Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232727)

aspik 26-10-2015 23:09

Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Witam,

Mam drobny problem z moim focusem (1,8 TdCi). Tuż po uruchomieniu ( acz nie zawsze od razu) spod silnika(tj w kierunku ziemi) w bardzo dużych ilościach wydobywa się biały dym. Jest on nieco gryzący, ale daleko mu do spalenizny. Pisząc wydobywa się mam namyśli stałe jednostajne tłoczenie (jakby jakiś nadmuch kierował dym akurat w dół).

Ponadto jednocześnie z silnika dochodzi dość głośne wirowanie. Na tyle mocne, że delikatne drgania czuć trzymając stopę na gazie. Co ciekawe problem nie występuje zawsze. Mogę zgasić silnik odczekać chwilkę i już go nie ma.

Wiem natomiast, że niemal automatycznie się generuje gdy włączę pełny nadmuch ( chce odparować szybę).

Wracając do kwestii wirowania. Po zgaszeniu silnika i podniesieniu maski gdzieś za korkiem wlewu oleju wydobywa się dźwięk podobny do spowalniającego silnika samolotu ( jakby ktoś nagle odciął prąd w bardzo szybko obracającym się wirniku).

Wydaje mi się, że problem dotyczy zimy ( tj temperatury). Rok temu miałem podobny problem, lecz zanim znalazłem chwilę na zastanowienie się nad tym tematem to przestał on występować. Natomiast w środku lipca byłem focusem w Chorwacji ( przez 1600 km klima non stop :) ) i też nie było, żadnego dymienia, natomiast z początkiem mrozów (chłodów) problem powrócił. Może ktoś miał podobne problemy i mógłby wesprzeć wskazówką.

Pozdrawiam

Uziu 27-10-2015 16:36

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
moze masz webasto ?

aspik 27-10-2015 18:54

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Cytat:

Napisał Uziu (Post 2475628)
moze masz webasto ?

Nie nic takiego nie posiadam.

Mogę dodać, że kontrolki niczego złego nie pokazują. Stan płynów raczej w porządku.

Annia89 27-10-2015 23:41

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Może od drgań coś gdzieś się roszczelnia w ukł. wydechowym?

aspik 04-11-2015 22:32

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Zauważyłem kolejny objaw. Aby ów tajemniczy wirnik zaczął działać muszę ruszyć samochodem i przejechać kilkadziesiąt metrów. Próbowałem wywołać go uruchamiając w dzień i czekając i nic się nie działo. Jeżeli jednak w końcu gdzieś pojechałem to słyszałem jak wirnik wchodził na coraz wyższe obroty ( nie miałem włączonego nawiewu, klimatyzacji etc).

W załączeniu odgłos (najlepszy jaki się dało nagrać telefonem - niczym lądujący samolot :) )

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

aspik 09-03-2017 14:12

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Cytat:

Napisał Uziu (Post 2475628)
moze masz webasto ?

Jesli mogę odkopać - dziś się okazało, że mam, ale w środku (samochodu) nie mam żadnej konfiguracji webasto, nie mam też pilota.
Mechanik nr 1 nie bardzo wiedział co z tym robić - zapytał tylko cz ymam webasto.
Mechanik nr 2 powiedział ze to to ( czyli webasto) i przekonał że to normalne.

Zatem czy to normalne, że przy zimny silniku lecą z tego kłęby dymu ( biały bardzo gęsty). Czy jest to standardem wersji GHIA i czy istnieje coś takiego jak automatyczne, bo jak mówiłem nie mam pilota ani konsoli w środku ( no chyba że ukryta bardzo i przez 6 lat nie widziałem)

wygląda to identycznie co tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukasz2525 09-03-2017 16:13

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Jezeli jest to webasto spalinowe , to powinno leciec tylko cieple powietrze jak z normalnego wydechu .

aspik 09-03-2017 16:37

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
Nie mam pojęcia ;), a w książce serwisowej nic nie ma.
ma taki numer XS4h 18K463 AE.

sado28 09-03-2017 16:51

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
ten numer to webasto (Nie mylic z ogrzewaniem postojowym)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

przy temperaturze od 5 st C w doł. dziala zeby szybciej nagrzac kabine (mały obieg plynu)
jak plyn osiagnie ok 70 st C to sie wylacza
Tak samo jest w samochodach grupy VW

J@colo 09-03-2017 21:11

Odp: Dym spod silnika plus charakterystyczny dźwięk z silnika
 
To nie jest webasto tylko eberspacher, w vw jest podobnie i załącza się poniżej 10 stopni. Jeżeli leci gesty dym to już może świeca niedomagać, lub sitko wewnątrz jest zatkana lub wypalone, może być również zatkane sitko na pompce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.