Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|podlaska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Elektryk Białystok (zimne luty) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327306)

Szyna 21-02-2022 19:48

Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Witam. Poszukuje elektryka, w sumie nie koniecznie samochodowego, a żeby poszukać i, jeśli są, to naprawić zimne luty w liczniku. Chodzi o Forda Galaxy z 2009 roku 2.0 TDCi 140 KM, licznik jest z dużym wyświetlaczem koloru czerwonego. Objawy jakie zaobserwowałem, to: radio nie załącza się po przekręceniu kluczyka, czy otwarciu drzwi (nie ma daty i godziny), objaw ustaje po kilku-kilkudziesięciu minutach jazdy, czasem po stuknięciu w gorę deski rozdzielczej ręką. Zauważam, że prędkościomierz nie działa płynnie przy zmniejszaniu jej, oraz obrotomierz czasami działa "skokowo". Jeśli to ma związek, to mam wrażenie, że czasami zapalniczka gaśnie po jakimś czasie od zgaszenia auta, a czasem nie.

Antej 21-02-2022 19:54

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Szukaj kogoś znającego temat.
To nie focus, gdzie robisz jedno złącze i po temacie.
Lutniczy z przypadku albo usmaży licznik albo weźmie pieniądze za nic.
Trzeba dobrze wiedzieć co jest do naprawy.

Masz uszkodzenia z zakresu MMCAN i zawieszających się wskazówek.
Do kompletu brakuje tylko braku obrazu.

Szyna 21-02-2022 19:57

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Dlatego napisałem, że poszukuje kogoś, kto przejrzy licznik, znajdzie, jeśli są, i je naprawi. Jako, że mam wrażenie, że Białystok, jak chodzi o fachowców, jest jaki jest, to szukam porady na forum. Wydaje mi się, że chodzi o kogoś, kto ma sprzęt lutowniczy (odsysanie starej cyny, lupa - mikroskop) oraz wiedzę w tym temacie, nie sądzę by marka auta robiła znaczenie.

Antej 21-02-2022 19:58

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Uwierz, to co podałeś nie wystarczy.

Szyna 21-02-2022 20:00

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3398660)
Masz uszkodzenia z zakresu MMCAN i zawieszających się wskazówek.
Do kompletu brakuje tylko braku obrazu.

To znaczy? Odpowiadałem Ci przed edycją postu.

Antej 21-02-2022 20:07

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Po prostu, gość z przypadku nie znajdzie uszkodzeń, a po takich co robili wszystko jak leci, bo tak robią najczęściej to nawet nie chce mi się sprawdzać (i takie jest stanowisko większości serwisów).

Szyna 21-02-2022 20:11

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3398667)
Po prostu, gość z przypadku nie znajdzie uszkodzeń

To akurat dość zrozumiałe. Bardziej chodzi o kogoś/serwis bardziej na miejscu niż na zasadzie wysyłki licznika.

Andrzej 26-02-2022 15:26

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Znajdz serwis nieautoryzowany forda w Choroszczy Warszawska 74, tam teraz z nimi współpracuje docento, jak ktoś ma to ogarnąć to on.

Szyna 01-03-2022 18:44

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Dzięki za namiar, spróbuję się odezwać tam.

wer 09-03-2022 20:14

Odp: Elektryk Białystok (zimne luty)
 
Cytat:

Napisał Szyna (Post 3398661)
Dlatego napisałem, że poszukuje kogoś, kto przejrzy licznik, znajdzie, jeśli są, i je naprawi. Jako, że mam wrażenie, że Białystok, jak chodzi o fachowców, jest jaki jest, to szukam porady na forum. Wydaje mi się, że chodzi o kogoś, kto ma sprzęt lutowniczy (odsysanie starej cyny, lupa - mikroskop) oraz wiedzę w tym temacie, nie sądzę by marka auta robiła znaczenie.

POnoć magicy od elektroniki Forda są na Alei Niepodległości w Choroszczy ale tam nie sprawdzałem jakości.

Preferuję zaś te 3 warsztaty. AutoHobby (ASO Forda-drogo dobrze robią mechanikę niestety tragedia z eletroniką i elektryką), Hodźko na Raginisa w Białymstoku tańsza opcja dobrze robi zarównoelektrykę jak i mechanikę-płątności wyłącznie gotówką) no i panowie Zwolińscy na Bacieczkach producyjna 65 Piotr Zwoliński i Planetarna 65 Michał Zwoliński.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.