Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Odma - wycieki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219393)

lotek 07-02-2015 16:03

Odma - wycieki
 
Witam,

Na załączonym zdjęciu opisałem miejsca gdzie znalazłem miejsca wycieków. Patent z trytytek na odmie został zaprojektowany ;) przez poprzedniego właściciela i chyba nie spełnia swojej roli, ponieważ pod miejscem łączenia odmy z wężem ( nr 1 na zdjęciu) wycieka olej. I teraz pytanie, czy on w ogóle powinien tam wyciekać, czy odma przypadkiem nie ma za zadanie "wyrzucać" pary wodnej a nie olej?. I czy może wiecie co wymienić aby zastąpiło to arcydzieło z trytytek?? Czy cały dekiel zaworów czy tylko rurę wchodzącą w niego? Idąc dalej, olej pojawił mi się także w gumowej rurze, która łączy turbinę i filtr powietrza, myślałem, że może turbo puszcza, ale w tej sytuacji może być winna odma?. I teraz miejsce nr 2, tam również pod spodem łączenie turbiny z plastikową rurą wydobywa się olej i czy on tam powinien być?? Czy po prostu uszczelnić rurę?? Czy jednak w tym przypadku winna jest turbina? Sporo pytań wiem, ale chciałem opisać dokładnie co i jak :)
Dodam tylko, że turbo ładnie pompuje i wirnik kręci się bardzo swobodnie.
Pozdrawiam

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5d4c27a912c7.jpg

bartosh80 07-02-2015 17:57

Odp: Odma - wycieki
 
Opisy są na forum:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Części do wyboru:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lotek 07-02-2015 19:33

Odp: Odma - wycieki
 
Czyli miejsce nr 2 również cieknie z powodu domy?

bartosh80 07-02-2015 19:53

Odp: Odma - wycieki
 
Tak, odmy.

lotek 07-02-2015 20:06

Odp: Odma - wycieki
 
Dzieki za informacje. Powiedz proszę, czy uszczelnić miejsce nr 2? Strasznie mi brudzi silnik. I ciekaw jestem co pękło w miejscu nr 1 tam gdzie jest ten patent z trytytek, czy to ten łącznik czy może coś w odmie, na pokrywie zaworów. I czy nic się nie stanie jak nic z tym nie zrobię, mam na myśli nie zrobienie separatora oleju. Boje się, że turbo zassie za dużo oleju.

arturfom 07-02-2015 20:17

Odp: Odma - wycieki
 
Na 2 masz szczelinę lewa śruba nie dokrecona

lotek 07-02-2015 20:27

Odp: Odma - wycieki
 
Tam gdzie jest taki jakby haczyk ?

Biperek 07-02-2015 21:36

Odp: Odma - wycieki
 
Tam gdzie masz te "trytki" (nr 1) to standard w naszych autach. Wielu z nas coś tam już musiało po swojemu kombinować.
Miejsce numer 2 dokręcenie śruby już ci zasugerował arturfom.
Numer 3 bym się najbardziej martwił, bo tam chyba nie ma połączenia, wersja optymistyczna - zacieka po odmie, wersja mniej optymistyczna - pęknięcie.

lotek 07-02-2015 22:54

Odp: Odma - wycieki
 
Pęknięcie odmy? . Jak czytałem powyższy artykuł, to właśnie w.miejscu nr 3 jest olej z odmy.

arturfom 08-02-2015 00:50

Odp: Odma - wycieki
 
wpierw zajmij się skręceniem szczeliny jaką masz - koniecznie
potem zdejmij ta rurę w całości odłacz od filtra, odmy i turbo przemyj może byc nawet myjka ciśnieniowa, zerknij czy na czujniku maf przy filtrze masz olej jeśli jest to zerknij na filtr powietrza ( ciśnienie zasysanego powietrza spokojnie prześle szlam w kierunku turbiny ) filtr do wymiany zerknij na wlot powietrza pod filtrem ( zbierzesz odkurzaczem syf ) potem zerknij na turbinę czy masz luz i mocowanie zimnej części turbiny - to że z odmy leci olej może być wynikiem każdej nieszczelności ( zasysane powietrze przez turbinę powinno wyrównac ciśnienie w odmie )
ten krocieć przy odmie też mam kulawy połamana jedna zapinka a sam krociec ma wadę jest uszczelka dość lużno spasowana a jak widziałeś jak kładzie się instalację odpływu to zgodnie z ta zasadą krociec powinien obejmować wyjście odmy ( trzeba znaleźć oring o średnicy rurki jaką ma krociec założyć do końca za uszczelkę następnie potrzebujesz tylko pięć pasków trzy na łaczenia i dwa na zablokowanie ) nie będzie chlapać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.