Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jakie są normy poboru oleju silnikowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106889)

bizonik3 06-08-2010 07:59

Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Witam , jestem nowy i zielony jeżeli chodzi i Fordy. Wynika to z tego że w poniedziałek stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda Galaxy 1,9 TDI 115KM z 2002r i tutaj moje pytanie.........ile oleju silnikowego bierze Galax na 1000km, chodzi mi o realne dane czyli normy jakie są przewidziane. Pytam dlatego bo chcę mieś świadomość kiedy trzeba ewentualnie zacząć się martwić ;)

RafałB 06-08-2010 08:38

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Witamy Kolege u nas ;) Norm nie znam,ale powiem CI ile mój bierze...na 15tys ok 0,5 - do 0,7 litra mniej więcej.

bizonik3 06-08-2010 09:43

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Dzięki kolego za info, będę pytał o jeszcze wiele rzeczy ale ta mnie interesowała najbardziej bo jadę w daleką trasę jutro i co by się nie martwić o pobór oleju zadałem to pytanie

RafałB 06-08-2010 09:48

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Nie ma sprawy ;) Pytaj o co chcesz.Generalnie od 1 do 1,5 litra od wymiany jak weźmie to biedy nie ma,wiadomo im mniej tym humor lepszy ;)

Jarek G. 06-08-2010 11:10

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
U mnie zużycie w normie - do 1 litra między wymianą.
Mała dygresja - używaj najpierw szukajki bo inaczej krokodyl (moderator) cię pożre (zamknie temat). O zużyciu oleju było dużo na naszym forum.
A poza tym pytaj a będzie ci odpowiedziane.
Pozdro. g:DD

Ps. Witaj w rodzinie.

amocox 06-08-2010 11:19

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1486722)
Nie ma sprawy ;) Pytaj o co chcesz.Generalnie od 1 do 1,5 litra od wymiany jak weźmie to biedy nie ma,wiadomo im mniej tym humor lepszy ;)


Dokładnie. To zależy też od stylu jazdy. Ja ostatnio swojego troche przypałowałem to wziął więcej , jak spokojnie jeżdżę to mniej ale jest to ok. 1L między wymianami. Te silniki biorą olej byle nie 2,3,4.....i więcej.....L między wymianami.

Pozdrawiam,

bizonik3 06-08-2010 18:20

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Jeszcze raz dzięki chłopaki.....będę pytał bo swoją Skodzinkę Felunię mam w jednym palcu mogę ją rozebrać i złożyć z zamkniętymi oczami ale teraz Fordzika musze się uczyć na nowo mam nadzieje że mi w tym trochę pomożecie .......jeszcze raz serdeczne dzięki . Dzisiaj w nocy startuję nad morze czyli stuknę z mojej mieściny 700km i zobaczymy jak się będzie sprawował na trasce ....mam nadzieję że dobrze:)




Pozdrawiam

Przemek_PC 06-08-2010 21:39

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Jazda w trasie Galaxy w porównaniu do Felunii to będzie dla Ciebie jedna wielka ekstaza, można jechać i jechać. W zeszłym roku pojechaliśmy Galem nad morze (420km), jazda tylko z przerwa na tankowanie, niestety przed samym Władysławowem okazało się że musimy wracać (teściowa miała wypadek), wróciłem bez jakiegoś zmęczenia choć za kółkiem spędziłem wiele godzin na zatłoczonych polskich drogach do tego w okresie wymiany turnusów. Galaxy - wspaniały towarzysz podróży :)

nasu 07-08-2010 08:29

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
Witam
Od niedawna stałem się właścicielem Forda Galaxy o przebiegu ponad 200kkm i z przerażeniem czytam o trwałości i braniu oleju czyżby po 250kkm to już tylko naprawy awarie. Posiadam Felicje 1.3mpi od początku LPG o podobnym przebiegu olej wymieniam co 20kkm i nigdy nie dolewałem. W rodzinie jest Opel Astra 2 1.4 16 zaworowa o przebiegu 400kkm i wszystko OK, Opel Astra 1,6 prawie 200kkm i również nikt oleju nie dolewał. Kumpel przekręcił Mercedesem milion kilometrów i jeszcze poszedł do ludzi. I długo by wymieniać. Miałem nadzieje że w Galaxym do minimum 500kkm to tylko paliwo, oleje, filtry, opony, hamulce i ognia.
Jak dotychczas przejechałem 1000km oleju nie ubywa ale (tylko na zimnym silniku) jak dać ostro to łapie przeładowanie na gorącym wszystko OK. gaz opór i moment 180km/h korekcje wtryskiwaczy minimalne, mieszają się.
Również wybieram się nad morze 700km 5 osób i bagaże. Zabiorę laptopa :P będzie dużo okazji by zrobić logi dynamiczne :roll:

devaluator 07-08-2010 11:45

Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego
 
jak jeździłem spokojnie to brał pół stanu (między min a max) na bagnecie. Ostatnio poszalałem na trasie i litr musiałem uzupełnić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.