Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak reakcji kontrolek na kluczyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149885)

bzyk78 03-02-2012 21:30

brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Witam
Na wstępie wyszukałem wszystkie posty i nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc.

A teraz do rzeczy. W październiku mój mondek dojechał na miejsce, po powrocie do auta, otwarłem go centralnym z kluczyka - działał, przekręciłem kluczyk, jak w dieslu żeby zagrzać świece a tu nic... żadna kontrolka się nie świeci, zaryzykowałem i przekręciłem dalej kluczyk może ruszy rozrusznikiem ale dalej nic. Zacząłem kombinować rozbierać deskę żeby sprawdzić czy wszystko styka przy stacyjce. Niczego się nie doszukałem ale jak kluczyk był w pozycji III i nie wiem sam dla czego ale wcisnąłem awaryjne, zaczęły wszystkie kontrolki migać, po wyłączeniu awaryjnych auto odpaliło. Awaria sama zniknęła. Po kilku dniach byłem u mechanika i powiedział że jak wszystko już działa to nie ma co szukać kwadratowych jaj.
Teraz problem, rozumiem że mrozy i aku może wariować, nawet rano jak było -25 pożyczałem prąd. Zrobiłem trasę 200km myślałem że będzie dalej pracował, aku się podładuje.
Po powrocie po 2 godzinach schodzę do auta a tu sytuacja z października. Prąd jest bo centralny działa i zapalniczka też i radio i światełko w środku, ale żadna kontrolka się nie zaświeciła, znowu zaryzykowałem i zacząłem kręcić i o dziwo auto kręci(nie pali), z tą małą różnicą, że dzisiaj awaryjne już nie pomogły, jak je włączyłem to owszem kontrolki migają razem z awaryjnymi ale nie pomaga. Dla jasności Mondeo 2,0 TDCI 115KM 2003r.
Czy ktoś miał podobny problem i czy jest mi w stanie pomóc???

Keram-1 03-02-2012 21:37

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Możliwe że masz zaniki napięcia na poborze większego prądu, na początek sprawdź masę na karoserii samochodu i klemy na aku. Odkręcić przeczyścić szczotką drucianą ,przykręcić i posmarować wazeliną techniczną (zabezpieczenie przed śniedzią)

sandokan4 03-02-2012 21:43

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
A bateria w pilocie sprawna?

bzyk78 03-02-2012 21:44

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Akumulator kupiłem w sierpniu i styki zabezpieczone miedzią w spraju. więc wykluczam brali styków
Dzięki za podpowiedź i czekam na kolejne pomysły, rano sprawdzę masę na koreserii

bzyk78 04-02-2012 09:46

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Co do baterii to nie wiem, ale takie same reakcje były na kluczyk z pilotem i na zapasowy więc nie sądzę żeby bateria tutaj grała poważną rolę. Sprawdzę wymienie

bzyk78 04-02-2012 14:54

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
bateria w pilocie wymieniona, aku na pożyczonym prądzie, dalej nic, bezpieczniki wszystkie sprawne auto nie ma reakcji, czy ktoś wie o czy ktokolwiek może mi pomóc?

Probo 04-02-2012 16:27

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
A alarm kolega posiada ?

Czytałem gdzieś w necie ,że pewne alarmy ( chyba Cobra ) odcinają między innymi deskę rozdzielczą.

Sprawdził bym jeszcze kostkę stacyjki miernikiem czy działa poprawnie.

bzyk78 04-02-2012 17:16

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
alarmu nie mam, a co do kostki to próbowałem odpiąć ale mróz nie pozwala ruszyć zaczepów plastikowych po prostu połamią się. Co do miernika to jakby powiedzieć mam pewne braki w narzędziach, inaczej nigdy nie "grzebałem" w aucie, teraz mnie sytuacja zmusza.

Probo 04-02-2012 17:29

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Tak ,mrozy strasznie utrudniają ale co zrobić taki mamy klimat. :P Alternatywą dla miernika jest żarówka z przewodami jako próbnik lub sam próbnik. Miernik jednak dał by dokładne wskazania. Oprócz kostki stacyjki nic mi nie przychodzi do głowy.

sandokan4 04-02-2012 17:51

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Jak dla mnie to immobylayser /czy jak to zwał/.
Jesli masz dwa klucze to zakoduj od początku oba na raz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.