Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jaki założyć hak do kombi? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262930)

Rog 26-04-2017 18:56

Jaki założyć hak do kombi?
 
Witam
Bardzo proszę o podpowiedz jaki powinien być hak holowniczy w Ford Mondeo MK3 kombi 2002r? Na aukcjach występują z modułami, bez, z wielkimi wiązkami kabli lub sam przewód.

Czy do przyczepy kempingowej potrzebuję 13 pinów i czy mogę też podpiąć przez redukcję(?) potem 7 pinów z towarowej?

Czy te moduły (są potrzebne?) mają oryginalnie wpinanie na złączki czy trzeba "drutować" w instalacji?

A może ktoś poleci kompletny, pewny zestaw? Czy tzw wypinane haki mają sens, czy brud i korozja powodują problemy?

Dziękuję za sugestie i porady.

Psilocke 26-04-2017 20:20

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Czemu nie czytasz odpowiedzi tylko pytasz ponownie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rog 28-04-2017 19:54

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2793248)
Czemu nie czytasz odpowiedzi tylko pytasz ponownie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czytam ale może ktoś jeszcze coś dopowie? Jaka firma? Czy wycinany w zderzak czy pod zderzakiem? Czy wtedy nie jest za nisko i nie zawadza o np. wysoki krawężnik? Czy jak wypinany to nie brudzi się, rdzewieje i wtedy nie można go łatwo wpiąć ponownie? (chodzi o taki bez śrub)
Dzięki :razz:

Psilocke 28-04-2017 22:42

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
No haka idealnego to jeszcze nikt nie wymyślił.

Firma jaką sobie wybierzesz, ważne aby hak miał badania.
Ja brałem pod zderzak.
Bywa że przy mocnych zjazdach hak pociągnie po asfalcie. Krawężnik musiał by być naprawdę wysoki.
Nominalnie oprócz zdarcia farby nic się nie stanie.
Wypinany brudzi się, rdzewieje i szlag go bierze jak wszystko.

Hak to nie jest element dekoracyjny. Służy do roboty a jego umiejscowienie powoduje,że obrywa całym syfem z ulicy.

Rog 31-07-2017 18:39

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Czy do przyczepy kempingowej potrzebuję 13 pinów i czy mogę też podpiąć przez redukcję(?) potem 7 pinów z towarowej?

Czy te moduły (są potrzebne?) mają oryginalnie wpinanie na złączki czy trzeba "drutować" w instalacji?

Czy mogłby ktoś wstawić zdjecia orginalnej instalacji i modułów oraz miejsca gdzie podłączyć 12V oraz innne kabelki.

Psilocke 31-07-2017 20:33

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Może być przez przejściówkę. 13 pin zawiera kanały zwrotne tobie zapewne nie potrzebne.
Instrukcje gdzie co podłączyć znajdziesz albo przy haku albo w necie. Proste jak polerowanie markera.
Jeśli nie masz czujników itd to żadne moduły nie potrzebne.

pablolee 07-05-2019 11:08

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2793248)
Czemu nie czytasz odpowiedzi tylko pytasz ponownie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wiem że temat jest stary ale jestem zainteresowany czy by ktoś mógł udzielić informacji jak się montuje hak do mondeo mk3 kombi 2002r
Pozdrawiam

aprox99 07-05-2019 12:04

Odp: Jaki założyć hak do kombi?
 
Przy haku jest opis jak to zrobić, to samo z wiązką. Do przyczepy kempingowe potrzebujesz 13 pin


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.