Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Bierze olej i problem z klimą... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65431)

lehoo13 24-03-2009 21:30

Bierze olej i problem z klimą...
 
Witam! Mondka mam już prawie rok i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć, jednak zabił mi ćwieka ostatnio. Mianowicie zaczął znikać olej z silnika i to dosyć sporo. Wydech jest czysty, nie dymi, do chłodzenia nie dmucha, wycieków brak, wszystko wygląda ok, więc którędy! Kolejna sprawa to klima, której nie daje się wyłączyć. Chłodzi bez przerwy, nawet bez nawiewu w kabinie, a buczenie wentylatora nieco mnie już irytuje.Komp nic nie pokazał. A mechanicy-no cóż... . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

1olek 24-03-2009 21:44

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Co do znikania oleju to proba olejowa prawde Ci powie. Przypuszczam ze uszczelniacze na zaworach. Jaki przebieg ma Twoje auto ? A i od kogo kupiles ? Komis, Irol, rodak ?

adrian-c 25-03-2009 08:26

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Silnik dokładnie oglądałeś?? od spodu również? Ja gubiłem olej od początku jak tylko kupiłem autko. Jak dokładnie obejrzałem okazało się, że cieknie na uszczelnieniu miski olejowej. Micha zdjęta, oczyszczona, nałożony nowy silikon do silników i od roku spokój :) ...a na początku myślałem że to coś poważnego.

lehoo13 25-03-2009 11:53

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Przebiegu mam 160 tys.km. samochód kupiłem od prywatnego Irlandczyka. Silnik oglądałem dokładnie i wycieków nie widać. Również podejrzewam uszczelniacze na zaworach, ale czy nie powinien wtedy dymić z wydechu? Jak się robi próbę olejową?

adrian-c 25-03-2009 13:06

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Raczej powinien dymić na niebiesko, zwłaszcza jeśli jest to znaczna ilość oleju.

Ja również chętnie dowiem się na czym polega próba olejowa. :)

RECONDO 25-03-2009 15:11

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Znajomy z ASO powiedział że "ten problem" dotyczy masowo silników 1,8 w 2,0 już nie występuje.

jason1980 25-03-2009 15:47

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Moj poprzedni MK3 1.8 zarł 1l oleju na 1000km i tez slyszalem ze to problem tych silnikow

1olek 25-03-2009 17:53

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Cytat:

Napisał adrian-c (Post 1122007)
Raczej powinien dymić na niebiesko, zwłaszcza jeśli jest to znaczna ilość oleju.

Nic nie dymi, moje stare mondeo zarlo 1 l na 1000 km i nic nie dymil. Wpisz w szukajce lub google "proba olejowa" i znajdziesz opis. Sorki ale po raz n-ty nie chce mi sie tego opisywac.

martinez07 25-03-2009 19:34

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Cytat:

Napisał jason1980 (Post 1122114)
Moj poprzedni MK3 1.8 zarł 1l oleju na 1000km i tez slyszalem ze to problem tych silnikow

To chyba kolega miał nieźle zaorany silnik, bo mój 1,8I przejechał jak na razie 5tys km i nie wziął ani grama oleju.
Takie "wyżeranie" oleju to miał mój poprzedni diesel, gdzie miał na liczniku 300tys km i to pewnie kręcone.
Silnik zarżnięty i tyle. Chyba że gdzieś gubi olej.

pozdrawiam.

Jakub 25-03-2009 22:13

Odp: Bierze olej i problem z klimą...
 
Cytat:

Napisał jason1980 (Post 1122114)
Moj poprzedni MK3 1.8 zarł 1l oleju na 1000km i tez slyszalem ze to problem tych silnikow

Cytat:

Napisał martinez07 (Post 1122316)
To chyba kolega miał nieźle zaorany silnik, bo mój 1,8I przejechał jak na razie 5tys km i nie wziął ani grama oleju.

Bo na to nie ma reguły. Jeden nie weźmie kropli, a drugi będzie pił jak wściekły.
Proponuję zalać silnik BP Visco 3000 ( chyba na wyspach macie taki) i obserwować. Nie ingerować z tym przebiegiem w silnik, bo to nie ma sensu. Wywalisz kasę, a olej będzie dalej znikał.
Co do A/C - manualna czy klimatronic?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.