Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Problem po wymianie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81866)

athrarvan 26-10-2009 18:06

Problem po wymianie silnika
 
Witam!

Mam nastepujacy problem z silnikiem po wymianie, moze mi ktos tu pomoze, bo nie mam sily do mechanika, ktory to robi...
Zerwal mi sie pasek rozrzadu (mea culpa) w 1,8 TD 90km - mechanik stwierdzil, ze za duzo roboty i kosztow - lepiej kupic nowy silnik, tak zrobilem, tylko ze kupilem przez pomylke 1,8 TD 70 km, no nic mechanik nawet nie wiedzial, ze moze byc roznica wlozyl intercooler dopasowal turbo, zostawil pompe, ktora kupilem razem z "nowym" silnikiem i oczywiscie zonk, immo blokowalo odpal. Zadzwonilem do Forda (nie wiem czemu mechanik tego nie wiedzial, albo sam nie zadzwonil wczesniej) diagnoza przeprogramowac lub zmienic pompe na stara, wiec znowy wyciaganie bebechow wymiana pompy i wreszcie, uwaga po miesiacu! auto odpala, chodzi w miare spokojnie po czym po rozgrzaniu zaczyna telepac nieziemsko i szarpac we wszystkie strony, az stukot taki jakby panewki poszly. Mechanik twierdzi, ze to moga byc wtryski - maracje? Auto stalo 2,5 miesiaca nie ruszane, moze zaciagnelo syfu? Ale na zimnym tego nie slychac za bardzo tylko po rozgraniu narywa, jakies pomysly? Dodam ze jeszcze wczesniej mechanik zle poskladal skrzynie z silnikiem, cos sie tam obrocilo i musial go wyciagac na nowo i rozpolawiac i zgrywac na nowo ze skrzynia. HELP!

Pozdrawiam,

Athrarvan

grzegorz79 26-10-2009 18:57

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Rozumiem,ze pompa wstawiona od 90km,a wtryski od 70km?Jeżeli tak,to spróbuj zamienić na wtryski z wersji 90km.

karczochrulez 26-10-2009 19:12

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Nie znam się na dieslach ale ja bym wstawił wszystko od tego 70kM, bo wygląda na to że teraz masz inne wyprzedzenie wtrysku skoro telepie.

athrarvan 26-10-2009 20:43

Odp: Problem po wymianie silnika
 
nie pompa z 90km i wtryski tez, problem polega na tym, ze na zimnym chodzi a im cieplejszy tym bardziej szarpie

do karczochrulez, rozumiem, ze sie nie znasz na dieslach, ale wystarczy poczytac uwaznie moj post by znalezc info, ze pompy z 70km nie zczytuje chip i nie odpala samochod, wiec trzeba bylo wsadzic pompe ze starego silnika, a co za tym idzie wtryski

karczochrulez 26-10-2009 21:06

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Trzeba było :) więc masz tak jak teraz :)
wymień chip na taki który zobaczy pompę i po sprawie

corneliusab 26-10-2009 21:16

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Trzeba by poszukac w archiwalnych postach ale cos mi sie o uszy obilo, ze ktos kiedys zamienial tylko ta czesc w pompie, w ktorej jest immo. Ale co i jak to pojecia nie mam bo tez z diesli to ze mnie noga:)

Pozdrawiam

athrarvan 27-10-2009 07:50

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Cytat:

Napisał karczochrulez (Post 1273534)
Trzeba było :) więc masz tak jak teraz :)
wymień chip na taki który zobaczy pompę i po sprawie

nie po sprawie, bo zeby wymienic chip, a raczej go przeprogramowac, trzeba by na nowo rozgrzebac cala silnik lacznie z rozrzadem, chodzi o to, zeby dzialalo tak jak jest, tym bardziej, ze samochod odpala normalnie wszystko na poczatku wyglada ok, ze starego silnika zostal tylko slypek i raczej nie wydaje mi sie, zeby slupek silnika mial jakis problem z innymi wtryskami czy pompa, zwlaszcza, ze obie byly lucasa. Chodzi o to, ze gdzies tkwi blad, nie wiem dlaczego dopiero po rozgrzaniu telepie silnikiem, czy to jest mozliwe, zeby wtrysk byl padniety? Moze czujnik temperatury? Jest tu ktos, kto ma pojecie o silnikach diesla, albo o tym modelu konkretnym?

szkudi713a 27-10-2009 13:47

Odp: Problem po wymianie silnika
 
Po nagrzaniu silnik dymi niebiesko? Jeżeli tak, to można lekko przyspieszyć wtrysk paliwa.

GrzegorzD 27-10-2009 17:50

Odp: Problem po wymianie silnika
 
jeżeli silnik chodzi "twardo" to masz przestawiony pasek na pompie

athrarvan 27-10-2009 18:58

Odp: Problem po wymianie silnika
 
teraz mechanik twierdzi ze to na 100% jest popychacz hydrauliczny i ze stukot jest slyszalny od czasu do czasu, i ze w ogole nie wplywa to na prace silnika, ze mam pojezdzic autem, i jak procz tego wszystko bedzie w porzadku, to rozbierze to i wymieni/naprawi
mnie nie ma przy nim, auto rozkraczylo sie 300km od domu i tam mechanik mi zdaje relacje, dostep do samochodu ma tesc :/, stad moge polegac tylko na tym co mi mechanik mowi <wsciekly>


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.