Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

Audi'ofil 09-05-2016 20:29

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592285)
... mam już kody wszystkich potrzebnych elementów i zabieram się za kompletowanie ...

szacun :one: jeżeli uda się doprowadzić do stanu fabrycznego.
Pomyśl o wyciszaniu radia (jeżeli to jest możliwe) podczas nadawania sygnału (tak jak jest przy cofaniu)

.

robo007 09-05-2016 22:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2592344)
szacun :one: jeżeli uda się doprowadzić do stanu fabrycznego.
Pomyśl o wyciszaniu radia (jeżeli to jest możliwe) podczas nadawania sygnału (tak jak jest przy cofaniu)

.

wszystkiego nie da się zrobić - tylko parę rzeczy, (z teego co już zrobiłem bezinwazyjnie można dodać jeszcze BLIS no i ACC - reszta to juz jazda po bandzie). Samo radio też można wymienić (Sync 2), ale te akurat mi się nie podoba - mulasto chodzi, mało intuicyjne, a navi szprecha zamiast mówić po naszemu i nie zabardzo wiem o co chodzi z tym wyciszeniem?

Audi'ofil 09-05-2016 23:32

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592427)
... nie zabardzo wiem o co chodzi z tym wyciszeniem?

Podczas cofania, gdy czujki napotkaną przeszkodę, automatycznie ścisza się radio i lepiej słyszalny jest sygnał o przeszkodzie.
Tego przy Forward Alert nie ma. Oczywiście, pojawia się sygnał na wyświetlaczu i raczej cichy dźwięk. Przy głośnej muzyce, słabo słyszalny.
Jeszcze nie doprowadzałem do takiej sytuacji, aby same zadziałały hamulce.
Czułość jest nastawiona na maxa, więc dość często odzywa się system, ucząc nas utrzymywania większego dystansu między autami.

Ostatnio mieliśmy ciekawą sytuację nocą.
Oślepiło mnie mijające auto. FA zasygnalizował przeszkodę na drodze ... nieoznakowany i nie oświetlony rowerzysta :572:

tedi_k 09-05-2016 23:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kolega robo007 robi to po "fabrycznemu", więc będzie miał tak jak Ty, tylko za trochę mniejsza kasę... Nie ma tu możliwości o "pomyśleniu" jak przy wyciszaniu radia przy cofaniu... Jak Ford wymyślił, tak będzie.

Audi'ofil 10-05-2016 02:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2592454)
... więc będzie miał tak jak Ty, tylko za trochę mniejsza kasę...

... co do kasy, to bym się nie licytował, tu akurat :D lepiej nie można było utargować ...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2592454)
... Jak Ford wymyślił, tak będzie.

mówią polak wszystko potrafi ...

.

robo007 10-05-2016 12:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2592458)
... co do kasy, to bym się nie licytował, tu akurat :D lepiej nie można było utargować ...


mówią polak wszystko potrafi ...

.

a co do kasy sprawa była prosta - wszystko co było poza standardem przy zamówieniu bardzo wydłużało czas oczekiwania na samochód - tak że to był kompromis między czasem a wyposażeniem.
Jeśli teraz bym kupował na pewno dodał bym ACC, asystenta pasa ruchu i skrzynię automatyczną.

a co do tego że Polak potrafi - zbyt duża ingerencja w system.

Audi'ofil 10-05-2016 13:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592743)
a co do kasy sprawa była prosta - wszystko co było poza standardem przy zamówieniu bardzo wydłużało czas oczekiwania na samochód ...

Auto zamawiałem przełom października / listopada, chciałem z datą produkcji 2016 więc na czasie nie zależało. Priorytetem dla mnie był mocny diesel, PS, 4x4, piec. To już w założeniu dawało cenę. Do tego zaproponowali wszystkie bajery gratis.
Teraz żałuję, że od razu nie doposażyłem w hak.

Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592743)
a co do tego że Polak potrafi - zbyt duża ingerencja w system.

nie znam się na tym. Na pewno wyciszanie było by dobrym rozwiązaniem. Moja g:DD też na to zwróciła uwagę.

Audi'ofil 24-01-2017 06:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ciekawy test Kugi do 100kkm w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Poprzednia dostawała już zadyszkę po przejechaniu ~40kkm. Moc spadała do ~140KM

.

Sara002 19-04-2021 17:58

System City Stop
 
Cześć witam wszystkich posiadam Kuge z 2015 mam system City Stop moje pytanie jaka funkcje pełni ten system .Z góry dziekuje za informacje.

Zbijar 12-11-2022 06:26

Odp: System City Stop
 
Cytat:

Napisał Sara002 (Post 3336733)
Cześć witam wszystkich posiadam Kuge z 2015 mam system City Stop moje pytanie jaka funkcje pełni ten system .Z góry dziekuje za informacje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.