Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wibracje podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85676)

radzio.w 09-12-2009 17:40

Wibracje podczas hamowania
 
Witam
Podczas hamowania z szybkiej predkosci mam wibracje w przednim zawieszeniu nawet czuc drgania na kierownicy,tarcze hamulcowe sa nowe i nie mam pojecia co to moze byc,pomozcie koledzy:\\

doktorek35 09-12-2009 18:47

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Miałem tak w vw T4 założyłem nowe tarcze i wszystko na początku było ok.Póżniej przy hamowaniu z większych prędkości miałem taki objaw jak Ty.Prawdopodobnie wjechałem gdzieś do kułuży na rozgrzanych tarczach i to spowodowało ich defekt.Zawieszenie miałem napewno ok.Najpierw sprawdż zawieszenie.

Ataman101 09-12-2009 18:54

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Raczej pokrzywione tarcze, zgadzam się z kolegą. Tańsze tarcze po spotkaniu z wodą mogą się pofalować lekko.
Kup nowe tarcze lub daj je do podtoczenia, chociaż to nie zawsze działa.

tomi98 09-12-2009 19:36

Odp: wibracje podczas hamowania
 
jeżeli wibracje są podczas hamowania a masz kółka wyważone to tarcze do wymiany

doktorek35 09-12-2009 20:20

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał Ataman101 (Post 1307055)
....lub daj je do podtoczenia, chociaż to nie zawsze działa.

Ja bym odpuścił przetaczanie tarcz-szkoda kasy i czasu,lepiej zainwestować w lepsze tarcze ale i tak należy uważać na takie zdarzenia!

MarcusGawin 09-12-2009 20:28

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Nie daj sie nabić na nowe tarcze tylko do warsztatu jedź i przetocz tarcze na aucie.Efekt gwarantowany, pod warunkiem że masz nowe lub prawie nowe tarcze.Cena 50pln za usługę.Dopiero jak to nie pomoże szukaj dalej.Mialem tak samo tydzien temu ,tarcze po 10kkm Brembo i tez biły. Chlopaki zdjęli tylko 0,5mm i jak ręką odjął
Powodzenia

subratri 09-12-2009 21:52

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał MarcusGawin (Post 1307156)
tylko do warsztatu jedź i przetocz tarcze na aucie

jak na aucie??

Kinematick 09-12-2009 23:44

Odp: wibracje podczas hamowania
 
"na aucie" (jak mi się wydaje) oznacza toczenei tarcz pod konkretne (czytaj: nienajowsze) łożyska/zawieszenie. Słyszałem już takie pomysły w praktyce :) W sumie przeciez toczyć tarcze jest łatwiej niz zmienić łozyska na nowe :D <okok>

daros 10-12-2009 07:44

Odp: wibracje podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1307224)
jak na aucie??

Rzeczywiście jest takie urządzenie, wyglada jak mini-tokarka przykrecana w miejsce zacisku hamulcowego co pozwala przetoczyć tarcze na samochodzie bez ich demontażu. Producent tego ustrojstwa ogłaszał się w " GIEŁDZIE SAMOCHODOWEJ". Osobiście nie testowałem.
Pozdro.

subratri 10-12-2009 08:03

Odp: wibracje podczas hamowania
 
ciekawy pomysł... radzio.w toczysz?? powiesz jak wyszło :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.