Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154150)

dzoodzoo 23-03-2012 09:17

1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam
jestem posiadaczem mondeo mk3 z motorem 1.8 benzyna duratec.
Tydzień temu samochód został ,,zagazowany'' - różne opinie czytałem mimo wszystko decyzja zapadła.
Interesuje mnie sprawa brania oleju przez ten silnik.
Czytałem wiele opinie typu:
- wada fabryczna musi brać
- uszkodzona uszczelka
- uszkodzone uszczelki zaworów
- i wiele innych mniej lub bardziej mądrych
rozumiem ze w internecie wiele wypowiedzi to stwierdzenia ,,fachowców'' - ale jak to jest naprawdę?
Samochód nie jest katowany, olej to półsyntetyk, przebieg to 130 tys - który na 100% był kręcony - mimo wszystko stan pozwala stwierdzić ze to auto nie miało najechane 300 tys.
Kupując go liczyłem się z dolewaniem oleju ale 1litr na ok 1000 kilometrów lub mniej to chyba dużo?
Ile bierze (jeśli bierze) wam użytkownicy fordów, co można zrobić i czy to normalne? Z góry dziękuje / marcin

huptas 23-03-2012 10:09

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
mity, nic wiecej, jezeli komuś bierze to nie znaczy ze wszystkie biorą olej, mam 210kkm i jak narazie dolewam około 0,3 do 0,5l pomiedzy wymianami, co 15kkm a olej mam 5w30
Pozdrawiam

michalak1989 23-03-2012 11:25

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
ja od wymiany do wymiany jeżdze 5w30 co 10-12 tys od max do min sie mieści wiec chyba nie bierze tyle żeby można mowic o wadzie fabrycznej

dzoodzoo 23-03-2012 11:31

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Panowie ale wy macie młodsze roczniki, a czytałem ze problem dotyczy właśnie modeli przed liftem, może się wypowie ktoś z użytkowników takich modeli w/w w temacie, mimo wszystko dzieki na informacje

Dabek89 23-03-2012 13:51

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mi olej nie bierze w ogóle , ostatnio mechanik który zajmuje się fordami powiedział mi że mondeo ma to do siebie że nie biorą oleju , nie biorą a pewnego dnia potrafią wchłonąć cały i można zatrzeć silnik, twierdzi że mimo że pokazuje że jest ok powinno się dolewać no ale czy to prawda :) Chociaż mówi że spotkał się z wieloma przypadkami takimi które do niego przyjeżdżały

jareczek1980 23-03-2012 15:39

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
miałem 1.8 i nie brał grama oleju, od wymiany do wymiany, ale podobno przy większym przebiegu się zdarzało

michalxxxxx 23-03-2012 18:35

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Ja wymieniam co 18 tys. schodzi od max do min. Nie dolewam ani grama,gaz mam od roku.

dzoodzoo 24-03-2012 10:48

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
ok dzięki za informację
myślę ze zrobie tak:
- jeszcze raz sprawdzę silnik pod kątem wycieków
- wykorzystam olej który mam (ok 3l)
- wymienię olej na mineralny (jakis z lepszych)
- i mam nadzieje ze bedzie ok
dzieki i pozdrawiam :-) / marcin

Piotrbmw 24-03-2012 12:32

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam.ja mam gaz od 3,5 roku i 50tys na gazie przejechane i od wymiany do wymiany dolewam okolo 0,5-0,7 olej 5w30 wyminiam co 20 tys.

leszcz 24-03-2012 12:42

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Miałem 1.8l z 2002 roku niestety brał olej . Samochód kupiłem jak miał przejechane 75 tyś. Zaczął brać przy 90 tyś .Lekko się zdziwiłem jak na trasie zapałiła sie kontrolka cisnienia oleju przy mocnym hamowaniu . Szybko na pobocze i nura pod maskę a tu .Sucho na bagnecie . Miałem litr i wlałem i nawet sie bagnet nie zamoczył.Kupiłem po drodze jeszce 1 l i było ok.Brał tak 1l na 5 tyś .Po tym przeżyciu zapadła szybka decyzja i MK4 wylądowało obok MK3 . A MK3 sprzedałem w 3 dni z tą wada bo nic nie ukrywałem a facet mnie niemal całował po rekach tak cudownie utrzymnanego auta nigdy nie miał.
Dwa lata po sprzedazy napisał mi emaila ze jest bardzo zadowolony :) a autko jak brało tak bierze ale gościowi to zupełnie nie przeszkadza.

pozdr Leszcz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.