Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185328)

skwoo 03-07-2013 08:25

Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Witam mam problem z focusem mk1 1.8 16v + LPG mianowicie to przejechaniu ok 30km w mieście zaczyna gotować się płyn chłodniczy w zbiorniczku (po prostu bulgocze, ale nigdzie nie wycieka nie wybija korka) ale co najciekawsze wskazówka od temperatury stoi równo w pionie i nie wskazuje na przegrzewanie się silnika. Po otworzeniu maski na zgaszonym silniku czuć niesamowitą temperaturę nie da się nawet postawić maski na tym drucie bo jest poprosutu za gorący.(sorki za nieprofesjonalne słownictwo)

skwoo 03-07-2013 10:02

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Zauważyłem jeszcze że wentylatory się nie włączają dopiero gdy włączę klimatyzacje to się uruchamiają po wyłączeniu jej dalej chodzą.Proszę o pomoc :(

Agutto 03-07-2013 10:14

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał skwoo (Post 2039064)
Witam mam problem z focusem mk1 1.8 16v + LPG mianowicie to przejechaniu ok 30km w mieście zaczyna gotować się płyn chłodniczy w zbiorniczku (po prostu bulgocze, ale nigdzie nie wycieka nie wybija korka) ale co najciekawsze wskazówka od temperatury stoi równo w pionie i nie wskazuje na przegrzewanie się silnika. Po otworzeniu maski na zgaszonym silniku czuć niesamowitą temperaturę nie da się nawet postawić maski na tym drucie bo jest poprosutu za gorący.(sorki za nieprofesjonalne słownictwo)

A kiedy płyn był wymieniany??

snack 03-07-2013 10:15

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
sprawdzic termostat, pompe wody , czujnik temperatury

skwoo 03-07-2013 10:23

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał Agutto (Post 2039132)
A kiedy płyn był wymieniany??

Nie mam zielonego pojęcia samochód kupiłem jakieś 2 tyg temu.

Bump:
Cytat:

Napisał snack (Post 2039134)
sprawdzic termostat, pompe wody , czujnik temperatury

Na sprawdzenie tego jest jakiś domowy sposób czy najlepiej jechać do mechanika?

Agutto 03-07-2013 10:46

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał skwoo (Post 2039140)
Nie mam zielonego pojęcia samochód kupiłem jakieś 2 tyg temu.

Bump:

Na sprawdzenie tego jest jakiś domowy sposób czy najlepiej jechać do mechanika?

Powinieneś płyn wymienić ( może za dużo w nim wody od dolewek). Wymiana płynu co 10 lat.

korek007 03-07-2013 11:14

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał Agutto (Post 2039147)
...Wymiana płynu co 10 lat.

*) dotyczy płynu "fordowskiego"

wojtekjanus 04-07-2013 08:17

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał skwoo (Post 2039124)
Zauważyłem jeszcze że wentylatory się nie włączają dopiero gdy włączę klimatyzacje to się uruchamiają po wyłączeniu jej dalej chodzą.Proszę o pomoc

Po wyłączeniu klimy wentylator skraplacza (chłodnicy) jeszcze pracuje jakiś czas schładzając go.
Jeżeli podczas jazdy w korkach i podczas stania np na światłach - w taki upał - wentylator główny chłodnicy się nie włącza, to coś jest zwalone - albo czujnik temperatury silnika, albo przekaźnik albo sam wentylator. Nawet jeżeli pierwotną przyczyną przegrzewania się silnika byłaby zawalona chłodnica, uszkodzony termostat lub zły płyn - to sprawny wentylator pracowałby na pełnej prędkości...
Jeżeli wentylator główny włącza się z klimą - to tylko czujnik temperatury jest podejrzany.

Jakoob 04-07-2013 11:08

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Zacznij od sprawdzenia temperatury w teście zegarów.

skwoo 05-07-2013 11:13

Odp: Gotujący się płyn chłodniczy w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 2039731)
Zacznij od sprawdzenia temperatury w teście zegarów.

a możesz mi powiedzieć jak to zrobić?

Bump: Dobra Panowie ogarnąłem test liczników tylko ostatnie pytanie jaka powinna być optymalna temperatura płynu chłodniczego bo z tego co wyczytałem u mnie jest ok 94 stopnie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.