Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252405)

Kamils37 19-10-2016 07:27

Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Witam
W Focusie po kolizji ktoś włożył tylne prawe drzwi "gołe" chciałem przełożyć wnętrze aby działał centralny, oraz podnoszenie szyby el.
Po wymianie windy na elektryczną, oraz wymianie wiązki z wersji od drzwi z elektryką mam mały problem, działa szyba z guzika na tych drzwiach, lecz nie działa z panelu na drzwiach kierowcy, działa głośnik, nie działa centralny zamek.
Czy da się coś z tym zrobić?
Dodam że z wiązki została mi jedna kostka wolna (malutka na 3 piny) której nie mam gdzie podłączyć, jest najbliżej kostki którą wpina się w guzik od sterowania szyby, ma ktoś jakiś pomysł gdzie ją trzeba wpiąć? Żadne wolne gniazdo nie zostało

Pozdrawiam

Kamils37 20-10-2016 15:45

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Wie ktoś w czym może być problem?
Pozdrawiam

technik08 20-10-2016 17:46

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Jeśli masz w aucie fabryczną instalację na 4 okna elektryczne to przekładka kompletnej wiązki i podzespołów powinna po nauczeniu szyby dać poprawną pracę drzwi . Twój objaw wskazuje na brak komunikacji po szynie CAN . Musiałbyś sprawdzić obecność przewodów w pinach 7 i 8 kostki w drzwiach i od strony drzwi i słupka .

Kamils37 20-10-2016 18:40

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Fabrycznie byly 4 szyby elektryczne, wizaka rowniez puszczona od wersji z 4 szybami, jak ja nauczyc? :) centralny tez w ogole nie reaguje, w wiazce bylo chyba 5 przewodow z tego co pamietam (nie moje auto)
A wolna mini kostka na 3 piny?

radek70 20-10-2016 18:48

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Po objawach jak napisał technik08, moduł nie komunikuje się po CAN z GEM i modułem kierowcy. Trzeba sprawdzić czy są kable i czy mają przejście. Nie wiem od czego wolna kostka 3pin. Od głośnika wysokotonowego? Ile w niej jest kabli i jakie kolory?

Kamils37 20-10-2016 18:54

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Jak napisalem, autko nie moje, po prostu pomagalem przy przekladce, sa 3 kable lecz kolorow nie pamietam, wiem tyle ze jest bardzo blisko kostki od sterowania szybki z guzika

radek70 20-10-2016 19:22

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
W okolicy klamki występował głośnik wysokotonowy. Wtyczka 3pin, pin1 kabel biały z fioletowym paskiem, pin3 szary z białym paskiem. Szynę CAN trzeba sprawdzić, czy ma przejście do przednich drzwi pasażera.

Kamils37 27-10-2016 12:05

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
Witam
Trochę odkopię, ponieważ samochód dalej stoi ze zdjętym boczkiem i niedziałającą szybą oraz zamkiem.
U 5 elektryków byłem, jak na razie nikt nie m czasu, jeden mi powiedział że moduł komfortu "nie widzi" teraz szyby ani CZ
Czy jest jakaś opcja programowania szyb i zamka? Czy trzeba to robić jakimś specjalnym programem? (mam elm 327 chyba)

Do drzwi dochodzi 6 przewodów, tyle samo jest w kostce w drzwiach (wydaje mi się że wszystkie przewody powinny być, ponieważ wcześniej auto było w to wyposażone
Pozdrawiam

technik08 27-10-2016 21:13

Odp: Przekładka wnętrza drzwi, nie działa centralny ani szyba z panelu kierowcy
 
W kostce wg schematu występuje 13 pinów , w tym 9 zajętych. Napisz które występują w tym aucie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.