Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzêt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Piszczenie w g³osnikach w czasie jazdy pomocy ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14452)

slyboots 02-07-2006 00:18

Piszczenie w g³osnikach w czasie jazdy pomocy ...
 
Witam po zamontowaniu wzmacniacza przewodów i g³osnikow okaza³o sie i¿ s³ychac pisk z pracujacego silnika w g³osnikach cos w stylu pracujacej turbiny. W tej sytuacji moje pytanie co moge zrobiæ aby pozbyæ sie tego problemu prosze o pomoc.

G³osniki piszcz± po pod³aczeniu pod wzmacniacz, przy po³aczeniu ich do radia nie ma takiego problemu a w³asnie zalezy mi na tym aby by³y podlaczone pod wzmacniacz. Wie kto¶ moze jak to wyeliminowaæ ??

Slawko 02-07-2006 05:58

¬le poprowadzone zasilanie i masa, Musz± i¶æ od aku. Dodatkowo mozesz zastosowaæ kondensator stosowany przy tego typu instalacjach.

Kwestia jeszcze po³aczenia radia ze wzmacniaczem. Po³±czy³e¶ po niskiej czy pod wyj¶cie g³osnikowe :?:

Bauma 02-07-2006 09:55

do tego co napisal Slawko, dorzuce zle poprowadzone kable zasilajace i glosnikowe tzn "plus" i "minus" powinny isc jedna strona auta a kable glosnikowe druga strona auta....

Master_Piottrek 17-07-2006 21:45

nie oto chodzi , chodzi too ze wzmacniacz nie ma filtra i wy³apuje skoki napiêcia z alternatora mia³em to samo z wzmaniaczem Pyle Qa5500II . brak filtra . przy pod³±czeniu do radia nie ma takiego problemu bo radio ma filtr a wzmacniaczowi brakuje . to jest kewstja cewki i kondensatora ale Ciê¿ko to wykonaæ dla wzmaniacza bo bierze konkretny pr±d zale¿y jeszcze jaki to wzmacniacz bo ja naprzyk³ad w pyle mia³em ów filter zak³uceñ alternatora " szczelony " naprawi³em i ¶miga³o bez ¿adnych zak³uceñ . a to ze + i - powinny i¶æ inn± stron± auta to nie s³ysza³em . natomiast robi siê tak ze + siê puszcza jedn± stron± a kabel z sygna³em dróg± stron± minus bierzemy z masy w baga¿niku !! !!

A.S. 20-07-2006 20:47

Witam!!
I jak we¼miesz MINUS z "bagaznika" to w³¶nie to jest powodem PISZCZENIA ....
Pierwsza sprawa to pociagniêcie PLUSA i MINUSA prosto z akumulatora.. to pomaga w piszczeniu w 99% przypadków...
Dla bardziej upierdliwych wzmacniaczy trzeba zastosowaæ pewien "myk" .. jesli wzmacniacz ma tzw. wej¶cie "po wysokiej" czyli prosto z wyj¶æ g³o¶nikowych w radiu to nalezy go tak pod³±czyæ i odpu¶ciæ sobie RCA (populrna nazwa "czincze") ... jesli nie ma trzeba za³o¿yæ adapter >> g³o¶niki - RCA .... i wówczas pacjent jest wyleczony z pisków...
Ale czasem s± konstrukcje które nawet po tym piszcz± ... wtedy zwykle padniêty jest uk³ad odk³ucania alternatora, uk³ad zap³onowy ma przebicie, albo radio by³o ubite i po³ata³ je kto¶ bardzo tanimi i "prawie" pasuj±cymi zamiennikami.

P.S.
Kondensator np. 1-no Faradowy, to raczej dodatek który ma sens kiedy jest naprawde dobry (czyt. DROGI) a te tanie to lipa jest i raczej szkoda kasy ;)

MAN 21-07-2006 06:03

U mnie piszczy tylko przy odwarzaniu z CD ale nie zawsze, mase do wzmacniacza mam w baga¿niku

BoogeMan 25-08-2006 15:38

Oj ja mam minus z baga¿nika i nic nie piszczy, a co do poprowadzenia kabli to s³ysza³em wiele opinii na ten temat , ale przewa¿aj±ce s± te które mówi±, ¿eby przewody sygna³owe pu¶ciæ inna stron± niz zasilaj±ce( pole magnetyczne powoduj±ce zak³ócenia w przewodach sygna³owych)

BOODZIO2 26-08-2006 16:26

generalne zalozenia to

zasilanie z akumulatora plus i minus
rozdzielenie drog prowadzenie kabli zasilanie i sygnalu
dobre i pewne kable rca
dodatkowo jesli wzmacnicz nie posiada -filtr przeciwzakloceniowy
jesli pobor pradu przez wzmaciacz jest duzy mozna polaczyc filtry rownolegle ,ale moze bedzie sie trzeba liczyc z doborem innego kondensatora filtracyjnego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.