Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] Problem z temperaturą nawiewu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34611)

piotrekwawa 11-12-2007 10:02

[Mk3] Problem z temperaturą nawiewu
 
Cześć,

pomóżcie sprawa jest irytująca a żona marźnie :fcp8

auto szybko się nagrzewa nie ma problemów z temperaturą silnika.

Gdy włączę ogrzewanie (21 stopni) przez jakiś czas leci potworny żar następnie powietrze stopniowo się oziębia myślę, że do zadanej wartości. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć i wytłumaczyć sobie, że otwiera się termostat.
Ale najgorsze jest to, że z nawiewów od strony kierowcy leci powietrze cieplejsze a od strony pasażera znacząco zimniejsze :fcp15
Co do tej pory zrobiłem
Przejrzałem forum :fcp2
Uzupełniłem płyn
wykonałem test klimatronika nie wykazał błędów.

nivej 11-12-2007 10:26

Temperatura nawiewu
 
Mam dokładnie to samo,żona krzyczy że za gorąco, raz za zimno. Poobserwuje ten wątek zobaczymy co inni napiszą- jak jest w ich mkIII

kucharz00 11-12-2007 11:43

Ja mam to samo... Zalozylem nawet taki temat juz kiedys ale nikt konkretnie nie odpisal niestety. Podobno moze to byc uszkodzony czujnik (w co watpie bo sprawdzalem i wyglada ok i dziala) lub nie nabita klimatyzacja ( ale sam nie wiem czy to to...)

Ustawiajac temperature np. na 22stopnie leci zar i w samochodzie nie idzie usiedziec jedynym ratunkiem jest wylaczenie nawiewu jak uzna sie ze juz starczy sauny :fcp2

Pozdrawiam

piotrekwawa 11-12-2007 13:23

Czyli jest nas więcej :fcp18 w różnych wersjach silnikowych.

Gdzieś czytałem, że może pomoże zmiana softu w klimatroniku.
Czy robi to tylko ASO? Ile za taka przyjemność?

Czy u was też jest różnica temperatur pomiędzy lewą a prawą stroną auta?

kucharz00 11-12-2007 14:26

Wiesz co sam nie wiem czy jest jakas roznica bo zawsze to ja jestem kierowca tego auta i nigdy tego nie sprawdzalem. Co do tego softu to tez to kiedys czytalem ale nie wiem czy pomoze?? Podobno mozna go zrestartowac po odlaczeniu aku i moze pomoze :fcp1

Chyba jednak musimy poczekac na wpis kogos madrzejszego :fcp4

Pozdr

Zawika 11-12-2007 14:49

Panowie a jak u Was ze wskazaniami temperatury.Czy jak jedziecie wolniej lub stoicie na światłach, wskazówka od temperatury opada?

piotrekwawa 11-12-2007 15:20

Cytat:

Napisał Zawika
Panowie a jak u Was ze wskazaniami temperatury.Czy jak jedziecie wolniej lub stoicie na światłach, wskazówka od temperatury opada?

U mnie wskazówka nawet nie drgnie, bez różnicy czy jadę 180 (żart :fcp12 ) czy stoję w korku.

ocznik 11-12-2007 17:04

u mnie do poki silnik nie nabije do wlasciwej temperatury i wlacze nagrzewanie to potrafi zbic troche z temperatury, jednak po nagrzaniu silniku nie ma zadnych wachniec temperatury (zauwazalnych na wskazowce).

jesli chodzi o to ze klimatronik grzeje na maxa po wlaczeniu jest normalne, jesli samochod ma w srodku np. 5 st. to nagrzewanie probuje szybko nadgonic do zadanej temperatury, powiedzmy 21 st. po osiagnieciu jej nawiewy zwalniaja i temperatura powietrza z nawiewu zmniejsza sie. normalne dzialanie klimatronika.
jesli natomiast nie ustawimy temperatury na auto to samochod bedzie caly czas grzal mniej wiecej tak samo.

piotrekwawa 11-12-2007 20:34

Cytat:

Napisał ocznik
jesli natomiast nie ustawimy temperatury na auto to samochod bedzie caly czas grzal mniej wiecej tak samo.

chodzi właśnie o tryb pracy bez "auto" u mnie (u nas) najpierw grzeje maxa czyli tak jakby chciał szybko nagrzać wnętrze, potem temperatura nawiewu mocno spada.
U mnie jeszcze dochodzi efekt "chłodniejszej" strony pasażera zarówno w trybie pracy zwykłym jak i auto.

ocznik 12-12-2007 18:19

dzis przetestowalem to co napisaliscie i rzeczywiscie po nagrzaniu silnika jak wlaczam nagrzewanie to z nawiewu leci poczatkowo cieplejsze powietrze.
ja bym to wytlumaczyl tym ze nagrzewnica poczatkowo jest bardziej nagrzana i oddaje cieplo w wiekszym stopniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.