Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Za wysokie przednie zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66426)

Borron 05-04-2009 15:42

Za wysokie przednie zawieszenie
 
Witam serdecznie, kilka dni temu wymienilem u mechanika amortyzatory oraz sprezyny w przenim zawieszeniu. Poprzednie byly w oplakanym stanie. Domyslale sie ze po wymianie przod pojdzie do gory ale ze az tak? Sprezyny kupilem GH standard ( dedykowane do mondeo MK1 93-96 ) a amortyzatory Kayaba, gazowe ( takze dedykowane min. do MK1 1.6 16V ). Obecnie auto poszlo do gory...ale jak na moje oko az za bardzo. Jazda przypomina prowadzenie motorowki lub pontonu...auto sprawia wrazenie plywania momentami...nie jest to przyjemne...czy wina takiego stanu i wygladu sa sprezyny? Moga byc zbyt twarde?? Moze warto wymienic je na Lesjofors'a lub jakies inne?? Sprezyny mialy identyczna ilosc zwojow co oryginalne oraz taka sama wysokosc co nowe Lesjofors'a.

A jak to wyglda obecnie? a no tak...

http://img166.imageshack.us/img166/6066/pict0089ok.jpg

Pozdrawiam

uro2 05-04-2009 15:52

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Wygląda dobrze.Zrób jeszcze tył i możesz założyć alusy 17".Na pewno nie będą obcierały,a wszyscy będą ci zazdrościć jak je tam zmieściłeś.:diabel2:A propos pływania, robiłeś geometrię?

Borron 05-04-2009 16:06

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Na zbieznosc nie bylo jeszcze czasu, w tym tygodniu dopiero znajde na to chwile ( jaki moze byc orientacyjny koszt tej uslugi? ) - autko nie sciaga ani w lewo ani w prawo. Czy wyglada dobrze? Jak patrze na inne Mondeo MK1 lub MK2 o tym samym profilu opony 195/60 to nie wiem co myslec...sprezyny napewno kiedys nieco sie obniza. Tyl takze planuje wymienic ale amortyzatory juz Delphi a sprezyny...nie wiem jakie. Podpowiadaja mi aby brac tej samej firmy...lecz patrzac na przod mocno sie nad tym zastanawiam.

Pzdr

uro2 05-04-2009 16:20

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Sprężyny siądą jakieś 2 cm.Zauważ,że przerwa między nadkolem i kołem jest mniej więcej równa.Według mnie wygląda to dobrze.Zbieżność to ok.50-80pln,ale ile kosztuje geometria to nie wiem.Ważniejsza od zbieżności. To geometria jest odpowiedzialna za prowadzenie auta na zakrętach,czy odkręcanie kierownicy po wyjściu z zakrętu itp.

Wayne 05-04-2009 18:16

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
uro... mi sie wydaje, ze stoi za wysoko, ale moze jeszcze troche siadzie. Moj ojciec w nexi wymienil sprezyny z przodu i zalozyl oryginalne. Tez sie ilosc zwojow zgadzala, ale chyba ich twardosc jest inna niz te co byly od nowego. Jak samochod byl nowy to przod tak wysoko nie stal. Teraz jest po wymianie juz prawie 2 lata i nic sie nie zmienilo. Z boku wyglada jakby w bagazniku mial naladowane 2 swiniaki i to jeszcze najedzone :)

rad99 05-04-2009 19:20

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
być może wstawiłeś sprężyny od diesla, a te powinny być twardsze z racji cięższego silnika

Borron 05-04-2009 20:08

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Czytajac specyfikacje w opisie aukcji zakupionych sprezyn niestety nie ma zadnej informacji o wersji silnika, jedynie Mondeo MK1 93-96, standard, nie wzmacniane ani nic podobnego...zanim zaczne robic tyl chce sie uporac z tym przodem. A moze ktos polecic jakies juz sprawdzone sprezyny do benzyny, ktore nie podwyzsza tak samochodu?Nawet w oficjalnym katalogu firmy GH nie ma wzmianki o rodzaju silnika do jakiego pasuja te sprezyny. Na Allegro Lesjofors sa po 125zł szt.

Pzdr

dyda6joe 05-04-2009 20:52

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
trudno ze zdjęcia powiedzieć. sprawdź w innych wątkach i innych autach ile mają cm podłogę od ziemi. jak w normie to zostaw i bierz się za tył. moje 14stki wyglądają też jakoś jakby miały za dużo miejsca. martwi mnie jedynie to że ci pływa. moim skromnym zdaniem mondeo świetnie się trzyma na zakrętach a dodatkowo daleko mu do sztywności, twardości. raczej wrażenie sklapciałości (wszystko u mnie w porządku, po wymianie przedniego zawieszenia także moje wrażenie nie jest naznaczone błędem z zużytego zawieszenia)

loa 05-04-2009 21:23

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał Borron (Post 1131483)
w opisie aukcji zakupionych sprezyn niestety nie ma zadnej informacji o wersji silnika, jedynie Mondeo MK1 93-96, standard

Ciekawe. Przecież 1.6 16v, a 2.5 albo TD to dość znaczne różnice w masie.

Borron 05-04-2009 21:50

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Lesjofors tez pasuja zarowno do 1.6-90KM jak i 2.0-136KM no chyba ze roznica w wadze tych silnikow nie jest zbyt wielka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.