Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98884)

mkonieczny 28-04-2010 12:59

Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Witam,
koledzy pomóżcie!
Od pewnego czasu zmagam się z problemem w mondeo.. otóż:
- najpierw było wszystko cycuś glancuś.. jakieś 1,5 mies temu zauwazyłem, że auto straciło ducha i wzrosło spalanie.. pojechałem do znajomego i okazało się, że zapiekł się trzpień w boosterze. Wyczyscił i wszystko wróciło do normy (spalanie zmalało, moc powróciła..). Było dobrze 2 tygodnie i znowu.. zapiekł się trzpien, wyczyscił - nic nie dało, spolerował go jeszcze trochę bardziej - trzpień b. ladnie się rusza ale mocy nadal nie ma.
Podłączył jakieś tam urządzenie i okazało się, że moc ok 1BAR osiąda przy ok 2800-3000 obrotów.. zaniemógł!
Turbo na jałowym biegu dmucha.. wyciągnąłem filtr powietrza i zauważyłem, że auto jakby odzyskało moc.. założyłem - znowu jedzie bez ducha..
Wymieniłem filtr powietrza na nowy - auto bez ducha.. Gdzie szukac usterki?
Znajomy wymieniał mi oring przy IC bo było ocieknięte, i właśnie tak po 2tyg od tej operacji auto znowu straciło ducha.
Moc mocą.. przeżyłbym ale najgorsze jest spalanie, które wzrosło mi tak to ok 10-11L/100km, wczesniej było 7-8l/100.. HELP ME!
Doradzcie.. za bardzo kocham MONDEUSZA, żeby móc dać mu się tak katować :)

Horhe 28-04-2010 14:28

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Cytat:

Napisał mkonieczny (Post 1424948)
Witam,
Znajomy wymieniał mi oring przy InterCooler bo było ocieknięte, i właśnie tak po 2tyg od tej operacji auto znowu straciło ducha.
Moc moca.. przeżyłbym ale najgorsze jest spalanie, które wzrosło mi tak to ok 10-11L/100km, wczesniej było 7-8l/100.. HELP ME!
Doradzcie.. za bardzo kocham MONDEUSZA, żeby móc mu się tak katować :)

do poprawki.

mkonieczny 28-04-2010 14:53

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
tylko teraz pytanie: CO DO POPRAWKI :)
1/ mój post? Jeśli tak to poprawiłem drobne błędy
2/ naprawa? Jeśli tak to co dokładnie poprawić

invi017 28-04-2010 15:11

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Jeśli po wymianie oringów przy intercoolerze była zmiana na lepsze, to może znów jest ich wina i należy je wymienić?

mkonieczny 28-04-2010 15:37

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Wydaje mi się, ze to nie jest wina ORINGÓW przy IC.
Owe oringi zostały wymienione przy okazji..
Wówczas został spolerowany trzpień w boosterze i to własnie pomogło. Nastepnie wymienił owe oringi.
Wszystko działało było ok, jedynie obrotów nie szło ustawić (po odpaleniu były ok 500, po nagrzaniu ok 1250..). Rozebrał pompę wtryskową i okazało się, że jakaś blaszka tam nie styka. Naprawił, obroty wyregulował i teraz cały czas trzymają się równo ok 980..
Gdzie tu kurcze blade szukac problemu.. Czy przez uszczelnienie IC mogł się zebrać tam olej o blokowac przepływ powietrza?

Horhe 28-04-2010 16:06

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Cytat:

Napisał mkonieczny (Post 1425021)
tylko teraz pytanie: CO DO POPRAWKI :)
1/ mój post? Jeśli tak to poprawiłem drobne błędy
2/ naprawa? Jeśli tak to co dokładnie poprawić

do poprawki robota wykonana przy intercoolerze. wyjąć, obejrzeć oringi (ewentualnie wymienić oringi na nowe te droższe) złożyć do kupy, wykonać próbę.
od tego bym zaczął. potem zadać sobie pytanie, czy jeżeli kolega/mechanik spartolił tam robotę (stosunkowo prostą) to czy dobrze postąpił wyjmując i rozbebeszając pompę wtryskową. będzie to wyznacznik dla dalszego toku postępowania w tym temacie.

mkonieczny 28-04-2010 16:48

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
Cytat:

Napisał Horhe (Post 1425049)
do poprawki robota wykonana przy intercoolerze. wyjąć, obejrzeć oringi (ewentualnie wymienić oringi na nowe te droższe) złożyć do kupy, wykonać próbę.
od tego bym zaczął. potem zadać sobie pytanie, czy jeżeli kolega/mechanik spartolił tam robotę (stosunkowo prostą) to czy dobrze postąpił wyjmując i rozbebeszając pompę wtryskową. będzie to wyznacznik dla dalszego toku postępowania w tym temacie.

kurde, nie sądzę ażeby coś było nie tak przy IC.
Powiedział, że jest nowy oring, bo stary to był "sparczały" i zrobił się wręcz prostokątny. Nowy ciasno wszedł ale podobno leży ok..
Na chwilę obecną auto mam u kosmetologa (blacharza i lakiernika) =)
Jak wróci to zrobię płókanke IC.. wleję 1l benzyny wypłukam, nastepnie wyparuje i włożę ponownie do auta.. czy to dobry pomysł? Może tak byc, że IC jest zasyfione olejem?
Kurde, wystraszyłeś mnie z tym spartoleniem roboty. Nie jest to rosły mechanik z kilkunastoletnim doświadczeniem ale obeznany chłopak, którego na prawdę darzę szacunkiem i zaufaniem..
Czy coś mogło stac się przez błąd w składaniu pompy?

Horhe 28-04-2010 19:52

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
oczywiście mogę nie mieć racji. wyjęcie icka to prosta robota. sprawdzenie czy wszystko w porządku nic nie kosztuje. polecam Ci jego sprawdzenie gdyż wspomniałeś, że tam gmerano. dlatego najpierw tam szukałbym przyczyny. mycie benzyną myślę, że nie zaszkodzi. nie nakręcaj się tym co napisałem, po prostu sprawdź to co sam możesz i już coś będziesz wiedział. dodam tylko, że mam 31 lat i od 5 lat mniej więcej nauczyłem się pewnych rzeczy:
-tanio nie znaczy do końca dobrze
-mój samochód, cokolwiek moje to nie poligon doświadczalny do nauki
-proste rzeczy w eksploatacji samochodu robię sam, naprawy powierzam warsztatowi
-jeżeli nawet mam pojęcie co robię a brak mi potrzebnych narzędzi, nie dotykam się(stół probierczy ten ktoś miał?)

tak więc na spokojnie przemyśl sprawę, pogadaj z tym kolegą może coś przeoczył.

Dragon12316 29-04-2010 06:33

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
to co opisujesz odnośnie polerowania trzpienia i było ok, potem znowu lipa wskazywało by na syf który dostał się do pompy.Co ma wpływ na prace tego trzpienia raz go zablokuje a raz jest dobrze.Spróbował bym wlać środek do czyszczeni układu paliwa na przykład STP i zobaczyć co się będzie działo.:?:

Szeryf455 29-04-2010 07:02

Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
 
A EGR zaślepiony ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.