Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana tulei wahacza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122425)

t nowak 09-02-2011 17:49

Wymiana tulei wahacza
 
Koledzy jak w temacie,mozna to wymienic samemu czy sa jekies niespodzianki?Wiem ze nowa trzeba wprasowac-ma ktos pojecie jak krok po kroku wyciagnac wahacz?

greg1971 09-02-2011 18:16

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Najlepiej na podnośniku, ew. z kanału. Potrzebne będą dobre klucze i ściągacz (do sworznia). Myślę, że chodzi Ci o tylną tyleję - częściej padają. Jeżeli guma odkleiła się od metalowej tulei, można przeciąć zewnętrzny pierścień brzeszczotem (delikatnie, aby nie uszkodzić wahacza). Przed wprasowaniem lub wbiciem nowej tulei dobrze jest posmarować ją np. olejem.

t nowak 09-02-2011 18:31

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Kolego greg1971 mozesz opisac demontaz wahacza,czy trzeba odpinac polos?

greg1971 09-02-2011 18:37

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Półosi nie trzeba odpinać. Najpierw odkręcasz nakrętkę ze sworznia wahacza i ściągaczem rozłączasz wahacz od piasty koła. Następnie odkręcasz obie śruby przechodzące przez tylną i przednią tuleję (może być z tym problem). Pozostaje odpowiednio manewrując wahaczem wyjąć go z auta.

Tuleję montuje się w odpowiedniej pozycji! najlepiej zobacz, w jaki sposób zamontowana była "stara".

t nowak 09-02-2011 18:52

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Ok,dzieki!!!Mam nadzieje ze znajde czas to w 1 dzien sie z tym uporam.Jezeli chodzi o zbierznosc wydaje mi sie ze nie bedzie koniecznosci ponownego ustawiania ?

muflon137 09-02-2011 19:58

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
sworznia nie musisz męczyć ściągaczem wystarczy,że odkręcisz dolne śruby łączące go z piastą. nie zapomnij,że tuleja musi być zamontowana dokładnie na swoim miejscu ( poszukaj zdjęć nowego wahacza tam zobaczysz jak ma być ) . i bardzo ważna sprawa - jeżeli będziesz walił w tuleje młotkiem to najprawdopodobniej ją pokrzywisz a pokrzywiona tuleja na 100 % prędzej czy później wypadnie ( wahacz z niej się zsunie ). najlepiej jest użyć prasy. ja prasy nie mam i używam dużego imadła.

t nowak 09-02-2011 20:11

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Cytat:

Napisał muflon137 (Post 1595774)
wystarczy,że odkręcisz dolne śruby łączące go z piastą.

Dokladnie tak po co sie meczyc,pytanie tylko czy nie przekrece imbusa w srodku?
Czy mozna to zrobic w pojedynke czy lepiej sie zaopatrzyc w pomocnika?

robson67 09-02-2011 20:36

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
cały dzień??? cztery śrubki??? zrobisz to w 2 godziny z przerwą na browara, zbieżność nie powinna się przestawić ale po naprawie lepiej jest to sprawdzić; podczas zakładania wahacza zwróć uwagę żeby tylna jego tuleja weszła dokładnie na swoje miejsce (pomiędzy takie przetłoczenia w belce) i nie potrzeba do tego dwóch osób - zrobisz sam (chyba że druga w tym czasie jak ty naprawiasz będzie obserwować twoje poczynania sącząc kolejne browarki...) a o imbusy się nie martw, pójdzie bez problemu

t nowak 09-02-2011 21:12

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
I o to mi chodzilo,macie wielkie PIWO Panowie!!!
Co i jak napisze po robocie.

deku 15-09-2011 13:46

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Minęło parę miesięcy. Uporałeś się z tym? Też się przymierzam a dobrze jest wiedzieć co i jak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.