Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218331)

mateuszme8 19-01-2015 20:22

przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
witam kolegów,czy wiecie gdzie jest sterownik świec żarowych w mondeo mk4 2.0 tdci bo mam taki problem że nie grzeje mi świec (które są sprawne) i nie wiem czy odpowiada za to tylko bezpiecznik i przekaźnik czy po drodze jest jeszcze jakiś sterownik. dodam że gdy po wypięciu kostki przy świecach i podaniu prądu na piny od świec bezpośrednio z akumulatora auto odpala od razu. próbuję się uporać z problemem już któryś dzień prześledziłem chyba wszystkie podobne tematy i nadal nic. za wszelkie pomysły i podpowiedzi z góry dzięki.

slawek-kali 19-01-2015 20:25

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
Bezpiecznik 60A sprawny?

mateuszme8 19-01-2015 20:59

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
jutro się upewnię, ps komputer wywala błędy P0760 oraz P0380

mateuszme8 20-01-2015 18:42

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika nie mam bezpiecznika 60A ale jeśli za grzanie świec odpowiada F2 i F4 to są tam 5A i 25A

slawek-kali 20-01-2015 19:50

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
Jest! Wyglada tak http://bezpiecznik.com.pl/photos/bez...3163335351.jpg Jest pod ta osobna pokrywka przy skrzynce bezpiecznikow. Patrzac od gory nad F4 bodajże.

mateuszme8 21-01-2015 17:32

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
sprawdziłem miernikiem wszystkie sprawne. p.s na kostce zasilającej świece ma jakieś dziwne napięcie 8.5V na załączonym zapłonie i 9.5V na pracującym silniku. zrobiłem mały test podłączyłem na krótko inną sprawną świece masę zapiąłem przewodem zasilającym bezpośrednio na tą świecę a + z podałem z tej kostki, po włączeniu zapłonu swieca nie reaguje jest zimna i znika napięcie miernik wskazuje 0.00V. po rozpięciu wszystkiego i włączeniu zapłonu znow pojawia się prąd

Bump: sprawdziłem miernikiem wszystkie sprawne....(mam na myśli te schowane bezpieczniki było przejście przez wszystkie)

szneider 02-05-2015 18:12

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
Również bym prosił o jakieś info dotyczące lokalizacji przekaźnika świec żarowych dla silnika 1.8TDCi 125KM. Gdzieś czytałem, że powinien być obok podstawy akumulatora, ale dzisiaj wykręciłem akumulator razem z podstawą i nic tam takiego nie znalazłem. Bezpiecznik 60A sprawny, a mam brak napięcia na świecach.

mm32 03-05-2015 14:06

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
Za grzanie świec żarowych odpowiada przekaźnik R4 w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.

maaju 07-05-2016 17:02

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Panowie czy to jest wtyczka zasilające świece żarowe? 4 przewody conajmniej 2.5 w przekroju

mateuszme8 16-01-2017 19:50

Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci
 
problem z grzaniem świec rozwiązany, winny okazał się pęknięty przewód pomarańczowo-biały idący od PCM do skrzynki bezpieczników(żeby dostać się do PCM trzeba zdjąć lewe nadkole i jest on schowany w kieszeni zbiorniczka spryskiwaczy) odpiąłem kostki od PCM i wyciągnąłem wiązkę do góry zdjąłem z niej izolację później szukałem uszkodzonego przewodu idącego od czarnej kostki PCM w stronę bezpieczników. przewód był zgnity prawie na rozwidleniu wiązek, oczyściłem końce wyjąłem przekaźnik R4 i dla pewności sprawdziłem miernikiem czy jest przejście z któregoś z złącza przekaźnika do pękniętego przewodu, okazało się że tak. zlutowałem przewód, zaizolowałem wiązki, poskładałem wszystko, skasowałem błędy komputera i po kłopocie.
p.s. gdyby nie ta zima i temperatury nie spadały by poniżej -25" pewnie nie chciało by mi się tego szukać bo do tej pory miałem zdjętą osłonę przekaźnika R4 i przed odpaleniem spinałem go na krótko plastikowym spinaczem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.