Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Problem po diagnozie ( klimatyzacja) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75155)

Kicajbc 25-07-2009 15:18

Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
witam byłem dziś w warsztacie. nie działa klimatyzacja. to znaczy nie działa sprężarka reszta w najlepszym porządku cisnienie plynow jest itp. mechanik powiedział ze nie moze sie dostac do sprężarki bo ona nie działa i musze we wtorek podjechac na kanał albo podnośnik bo nie ma nic wolnego. co moze byc przyczyna. mowil ze mozliwe ze naprawa zajmie 5 min albo bedzie dlubania i szukania pare godzin. jak wiadomo nie o czas chodzi tylko o koszta. czego moze byc to wina ze nie zalacza sie spreżarka. i czy bedzie konieczne wymiana spreżarki.

sarumka 25-07-2009 15:25

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
witam, nie jestem ekspertem, ale jak nie ma czynnika chłodzącego to sprężarka sie nie załączy.Czynnik mógł się ulotnic, należy go uzupełnic i wtedy zobaczysz czy sprężarka zadziała. Do końca nie wiem czy to dobry pomysł bo nabicie kosztuje, a może sie okazac ,że faktycznie sprężarka uszkodzona.

Bismar 25-07-2009 15:27

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
Powodów może być wiele: bezpiecznik , przekaźnik, uszkodzenie kabli , sprzegiełko i wreszcie sama sprężarka

Kicajbc 25-07-2009 15:28

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
przecież napisałem ze płyny itp wszystko w porządku. a wiec czynnik jest mało co głowy nie urwało kolesiowi co sprawdzał;p bo sprawdzał drutem czy jest cokolwiek... wiec to nie czynnik. może jakiś czujnik ciśnienia albo coś padło i nie puszcza sprężarki.

Kicajbc 25-07-2009 15:28

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
bezpieczniki i przekazniki spr. wiatrak dostaje prady itp a sprezarka nie wiadomo.

carrotperson88 26-07-2009 15:37

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
TYdzien temu mialem podobny problem w moim mk3 gdy nabijali mi klime okazalo sie ze to nie wystarczy bo wogole nic nie dzialalo , podejrzewali sprezarke a okazalo sie ze to jakas cewka sie prawdopodobnie spalila, wszystko bylo latwe do czasu gdy po zamonotwaniu nadal klima nie dzialala, palilo bezpieczniki i robilo zwarcia, okazalo sie ze instalacja byla do wymiany ogolny koszt 400zl po znajomosci

Kicajbc 27-07-2009 00:09

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
kutwa to nie pocieszyles:p mam nadzieje ze to jakas pierdoła bedzie:P

sylwestor 27-07-2009 05:03

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
ja mam wielkie przeczucie że to sprzęgło kompresora i trzeba będzie wyciągnąć podkładkę powodzenia a jak mechanik sprawdza drutem ile jest chłodziwa to zmień mechanika

Kicajbc 27-07-2009 14:09

Odp: Problem po diagnozie ( klimatyzacja)
 
nie no generalnie wszytsko wporzadku z mechanikami:P i co z tym sprzegłem? wystarczy podkładka? ile taki bajerek bedzie mogl kosztyowac.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.