Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] lewarek zmiany biegow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256364)

Pawełsz 05-01-2017 11:42

lewarek zmiany biegow
 
Witam.
Koledzy proszę o pomoc,mam problem z lewarkiem zmiany biegów.Dziś złapał mróz -7 stopni i lewarek ciężko chodzi ,biegi wchodzą ale bardzo ciężko, póki autem nie pojeżdżę po mieście i powachluje biegami, jak się rozgrzeje to wszystko wraca do normy i leciutko pracuje.Przejrzałem całe Google i nic takiego dokładnie nie było.Może ktoś miał podobny przypadek,czytałem że jest jakaś sprężyna na wybieraku tylko nie wiem za co ona odpowiada.Czy to mogla by być tego przyczyna.Auto moje to ford focus mk1 1,8 tddi.Pilnie czekam na podpowiedzi i z góry wielkie dzięki.

pawelforduser 05-01-2017 12:01

Odp: lewarek zmiany biegow
 
a jakbyś zmienił olej w skrzyni? To była by najprostsza rzecz a może pomóc.

grodzian 05-01-2017 12:27

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Tez to przerabiałem w tym aucie. Pomogła wymiana cięgien od zmiany biegów ale tylko przez jedną zimę problem potem wrócił ale tylko z pierwszym biegiem tzn.na zimnym nie chciał wchodzic objawy przechodziły po rozgrzaniu auta. Oleju w skrzyni nie wymieniałem moze to on był winny.

TomQ62 05-01-2017 12:37

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Bo o cięgna również trzeba dbać. Osobiście zawsze przed zimą psikam do nich WD40 w celu usunięcia wody. Po kilku dniach zapuszczam silikonowym preparatem do łańcuchów rowerowych i biegi chodzą ślicznie.

Pawełsz 05-01-2017 14:14

Odp: lewarek zmiany biegow
 
To tak olej w skrzyni byl dolany do pelna jak auto kupilem około 100 mam go pięć lat,zero wycieku,to to bym wykluczył.A majac na mysli ciegna to żebym dobrze zrozumiał chodzi o te linki czy to co jest przy lewarku?

TomQ62 05-01-2017 16:25

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Cytat:

Napisał Pawełsz (Post 2721345)
majac na mysli ciegna to żebym dobrze zrozumiał chodzi o te linki czy to co jest przy lewarku?

Tak, dokładnie o te dwie linki chodzi. Tylko dobrze by było zostawić auto na kilka/kilkanaście godzin w ogrzewanym garażu. Niestety WD nie roztopi lodu.

Pawełsz 05-01-2017 17:21

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Z tym to spoko mam garaż ogrzewany tylko stoi drugie auto,ale to musialbym wyjąć je chyba calkowicie czy tak da radę je jakoś przesmarowac.Kolego powiedz mi jeszcze jakie zadanie ma ta sprezyna przy lewarku.

M4r3k77 05-01-2017 19:34

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Ta sprężyna przy lewarku ma za zadanie ustawiać lewarek w pozycji środkowej tj. pomiędzy biegami 3 i 4

J@colo 05-01-2017 19:40

Odp: lewarek zmiany biegow
 
A ja bym sprawdził olej w skrzyni, jak na zimnym ciężko wchodzą biegi to przeważnie wina złej lepkości oleju.

Pawełsz 05-01-2017 20:18

Odp: lewarek zmiany biegow
 
Wiecie moze ile oleju wchodzi do skrzyni i najlepiej jakim zalać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.