Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Szyba czołowa rysa po wycieraczce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338714)

maciekkrk 03-01-2024 18:00

Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Cześć,

jakiś sposób na rysę, która powstała po wycieraczce ?

Oczywiście oprócz wymiany szyby :D

luckyboy 03-01-2024 18:26

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Naklejka [emoji846]

maciekkrk 03-01-2024 18:30

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
W polu widzenia kierowcy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

luckyboy 03-01-2024 18:38

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Jeździć z rysą albo wymienić szybę, innych cudownych sposobów nie ma...

Rafał A.(antek) 03-01-2024 22:20

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Można lekko wypolerować, ale jest ryzyko powstania soczewki.

ratmed24 28-01-2024 22:00

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
tlenek ceru i polerowanie rysy u detailera [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

luckyboy 29-01-2024 07:58

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Masz to sprawdzone czy tylko powielasz zasłyszane mity?

krzysztofSJZ 29-01-2024 08:49

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Cytat:

Napisał maciekkrk (Post 3480385)
akiś sposób na rysę, która powstała po wycieraczce

raczej nie ma i nie daj się nabrać na coś takiego jak tlenek ceru czy coś w tym stylu, bo szkoda paru groszy i nerwów, to nie działa

Bump: próbowałem na rysach cieńszych niż włos, praktycznie widocznych tylko pod słońce, takich co powstają przez szczotki w myjni zero efektu

Bump:
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3480424)
ale jest ryzyko powstania soczewki

no właśnie jak polerowałem to zaczęło się coś takiego tworzyć delikatnie ale wygladało jak rybie oko

hankie 29-01-2024 10:53

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Kolega chciał zaoszczędzić i też zapłacił 250PLN za polerowanie tlenkiem. By nie zrobić soczewki czy rozwarstwić szyby - wykonujący powiedział, że na pewno nie zjedzie rysy do całości i tak było. Wyczuwalne pod paznokciem wciąż - mniej widoczne w jeździe, ale znajomy troche był zmieszany efektem. Drobny odprysk to samodzielnie mozna wypełnić z suckesem zestawami z żywicą (u mnie dwa punkty trzymają drugą zimę i jest OK) - ale to nie bruzdy.

Wbrew pozorom - polerowanie szkła to wymagający czasu i siły proces. Polerowałem zespolenie szklane w domu. Filcowy bloczek na wiertarce i 15 minut ciągłej pracy nad ryską cienszą chyba od kociego wąsa. Udało się, ale nie chcę myśleć ile czasu może zająć polerowanie czołowej szyby w aucie... A krater po wycieraczce - nie inwestowałbym w to kasy. A jakbym chciał zaoszczedzić to nie wiem czy po prostu bym używki nie szukał, bo będzie lepsza IMHO niż taka z rowem po wycieracze.

Rafał A.(antek) 04-02-2024 21:23

Odp: Szyba czołowa rysa po wycieraczce
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3483061)
no właśnie jak polerowałem to zaczęło się coś takiego tworzyć delikatnie ale wygladało jak rybie oko

no niestety, być może trzeba umieć, być może zależy od szyby, ale trzeba się z tym liczyć
Ale z 2 strony, jak w opcji i tak jest wymiana szyby, to można spróbować. Jak się nie uda - wymienić. Albo dać do zakładu - oni biorą ryzyko wtedy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.