Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280559)

kuzino 07-05-2018 19:37

Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Witam
Szukalem, moze nie dokladnie ale znalazlem temat opisany w C-max. Czy woda dostaje się z zatkanego podszybia czy jeszcze z innego miejsca?
Woda stoi na dywaniku kierowcy i w schowku za nim pod nogami pasażera.Mial ktoś podobny problem?

krisgal 08-05-2018 14:43

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Problem był opisywany kiedyś w dziale S-maxa. Chyba coś tam było z odpływem z klimatyzacji.

wojtekn 08-05-2018 15:35

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Raczej z rurki spustowej od klimy:

https://images-na.ssl-images-amazon....QL._SX355_.jpg

:)

eclipse 08-05-2018 16:16

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Te rurki są z prawej strony , a woda z lewej :( więc może leci z wężyka od spryskiwaczy tylnej szyby .

kuzino 08-05-2018 17:20

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Rurki od skraplacza są po prawej stronie a mi chodzi o lewą.
Ewidentnie woda bo plynem nie pachnie w aucie.
Wiecie gdzie sa kanaliki i rurki odplywu wody i jak sie do nich dobrać, żeby je przepchać? Trzeba ściągać te plastikowe osłony przy szybie?

eclipse 09-05-2018 06:57

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Szyby są wklejane więc nie ma żadnych kanalików do odpływu wody . Być może leje się z miejsca przy pedałach hamulca i gazu . jest tam zaślepka do filtra pyłkowego , wyjmij filtr a sam stwierdzisz czy jest mokry .
Jest jeszcze opcja podsufitki ( otwory pod mocowanie relingów bagażnika ) uchyl / opuść podsufitkę i zobaczysz czy są na niej zacieki .

bartixr 12-05-2018 15:24

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
sprawdzić łączenie spryskiwacza na tył, nie wiem gdzie w tym modelu jest łączenie, pewnie w progu leci.

kuzino 08-11-2018 10:34

Odp: Woda pod nogami kierowcy i pasażera za nim.
 
Witam , woda dostawała się przez szybę. Byla zle wklejona i musiałem ją wymienić .
Teraz auto wysuszone i już wszystko wróciło do normy.

FrogsterPL 06-03-2024 00:02

Woda w samochodzie. Skąd może się brać?
 
Cześć. Od jakiegoś czasu mam poliftowe Galaxy z 2011 i mam problem ze zbieraniem się wody pod nogami pasażera z przodu (pod wykładziną; jest jej na tyle dużo, że ścieka dalej, do tyłu).

Oczywiście samochód będzie wybebeszany ze wszystkiego, suszony i prany, ale chciałbym spytać, czy Galaxy WA6 ma jakieś znane "punkty zapalne" jeśli chodzi o dostawanie się wody do wnętrza. Wykluczam problemy z jakimikolwiek układami auta - ten płyn to woda, a nie np. chłodziwo, płyn do spryskiwacza czy cokolwiek innego. Woda jest czysta, więc nie sądzę też, żeby dostawała się od strony podwozia (auto jest blacharsko zdrowe) czy np. gdzieś pod drzwiami.

Czy na podstawie takiego opisu da się stwierdzić, jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna wnikania wody do wnętrza? Niedrożny odpływ gdzieś po prawej stronie? Dach panoramiczny (nieotwierany)? Źle wklejona przednia szyba (była kiedyś wymieniana)?

Rozglądam się za możliwością wypożyczenia gdzieś maszyny do generowania dymu - kiedyś widziałem bodajże w "Fanach czterech kółek" ("Wheeler Dealers") przykład jej wykorzystania, gdzie w taki sposób wykryli, że do auta woda dostawała się przez uszkodzoną uszczelkę drzwi. Ale póki tej maszyny jeszcze nie mam, pomyślałem że spytam najpierw tu. :)

Z góry dziękuję za pomoc.

tomao 06-03-2024 07:00

Odp: Woda w samochodzie. Skąd może się brać?
 
Pod nogami pasażera z przodu w Galaxy/S-max zbierała się woda z niedrożnego odpływu skroplin z klimatyzacji. Tylko nie wiem, czy w takich ilościach.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.