Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220395)

sewenpamp 23-02-2015 19:11

Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Witam znalazłem taką akcje na facebooku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Napiszę tylko tyle, że spotkałem się z takim rozwiązaniem w Austrii i naprawdę pomaga w jeździe przez skrzyżowanie ponieważ w momencie dojeżdżania do skrzyżowania przed zmianą światła z zielonego na żółte, światło zielone zaczyna migać przez kilka sekund i już z daleka wiadomo jak się zachować nie trzeba gwałtownie hamować i stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Ja popieram i mam nadzieję, że i w naszym pięknym kraju też kiedyś będzie taka sygnalizacja.
Pozdrawiam Paweł. :)

radek9103 23-02-2015 19:16

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyrzowaniu.
 
Jestem za :D

szmelcmax 23-02-2015 21:31

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Także popieram. I jeżeli akcja uzyska jakiś rozgłos zastanawiam się co na to władze. Stawiam na opcję ze się nie da, nie opłaca lub nie widzą w tym korzyści. Ewentualnie inne "obiektywne " przeszkody.

bartekd 23-02-2015 21:36

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
W różnych krajach widziałem różne pomysły. Miganie zielonym póki co jest niezgodne z przepisami, ale np. we Wrocławiu widziałem liczniki pokazujące ile jeszcze sekund pali się dane światło - w sumie spełnia podobną funkcję. A w Grecji np. popularne były światła migające żółte ustawione np. 200 metrów przed skrzyżowaniem (zależnie od lokalnych warunków, widoczności, dopuszczalnej prędkości, itp), które migały gdy paliło się na skrzyżowaniu światło czerwone lub gdy praktycznie przejechanie na zielonym było już niemożliwe. Taki pomysł chyba także nie byłby w Polsce sprzeczny z obecnymi przepisami.

jarhel74 23-02-2015 21:43

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
I we Wrocławiu bardzo fajnie sie to sprawdza. Przydatna rzecz.
Jest tylko jedno ale- już część tych liczników zdemontowali, bo w przypadku inteligentnego systemu sterowania, który daje priorytet komunikacji miejskiej ten system się nie sprawdza (mamy np. 10 sek dla czerwonego światła, dojeżdża tramwaj i nagle licznik zmienia się na 60 sek )

radek70 23-02-2015 21:53

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Piesi migające zielone dostali już bardzo dawno temu :) U mnie zegarki na newralgicznych skrzyżowaniach sprawdzają się świetnie, ale na prowincji nie ma tramwajów :)

kocur 23-02-2015 22:18

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Sto razy lepsze są liczniki nad światłami - w Krakowie niestety tylko kilka sztuk ale baaaardzo ułatwiają.

Mruganie światła zielonego według mnie takie sobie - licznik pokazuje również czas czerwonego - wiadomo kiedy wrzucić bieg i gotować się do startu - a jak z migającym - czerwone miałoby migać ? ;)

Pitek S. 24-02-2015 06:00

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Jestem za chociaż bardziej podoba mi się pomysł z licznikami jaki jest w Krakowie (bardzo fajnie się to sprawdza).
Niestety chyba prościej (tj. bardziej opłacalne z punktu widzenia budżetu) jest montować system rejestracji przejazdu na czerwonym świetle. Szkoda, że zamiast naprawdę myśleć o bezpieczeństwie, zawsze czeka się na kasę :( .

Atlis 24-02-2015 06:04

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
Liczniki są w Szczecinie. Doskonała rzecz.

Migające zielone to standard na Słowacji.

zombie6 24-02-2015 07:51

Odp: Domagamy się migającego zielonego światła dla pojazdów na skrzyżowaniu.
 
W Austrii działa to wyśmienicie....niestety u nas czegoś takiego nie będzie, bo koszty spore, a nasze pazerne na kasę debilki wolą montować fotobzdurę na czerwone światło, podczas gdy takie migające zielone pozbawiłoby ich 99 % fotek.....

Bump:
Cytat:

Napisał kocur (Post 2358273)
Mruganie światła zielonego według mnie takie sobie

Byłeś w Austrii ? Za każdym razem gdy tam jestem zachwycam się tym migającym zielonym widząc ile aut jeszcze na nim spokojnie ucieka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.