Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Pompa vacum - używana, czy może można regenerować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120087)

bart07 16-01-2011 20:03

Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Witam. Kończy mi się pompa vacum w 1.9 TDI 2003. Czy można ją regenerować (jak), ew na co zwrócić uwagę kupując używaną.

Bart

kuczol 16-01-2011 20:16

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Jakie masz objawy?

bart07 16-01-2011 21:38

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Przy trzecim, czwartym naciśnięciu hamulca (raz za razem, jak przy hamowaniu pulsacyjnym) spada jakość wspomagania, węże szczelne.

Bart

krzyspvfr 17-01-2011 16:28

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Podłączę się do tematu, bo też mam jakiś problem w tych okolicach, mianowicie: słabe hamulce, dopóki konkretnie nie depnę w hebel. Jak już depnę, najlepiej kilka razy, to hamuje dobrze... aż się znowu wspomaganie osłabi. Zaznaczam, że nie mam objawu miękkiego pedału, którego trzeba "podpompować", jak przy zapowietrzeniu układu. Co to może być?

bart07 17-01-2011 17:47

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Masz dokładnie odmienne objawy jak ja. U mnie po kilku naciśnięciach muszę użyć duuużej siły aby zahamować. Awaria układu podciśnieniowego na 99%. Boję się kupować używkę za 100 czy 200zł a nowa kosztuje 1000 prawie. Najchętniej bym swoją zregenerował, ale nie wiem jak.

Bart

kuczol 17-01-2011 18:31

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Pytałem, bo też mnie nurtuje podobny problem, ale mi się wydaję że mam jakąś nieszczelność w przewodach, ba taki efekt mam po dłuższym postoju, a jak przejadę parę km to już jest wszystko ok. I na początku wogóle mocy nie ma - domyślam się że suszarka nie jest przez to zasterowana. Muszę się zmusić i je wszystkie wymienić.

jacekr_2 17-01-2011 19:08

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
chwila chwila
to jedna pompa jest odpowiedzialna i za przyśpieszenie zaraz po starcie i za hamulce? aż wierzyć się nie chce

bart07 17-01-2011 20:07

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
Niestety tak. Sterowanie silnikiem jest podciśnieniem, i jak jego nie ma to nie jest sterowany. Turbina pada na starcie... Najpierw zrobię vacum, a później sprawdzę resztę.

Bart

gumiskrosno 17-01-2011 20:15

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
brat07 miałem identyczne objawy jak Ty z tym że u mnie działo się to tylko okresami. Pechowo jak podjeżdżałem na stację by podpiąć pod vacumetr to było ok. Zdarzyło mi się to może z 10 razy ale hamulce to podstawa więc nie zostawiłem tematu tylko po kolei posprawdzałem wszystko i okazało się że króciec na pompie tam gdzie wychodzi podciśnienie jest jakby obluzowany i w zależności od tego jak się ustawi to jest ok lub nie. Doradzali mi by pospawać (obudowa aluminiowa) lub nawet skleić ale jakoś nie chciało mi się z tym bawić za 240 zł kupiłem używkę a wymiana to ok 1,5 godziny i problem już nie wrócił.
pozdro

jacekr_2 17-01-2011 20:31

Odp: Pompa vacum - używana, czy może można regenerować
 
u mnie jest dokładnie to samo, czyli raz rusza od razu wszystko za drugim razem znowu musi chwilkę przejechać aby zaczęła turbina działać bo z hamulcami jest ok, czyli wymienić pompę i ma być ok?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.