Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Demontaż kolektora ssącego 1.6b (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337293)

MrKarol112 24-09-2023 20:54

Demontaż kolektora ssącego 1.6b
 
Witajcie,
Posiadam focusa mk2 1.6b 100km 2006. Planuję zdjąć kolektor ssący aby go wyczyścić z syfu od lubryfikacji LPG. Czy aby zdjąć kolektor należy zdemontować wtryskiwacze?

Klimatyzacja nabita, szczelna a bardzo słabo chłodzi. Gdzie szukać przyczyny?

konieczko5 25-09-2023 06:45

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b oraz słabo działająca klimatyzacja
 
Przecież masz wkrętki w kolektorze. Sam montowałeś gaz z lubrą, czy takiego już kupiłeś?

MrKarol112 25-09-2023 10:01

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b oraz słabo działająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3471329)
Przecież masz wkrętki w kolektorze

Źle się wyraziłem, wtryski LPG mam na listwie więc tylko wężyki odczepie. Chodzi mi o wtryskiwacze benzyny. Bo widziałem że są one przykręcone do kolektora.

Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3471329)
Sam montowałeś gaz z lubrą, czy takiego już
kupiłeś?

Tata zakładał i nasłuchał się że to niby pomaga i założył lubre.

konieczko5 25-09-2023 10:18

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b oraz słabo działająca klimatyzacja
 
Nie, nie są: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MrKarol112 25-09-2023 10:46

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b oraz słabo działająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3471356)
Nie, nie są: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Według tego są przykręcone na dwie śruby. I pytanie czy wystatczy odkręcić tylko te śruby i wyjąć kolektor czy jednak trzeba wyjąć wtryskiwacze.

konieczko5 25-09-2023 11:49

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b
 
Wtryskiwacze nie są przykręcone, tylko wciśnięte. To listwa jest przykręcona... Widać, że to cię przerasta. Oddaj do mechanika.

clubGRANT 25-09-2023 16:49

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b
 
3 załącznik(i)
Tak się składa,że w czerwcu montowałem lubre do mk3 1.6pb i muszę cię zmartwić ponieważ jest problem z demontażem kolektora ssącego w postaci jednej z pięciu śrub, która jest za alternatorem i albo go wpierw zdemontujesz (ja tak zrobiłem) albo masz ciękie rączki i odpowiedni klucz? . Drugi problem po przewód od serwa do kolektora ssącego - bardzo ciężko go odczepić - nie uważna osoba może go uszkodzić.
Na fotografiach załączone na czerwono miejsca problemaryczne - drugie zdjęcie pokazuje gdzie jest przykręcana listwa wtryskowa (czerwone) a gdzie są wtryski wciskane (zielone)
Ps. klima może słabo chłodzić pomimo jej sprawności ponieważ filtr kabinowy jest zapchany.
POWODZENIA!!

MrKarol112 25-09-2023 16:57

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3471389)
Tak się składa,że w czerwcu montowałem lubre do mk3 1.6pb i muszę cię zmartwić ponieważ jest problem z demontażem kolektora ssącego w postaci jednej z pięciu śrub, która jest za alternatorem i albo go wpierw zdemontujesz (ja tak zrobiłem) albo masz ciękie rączki i odpowiedni klucz? . Drugi problem po przewód od serwa do kolektora ssącego - bardzo ciężko go odczepić - nie uważna osoba może go uszkodzić.
Na fotografiach załączone na czerwono miejsca problemaryczne - drugie zdjęcie pokazuje gdzie jest przykręcana listwa wtryskowa (czerwone) a gdzie są wtryski wciskane (zielone)

Czyli tak jak myślałem, będzie trzeba odkręcić połowę elementów. Dzięki za fotki, w tygodniu spróbuję to ogarnąć.

Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3471389)
Ps. klima może słabo chłodzić pomimo jej sprawności ponieważ filtr kabinowy jest zapchany.

Wszystkie filtry są nowe, więc to nie to.

konieczko5 26-09-2023 06:26

Odp: Demontaż kolektora ssącego 1.6b
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3471389)
Tak się składa,że w czerwcu montowałem lubre do mk3 1.6pb

Po co? Przecież to więcej szkód, niż pożytku. Przy dobrze wyregulowanym gazie nic się nie uszkodzi bez lubry. Przejeździłem 30 tys. km na lpg i luz nawet się nie zmniejszył (przed montażem sprawdzałem). Za kolejne 15 tys. kolejna kontrola.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.