dobrze jednakże bład jest nadal ;/

sado28 18-08-2016 21:26

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
czesto wtyczki sa winne. rozłącz popsikaj jakims preparatem do stykow i spróbuj ponownie

Zen-Kar 19-08-2016 00:53

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Musisz leciec po wiazce od danego kola bo chyba program wskazal ktore, gdzies moze stykac do masy, przetarty kabel i bedzie dawal blad - nie zawsze dlatego przy badaniu programem czujniki sprawne.

focus94 19-08-2016 20:52

Re: Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Cytat:

Napisał Zen-Kar (Post 2644589)
Musisz leciec po wiazce od danego kola bo chyba program wskazal ktore, gdzies moze stykac do masy, przetarty kabel i bedzie dawal blad - nie zawsze dlatego przy badaniu programem czujniki sprawne.

Wszystko sprawdzone, nic nie poprzecierane, styki psiknięte kontaktem i świeci się dalej... Cholera zaczyna mi brakować sił co do tego już :<

mojmistrz 19-08-2016 21:01

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
A jak odłączysz lusterko, to jest jakaś zmiana? Może tam są jakieś cyrki.

Xperia Z1 tap tap

focus94 19-08-2016 23:22

Re: Jak skasować błąd ABS
 
Po odłączeniu dalej to samo świeci się...

mojmistrz 19-08-2016 23:54

Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Przejechales się? Czy tylko na "sucho" sprawdzałeś?

Xperia Z1 tap tap

focus94 20-08-2016 16:31

Re: Odp: Jak skasować błąd ABS
 
Cytat:

Napisał mojmistrz (Post 2645154)
Przejechales się? Czy tylko na "sucho" sprawdzałeś?

Xperia Z1 tap tap

Na sucho :roll::roll: ruszyłem się i zgasło od razu i cholera rozmkina co jest nie tak xd


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.