Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] gaśnie po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91623)

lis 13-02-2010 14:16

gaśnie po odpaleniu
 
Witam. Mam problem z samochodem, który kupiłem w ubiegłym miesiącu. Przy zimnym silniku (rano) zapala i gaśnie. Zapala właściwie dopiero za około trzecim razem. I to z dużym trudem. Trzeba dodać sporo gazu. Przez kilkadziesiąt sekund falują obroty. Potem jest już w porządku i przy jeździe po mieście nic złego się nie dzieje. W trasie na 5. biegu zaczyna nim szarpać, słychać stuki (myślę, że to zawory) i samochód zachowuje się tak, jakbym jechał na za wysokim biegu. Redukcja oczywiście nic nie daje. Co to może być? Czy macie Panowie jakieś pomysły?

luckmar 13-02-2010 16:06

Odp: gaśnie po odpaleniu
 
Jaki masz przebieg w tym swoim autku???
Jak już spory to mogą to być wtryski (słyszalne stuki).

Przy większych obrotach zaczyna szarpać? jeśli tak to może to być pompka pomocnicza (morze możliwości....)
Filtr paliwa wymieniałeś ????

Problemy były od samego początku po kupnie samochodu? Nie świeci się żadna kontrolka (awarii)??

maestro06 13-02-2010 16:08

Odp: gaśnie po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał lis (Post 1361648)
Witam. Mam problem z samochodem, który kupiłem w ubiegłym miesiącu. Przy zimnym silniku (rano) zapala i gaśnie. Zapala właściwie dopiero za około trzecim razem. I to z dużym trudem. Trzeba dodać sporo gazu. Przez kilkadziesiąt sekund falują obroty. Potem jest już w porządku i przy jeździe po mieście nic złego się nie dzieje. W trasie na 5. biegu zaczyna nim szarpać, słychać stuki (myślę, że to zawory) i samochód zachowuje się tak, jakbym jechał na za wysokim biegu. Redukcja oczywiście nic nie daje. Co to może być? Czy macie Panowie jakieś pomysły?

1 pomysł SZUKAJKA NIE GRYZIE, podobne tematy się na forum ostatnimi czasy przewijają non stop więc na bank znajdziesz
2 pomysł świece
3 pomysł któryś z czujników jeden jest od położenia wałka drugi nie pamiętam
bardziej stawiałbym na świece jeśli jak już raz odpali pochodzi i później nie ma problemu z odpaleniem, no i przez nie może gubić obroty

jendrekmak 13-02-2010 16:14

Odp: gaśnie po odpaleniu
 
a ja niestety myślę, że wtryskiwacze są do robienia. a wnioskuję to po tym "stukaniu zaworów" czyli spalaniu stukowym na obciążonym silniku. do odczytania błędy komputera, jeśli jakieś sa oczywiście.

juby1987 13-02-2010 16:27

Odp: gaśnie po odpaleniu
 
Moim zdaniem masz przetarty przewód od czujnika położenia wału przynajmniej u mnie były prawie identyczne obiawy. jak pojeżdzisz to przewód się układa i jest ok ale na piątym biegu silnik przesuwa sie trochę na poduszkach ze względu na większą siłę przełożenia przewód sie napręża i przerywa.

lis 13-02-2010 17:52

Odp: gaśnie po odpaleniu
 
Wtryski chyba nie, bo były wymieniane niedawno (poprzedni właściciel zalał podobno kiepskie paliwo i mu padły). Kontrolki w porządku. Od czego zacząć sprawdzanie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.