Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206368)

dandii 30-10-2017 16:20

Wymiana modułu BCM
 
Witam, mam pytanie, dokładałem fotele pamięci . Wszystko ładnie chodzi programuje fotele tak samo lusterka (nie działa mi pochylenie lusterka po włączeniu wstecznego biegu) Jest jeden haczyk, moje bcm które zaczyna sie na symbolami 6gt nie widzi modułu pamięci podczas diagnostyki komputerem.
Jaki moduł bcm muszę kupić żeby mi to wszystko ruszyło. Kolejnym problemem który napotkałem po zamknięciu samochodu było świecące przyciski pamieci foteli nawet rano jak szedłem do samochodu ładnie świeciły. Po tygodniu padł mi akumulator.
Prog mi wszystko sprawdził i powiedział że winą może być stary bcm


Mój moduł komfortu to 6G9T-14A073-DJ

Czy jest osoba która może wykonać taką usługę w Poznaniu

Marooos 22-11-2019 15:03

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Trochę stary temat ale może ktoś pomoże auto nie odpala błąd immo aktiv znalazłem dlaczego jest ten błąd na module bcm na bezpieczniku F2 SRS nie ma prądu kiedy dam na krótko prąd do niego wszystko śmiga ma może ktoś schemat bcm s maxa 2.0tdci z 2007 ciekaw jestem gdzie ida kabele od tego bezpiecznika

Barabashkin 25-10-2020 21:06

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam!
S-max polift 2012 rocznik.
mam wersię BSMa -AC, chcę założyć -Cx.
wiem że muszę zmienić klucze w immo.
Stąd moje pytanie: czy zmienić klucze w polifcie może tylko ASO? czy ktoś poza ASO też może? Bo zadzwoniłem do Bemo motors w Szczecinie i powiedzieli cenę 580 złotych.
chciał bym zrobić to taniej... bo trochę zaduża cena dla tej roboty

marimart 05-11-2020 21:32

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam
Mam problem z poborem prądu w stanie spoczynku.Po wyjęciu bezpiecznika od licznika i wyjęciu czterech bezpieczników od drzwi(znajdują sie w bagażniku) wszystko z prądem ok.Prawdopodobnie może być coś z modułem BSI tym bardziej po zamknięciu auta nie gaśnie ikonka recznego ( elektryczny).Moje pytanie jest takie,czy posiadając moduł 6G9T-14A073-DJ mogę go zamienić na 7G9T-14A073-CF nie tracąc funkcji wyposażenia które mam

pgrob 05-11-2020 22:21

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Możesz, bo 7G9T-14A073-CF to najbardziej wypasiony BCMii do przedlifta.

Ciacho00oo 11-03-2021 18:15

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cześć,
mam problem z podświetleniem licznika i podświetlenia deski rozdzielczej - wyczytałem na forum, że to to problem z BCMi z resztą też na wyjściu odpowiedzialnym za sygnał podświetlenia nie pojawia się żadne napięcie więc biorę to jako potwierdzenie. Pytanie jest kto w okolicy trójmiasta ogarnie mi przekładkę BCMi z programowaniem IMMO?
S-Max 2006 2.0 TDCI
VIN: WF0SXXGBWS6U34952
Auto stoi teraz u mechanika więc nie wiem jaki symbol BCMi jest, może ktoś po VIN sprawdzić jakie numery mogę kupić na allegro?

To_mek 02-11-2021 13:10

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
1 załącznik(i)
Cześć, mam dwa pytania:
1) posiadam 2 BCMii ale bez białej obudowy i nie znam nr VIN (prezent od kumpla co kiedyś bawił się w części Forda :>). Są one chyba od przedlifta bo podłączenia mają po bokach, a nie od góry. W jaki sposób sprawdzić co to za model BCMii?
2) czy może ktoś ma informację które podpięcie/kostka w BCMii od przedlifta to łącze A, B, C itd ? Jestem na ukończeniu domontowania szyby przedniej podgrzewanej i sygnał sterujący wychodzi do przekaźnika z miejsca zaznaczonego na zdjęciu

Antej 02-11-2021 13:54

Odp: BCMii, CJB, moduł komfortu identyfikacja
 
Dobry BCM kosztuje 50zł, z uszkodzonym BCM auto nie odpali.
Po zmianie BCM trzeba kodować kluczyki.

Rozumiem że pytanie jest "dla sportu", bo sensu w nim brak.

Podłącz BCM do komputera diagnostycznego to pokaże się jego typ

To_mek 03-11-2021 08:52

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Antej; dzięki za odpowiedź. Co prawda pytane nie było "dla sportu" ale i tak dzięki bo rozumiem że nie ma innego sposobu jak podpięcie BCMii do auta i wówczas sprawdzenie Forscanem lub Elm co to za moduł.

A czy może jesteś w stanie pomóc w drugiej części mojego wpisu. chodzi o identyfikację łączy opisanych jako A, B, C lub C1, C2, C3 jak to widać na załączonym przeze mnie zdjęciu.

Antej 03-11-2021 09:40

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Na obudowie przy kazdej wtyczce jest to opisane, sprawdź w swoim aucie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.