Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83471)

widget82 12-11-2009 22:42

Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Witam
Po zakończonej jeździe jak to w TDCI odczekuję trochę, a następnie wyłączam silnik. Po wyłączeniu słychać zawsze rytmiczne 3,4 ciche tyknięcia/puknięcia pod maską. Czy może zwiastować to jakiś problem czy to normalne ?? Bo różnych rzeczy się naczytałem od tych że to normalne po takie że trzeba wymienić dwumasę.

Niczki 13-11-2009 10:58

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Mam ten sam problem i nie wiem czy to dobrze czy źle, ale nigdy nie czekam kilku chwil z wyłączeniem silnika.

CIABAH 13-11-2009 11:12

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
ja czekam czasem nawet 2 minuty i to nie po dynamicznej jezdzie , i tez mam te cykanie wiec :) moze tak ma byc

tlepki 13-11-2009 11:30

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Witam - od jakiegoś czasu mam ten sam problem:diabelek:, niewiem o co chodzi - czy ktoś był może w tej sprawie w serwisie?? Oprócz tykania i cykania jest jeszcze dziwne buczenie.

maureliusz 13-11-2009 11:44

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
U mnie po wyłączeniu silnika lekko szarpie i też coś tak słychać, ale to wkońcu DIESEL i taki jego urok. Nie wiem co ty jest Cykanie? - muszę się wsłuchać.

Jeżeli chodzi o buczenie, to tak buczy wyhamowująca sprężarka od klimy. Spróbuj najpierw wyłączyć klimę, a potem silnik. No chyba, że to jednak nie to.

widget82 13-11-2009 17:06

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Teraz jeżdżę bez klimy, więc to na pewno odpada. Czuję się trochę uspokojony, bo widać że skoro wiele osób to zauważa więc to raczej normalne w tych TDCI. Kilka chwil to od minimum 1 min do nawet 5 zależy od tego jak jechałem i ile km. Ja z forów czytałem trzy wyjaśnienia:
- silnik krokowy jakieś tam ustawienia nastawia (nie jestem mechanikiem więc wolę nie opisywać :)
- Następuje zassanie paliwa, aby ułatwić rozruch i są to dźwięki pompy paliwa.
- Nio i właśnie ten niepokojący mnie problem z dwumasą.
Ale teraz już jestem spokojniejszy i stawiam że to jedno z dwóch pierwszych uzasadnień.

nuszel 13-11-2009 18:44

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Też to zauważyłem, coś tam tyka, jakby taki podwójny dźwięk (tyk-tyk), nie niepokoję się tym zbytnio, ale może ktoś kumaty coś o tym sensownego napisze, aby była jasność, a nie domysły... Pozdrawiam Forumowiczów:lol:

Dinar 13-11-2009 19:04

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
U mnie w TDDI pyknie tak głucho po wyłączeniu i ten dzwięk chyba wydaje membrana zaworu EGR,silnik wytwarza podciśnienie i ciągnie ją do góry po wyłączeniu ucieknie powietrze i pyknie.Na razie nie przejmuję się tym.

waldek72 13-11-2009 21:10

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
hej u mnie też cyka po wyłączeniu, silnik 1,8 tdci. na początku był stres co to. potem popytałem mechaników i jeden powiedział: "panie samochód to do jeżdzenia służy a nie do słuchania, jak się coś popsuje na pewno się pan o tym dowiesz". teraz domyślam się że tak ma być i tyle, coś się po prostu wyłącza i koniec. pozdr.

miro. 14-11-2009 01:39

Odp: Tykanie/Cykanie po wyłączeniu silnika.
 
Cytat:

Napisał waldek72 (Post 1288191)
"panie samochód to do jeżdzenia służy a nie do słuchania, jak się coś popsuje na pewno się pan o tym dowiesz"

Uwielbiam ten light mechaników w podejściu do naszych ukochanych aut. Dla nich, to kolejny klamot do naprawy, dla większości z nas ulubiona zabawka, a dla niektórych wręcz miłość większa od naszych kobit... ;D

Apropos tematu, u mnie też się tak dzieje i szczerze, od razu uznałem to za naturalny dźwięk. Ot taka uroda tych silników...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.