Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Komputer nie wyswietla komunikatow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197719)

FLAGA 25-01-2014 20:57

Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Witam,tak jak napisalem w temacie,posiadam komputer ,ale nigdy nie zalwazylem zeby wyswietlal jakies komunikaty,ani o zjaranej zarowce ani o braku plynu do sprykiwaczy.Zasadniczo mi to nie wadzi ale jest to dziwne.Auto bylo sprowadzone z Belgi i na zegarach posiadam jezyk polski.Czy jest sie czym martwic??

RobekK4 26-01-2014 16:14

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
To auto nie informuje o spalonej żarówce, a o niskim poziomie płynu w zbiorniku spryskiwacza to tylko niektóre wersje dają cynk (nawet nie jestem pewien, czy przed FL była ta opcja dostępna). A gdy otworzysz drzwi przy pracującym silniku (ew. włączonym zapłonie) nie ma żadnego komunikatu?

tedi_k 26-01-2014 16:47

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Cytat:

Napisał RobekK4 (Post 2146700)
...o niskim poziomie płynu w zbiorniku spryskiwacza to tylko niektóre wersje dają cynk (nawet nie jestem pewien, czy przed FL była ta opcja dostępna). ..

Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy i w związku z tym info o kończącym się płynie miały i mają fabrycznie (i przed i po FL) generalnie samochody z xenonami (a wić ze spryskiwaczami reflektorów).
Czujnik się dość łatwo dokłada, a komunikat o niskim poziomie płynu można wtedy włączyć ELMconfgiem.

radek70 26-01-2014 19:05

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Też mam auto z Belgii i mogłem wybrac język komunikatów "polski". Jeśli nic się nie dzieje, to będą tylko informacje o otwartych drzwiach. Mi ze dwa razy, przez chwile pokazała się informacja "awaria układu wspomagania kierownicy". Tylko dlatego, że po odpaleniu jechałem na wolnych obrotach i może zabrakło prądu dla elektrycznej pompy wspomagania. Aku raczej ok, bo wczoraj odpalił bez problemu przy -16.

Misieksmig 26-01-2014 20:53

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2146728)
Czujnik się dość łatwo dokłada, a komunikat o niskim poziomie płynu można wtedy włączyć ELMconfgiem.

A same zbiorniki się czymś różnią ten z czujnikiem i bez?

Matych 26-01-2014 20:58

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Kształtem nie, trzeba wywiercić otwór.

tedi_k 26-01-2014 21:01

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Zbiornik bez czujnika ma "zamarkowany" (zaznaczony) otwór na czujnik. Potrzebne jest wiertło łopatkowe (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 18mm) i można otwór wywiercić. Trochę gorzej z wiązką - wtyczka wiązki na górze zbiornika praktycznie zawsze zawiera okablowanie pod czujnik, ale krótka wiązka na samym zbiorniku jest zawsze jedynie do pompki. Trzeba kupować czujnik wraz z wiązką - a czasem nawet z pompką spryskiwaczy - byle tanio.
Wiązki zbiorniczka (pod czujnik i pompkę) różnią się wtyczką - przed FL i poFL są inne. Daje się zamienić piny w tej wtyczce (czyli wypiąć z niewłaściwej wiązki samo okablowanie czujnika z pinami i przełożyć do wiązki dotychczasowej). Na allegro oczywiście zdecydowanie częściej bywają stosowne części przedFL.

mayak 27-01-2014 09:36

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
opis założenia czujnika spryskiwacza:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michu182 27-01-2014 21:07

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
u mnie pokazuje informacje o konczacym sie plynie spryskiwaczy, otwartych drzwiach, pozostalych kilometrach do przejechania na rezerwie.
Aha ... i jeszcze niedawno pokazal mi sie komunikat: Awaria ukladu ESP, po chwili Awaria silnika ... i to by bylo na tyle. Szczegolnie ta ostatnia informacja drogo mnie kosztowala.

FLAGA 28-01-2014 10:43

Odp: Komputer nie wyswietla komunikatow
 
Hej.Troszke sie chyba zle wyrazilem,bo komunikaty o otwartych drzwiach czy ilosci kilometrow do przejechania sie wyswietlaja,ale tylko te.Czyli ma sie rozumiec ze poprostu taka wersja,a komputer dziala normalnie??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.